Найвищі будівлі в світі гонка триває

Найвищі будівлі в світі: гонка триває

Найвищі будівлі в світі: гонка триває

У швейцарських Альпах хочуть побудувати найвищий в Європі хмарочос. Це буде розкішний готель, в якій будуть зупинятися багаті туристи з Азії і з Близького Сходу.

Суперхмарочоса висотою 380 м хочуть побудувати на околиці альпійського села Вальс на висоті 1200 м над рівнем моря. Очікується, що його постояльцями будуть багаті любителі гірських лиж з Азії та Близького Сходу. До їхніх послуг буде близько 100 номерів. Вартість проживання в найдешевшому становитиме 1000 шв. франків (бл. 1000 доларів) на добу, а в найдорожчому – 25 тис. Складена вже і кошторис проекту. Найвища будівля Старого Світу обійдеться замовникам, Ремо Стоффела, власнику гірськолижного курорту Вальс, і швейцарському бізнесменові Пайесу Труфферу, приблизно 200 млн. Франків. Кошторис, звичайно, попередня і буде значно перевищена в ході будівництва.

Найвищі будівлі в світі: гонка триває

Альпійська готель, повідомляє Schweiz am Sonntag, є дітищем відомого американського архітектора Тома Мейн. Вона буде стояти на підставі розміром всього лише 30х15 м. Стійкість їй додасть дуже глибокий фундамент.

Найвищі будівлі в світі: гонка триває

Коли почнеться зведення найвищої будівлі Старого Світу, невідомо. Для початку необхідно отримати дозвіл швейцарської влади і в першу чергу – згода місцевих жителів. Референдум з будівництва хмарочоса в горах намічений на осінь …

Люди завжди тягнулися до сонця і зірок. Високі споруди будували, щоб показати свою могутність і багатство, в честь вождів і правителів, богів і культів.

Першими хмарочосами, якщо не брати до уваги напівміфічною Вавилонської вежі, були єгипетські піраміди. Римляни іноді будували житлові будинки заввишки 7-8 поверхів. Правда, вони були неміцні, брудні і часто горіли через безтурботних мешканців. Високі вежі і собори активно будували в середньовічній Європі.

Що стосується житла, то до 19 століття будівлі висотою більше 6 поверхів зводили рідко. По-перше, мало кому подобалося бігати вгору-вниз по сходах, а по-друге, ще якихось півтора століття назад подати воду можна було тільки на 15-метрову висоту.

У 1854 році Еліша Грейвз Оліс придумав перші безпечні ліфти. Особливо широке застосування його винахід знайшло в Чикаго, де після найсильнішої пожежі 1871 року почався будівельний бум. Вже до початку 80-х років вільного місця в місті не залишилося, а попит на житло не падав. Будівельники були змушені спрямуватися увись.

«Батьком сучасних хмарочосів» є перша будівля з металевим каркасом, побудоване в 1797 році в англійському Шрусбері. Першим хмарочосом вважають 10-поверхова будівля Home Insurance Building, зведена в Чикаго в 1884-1885 рр. Вперше в історії будівництва вага стін припадав не на самі стіни, як раніше, а на металевий каркас.

Найвищі будівлі в світі: гонка триває

Home Insurance Building

Для будівництва хмарочосів знадобилися нові матеріали і технології. Це, а так само необхідність враховувати ряд чинників, на які раніше не звертали уваги: ​​силу вітру, висоту снігового покриву, сейсмостійкість сприяли небаченого розвитку будівельної справи і суміжних професій.

У 1913-30 роки найвищою будівлею планети вважалося 60-поверхова будівля Woolworth Building (241 м.), Побудоване Френком Вулворта на Манхеттені, в світовій столиці хмарочосів.

Найвищі будівлі в світі: гонка триває

Потім пальма першості на 11 місяців перейшла до Chrysler Building (319 м). Ще в процесі будівництва розгорнулося гостре суперництво між Chrysler і зводилися практично одночасно з ним хмарочосом 40 Wall Street. Архітектор 40 Wall Street Крейг Северенс зажадав оголосити його проект рекордсменом. Тоді Вільям ван Ален, архітектор Chrysler, взяв дозвіл на спорудження 56-метрового шпиля. Його таємно зібрали всередині будівлі і встановили за півтори години.

Найвищі будівлі в світі: гонка триває

Звання рекордсмена у Chrysler відібрав у травні 1931 року Empire State Building (381 м.), Перша будівля, число поверхів в якому перевищувало 100 (102). Його також можна вважати першим суперхмарочоса, тобто будівлею, висота якого перевищує 300м.

Найвищі будівлі в світі: гонка триває

Empire State Building

Рекорди подібного роду, до речі, фіксує Рада по хмарочосах і міського будівництва. Будівля рекордсмен має бути найвищим за чотирма параметрами: висоті конструктивної частини, висоті найвищого зайнятого людьми поверху, висоті даху і висоті верхівки шпиля, антени, щогли, флагштока і т.д.

Empire залишався найвищою будівлею планети найдовше – 41 рік. Символ американського багатства і могутності має власний поштовий індекс – 10118. В ньому 6,5 тис. Вікон, 73 ліфта, 1860 сходинок, на які щороку піднімаються учасники незвичайного забігу. За кількістю працюючих – 21 тис. Чоловік Empire поступається в Америці тільки Пентагону. Дуже популярна розташована на 86 поверсі оглядовий майданчик, на якій за три чверті століття побували св. 110 млн. Чоловік. Тож не дивно, що перший суперхмарочоса оцінили в 1 млрд. Доларів.

У 1972 році вона віддала планети став World Trade Center (417 м. І 110 поверхів), зруйнований 11 вересня 2001 року.

Найвищі будівлі в світі: гонка триває

World Trade Center

Чиказький Sears Tower був рекордсменом серед хмарочосів майже чверть століття – з 1973 по 1996 роки. Він вражає не тільки 442-метрової висотою, але і горизонтальними розмірами. Будівля займає два міські квартали, його площа – 408 773 м². Останній поверх, на якому знаходяться люди, розташований на висоті 436 м над поверхнею землі. З 2 млн. М³ бетону, залитого в фундамент, можна було побудувати 8км 8-смугