Поради фахівців при проектуванні будинку

Проектування приватного будинку

Безумовно, якщо Ваші фінансові можливості дозволяють не обмежувати політ Вашої фантазії, то цей матеріал для Вас не так актуальне. Ми будемо щиро раді втілити на папері ВСЕ Ваші ідеї! Ті ж, хто хоче «вкластися» в початку заданий бюджет, сподіваюся почерпнуть з цієї статті багато корисного. Можливо, деякі рішення можуть здатися Вам «недешевими», але в довгостроковій перспективі саме вони допоможуть Вам заощадити суттєві суми грошей!

Проектування заміського будинку потрібно почати з вибору архітектора, такого, хто не просто зробить проект дешевше, а переконає Вас побудувати економічний будинок і тим самим збереже Вам кошти. Архітектора, який не йде у Вас «на поводу», а сам пропонує і аргументовано доводить свою позицію. Тому передпроектний період – це довгий суперечка, що приводить до раціональності та економічності будинку.

До нас часто звертаються люди впевнені в тому, що знають який будинок вони хочуть побудувати. Для багатьох з них підручником в цій області послужив інтернет, хтось надивився альбомів з готовими проектами, а деякі наслухалися рад «просунутих» друзів. Ми уважно слухаємо Замовника, намагаємося розібратися в основних причинах його рішень і, звичайно, пропонуємо свої варіанти. Ми ніколи не нав’язуємо своєї думки, однак вважаємо своїм професійним обов’язком поділитися своїм досвідом і знаннями з Замовником. У будь-якому випадку, останнє слово завжди залишається за Клієнтом. Але найчастіше буває, що люди, які прийшли до нас зі своєю картинкою будинку, залишають її в сміттєвому кошику нашого офісу.

Отже, які ж основні стереотипи і помилки Замовників при постановці завдань з проектування економічного будинку?

Хочемо побудувати великий будинок, щоб через багато-багато років за одним столом збиралася вся наша велика родина!

Перегляньте уважно на своїх друзів, родичів і знайомих (навіть тих, у кого великі сім’ї і будинку). Як часто у них таке буває. Перш за все, радимо всім Замовникам в сімейному колі проаналізувати перспективу в цьому будинку. Якщо виявиться, що господарі через 10 років залишаться в ньому жити удвох, то навіщо проектувати, наприклад, 8 кімнат або гараж на три машини? Подумайте, можливо, довгі роки Ви будете опалювати, ремонтувати і прибирати порожнечу! Не робіть з дому мурашник. Все одно «дворянського гнізда» не вийде! Наш багаторічний досвід показує: оптимальний 4-6-кімнатний будинок.

Навіщо мені платити за проектування будинку, якщо можна вибрати готовий проект з журналу і пристосувати його до своєї ділянки?

Для початку варто з’ясувати вартість «переробки» проекту. Цілком можливо, що зміна положення однієї стінки спричинить розробку нового конструктиву і збільшення вартості Вашого замовлення в рази! До того ж готовий проект – це завжди компроміс. Ви вибираєте, що із запропонованого Вам більше підійде, тобто оцінюєте: як пристосувати зроблене колись кимось, для якихось цілей, під свої потреби. А з таким підходом «будинок своєї мрії» навряд чи побудуєш! Оптимальне рішення – вибрати стиль будинку, необхідну кількість приміщень, оцінити приблизну площу будови. Усе інше, зазвичай, обговорюється з керівником Вашого проекту. Ще однією відмінною рисою замовного проектування є можливість розробки теплового розрахунку і окремих розділів проекту на принципово іншому якісному рівні. Сучасні комп’ютерні технології дозволяють провести оптимізацію тепловтрат і підібрати обладнання таким чином, що згодом дозволить домогтися до 30% економії на опаленні будинку, і повністю компенсує вартість замовленого проектування вже в перший рік експлуатації котеджу!

Нам набридло жити в бетонній коробці – хочемо дерев’яний будинок – він самий екологічний!

Можливо, Ви здивуєтеся, але жуки, цвіль і гриби дотримуються тієї ж думки! Всі можливі антисептики, м’яко кажучи, не ідеальні, до того ж зруб, зазвичай, обробляється ними вже після складання. Про це Вам навряд чи хтось скаже, але більшість теслярських бригад «не морочитися» попередньої антисептичної обробкою пазів і сполучних елементів, що часто призводить до розвитку цвілі і грибів у внутрішніх частинах з’єднань. Запевнення постачальників матеріалу про заводський антисептичної обробки погонажу, так само, як правило, не відповідають дійсності. Уже в процесі складання зруб починає чорніти. Дерево, позбавлене зовнішньої захисної оболонки, стає розсадником мікроорганізмів. І хоча видаляється цей наліт швидко і ефективно хлорсодержащими розчинами, дерево після цього стає пухким і ще більш уразливим. Взагалі, будинок з оциліндрованих колод або профільованого бруса не відрізняється технологічністю. У більшості випадків замовляється зруб з колоди природної вологості (висушена деревина стоїть до 50% дорожче), тому має велику і тривалу усадку, що не дозволяє відразу після закінчення будівництва почати обробку. Так звана «канапатка» вдома, часто, проводиться неякісно: щілини (шириною до 1 см.) Забиваються джгутом поверхнево, всередині залишаються порожнечі. Професійна герметизація швів імпортними матеріалами в Росії практично не застосовується. Чи не мрійте жити в зрубі! Цей бюджетний в будівництві варіант згодом принесе величезні експлуатаційні витрати – для маленької сезонної дачі – хороша ідея, але ніяк не для котеджу!
Якщо Ви, будь-що не стало, мрієте жити «в дереві», зверніть увагу на будинки з клеєного бруса. Вони екологічні, технологічні і практично не дають усадки. Вартість такого будинку, звичайно, більше, але і «продукт» за свої гроші Ви отримуєте не можна порівняти якісніше!

В цьому році ми хочемо почати будувати будинок, «закриємо» хоча б перший поверх, а до наступного року підкоп грошей і зробимо другий.

Ніколи не плануйте будівництво будинку на останні гроші – розсудливо оцініть свої фінансові можливості. Як показав досвід, будинок, що будується кілька років, може дорожчати на 40 -100%! Та й повноцінно користуватися ним весь цей час Ви все одно не зможете. Не варто скидати з рахунків і різні форс-мажорні обставини: Ви можете зіткнутися з погіршенням фінансового становища або з ситуацією, коли терміново можуть знадобитися гроші. Будинок, що будується – це, як правило, неліквід – швидко продати таку «будівництво» неможливо. У підсумку, на протязі тривалого часу (можливо декількох років) Ви будете володіти майном в яке вкладено більше грошей, ніж воно реально коштує!

Висота поверху будинку повинна бути не менше 3-х метрів!

Можливо це і так, якщо основа будинку – великі зали, площею понад 50 м2. Однак, в більшості випадків, площа приміщень (спальні, кухня, підсобки, сан.узле) не перевищує і 20-30 м2. Тим часом, навіть при рівні стелі в 3 м, вікна доведеться збільшити до h = 1,8, і економічність будинку в усіх відношеннях буде втрачена. Наш досвід показує: висоти 2,7-2,8 м до стелі (в «чистоті») цілком достатньо. А для додання відчуття «простору» в основному приміщенні будинку – вітальні можна передбачити «друге світло»!

Гараж повинен бути на 2 машини!

Чому б і ні. Але за умови, що це дозволяє площа будинку, площа ділянки і Ваші фінанси. Повірте, будинок, площею 200 м2 на ділянці 6 соток з двома гаражами виглядає безглуздо. Та й віддавати чверть будинку під паркінг не дуже-то практично. У таких випадках, ми рекомендуємо відмовитися від двох гаражів в будинку на користь одного гаража і прибудованого навісу на дві-три машини, при збереженні загальної покрівлі.

І ще кілька корисних порад:

Не робіть явних конструктивних і планувальних помилок:

– Не будуйте підвали. Якщо Вам потрібно прохолодне місце – зробіть під будинком невеликий монолітний льох!

– Не бійтеся проектувати будинок без явних коридорів. Коридори – мертвий об’єм для обробки і результат поганий планування!

– Не будуйте дахи з виносами менше 1,2 м. Будете ремонтувати стіни кожні 5-7 років.

– Не робіть вимощення менше 1,2 м. Вона є вже частиною благоустрою генплану, на ній буде можливість відпочинку під дахом!

– Не будуйте других поверхів. Мансардний поверх набагато більш зручна і економічна альтернатива!

– Чи не пропонуйте архітекторові будинку проекти, обрані в модних журналах. Більшість з них – передруковані західні розробки: чи не розраховані на наш клімат, з великою площею скління, без прихожих-тамбурів, що мають неактуальне теплової розрахунок. Не забувайте, де Ви живете!

– Для забору не потрібен суцільний монолітний фундамент. Якщо є необхідність позбутися деякої суми грошей – займіться добродійністю!

– Не робіть високі, глухі паркани на ділянці площею менше 20 соток. Злодіїв це навряд чи зупинить. Найбільше від цієї затії буде не комфортно Вам самим. Сьогодні існують більш ефективні системи захисту від зловмисників!

При використанні даного матеріалу посилання на сайт proektnoe1.ru обов’язкове!

Схожі новини

Залишити коментар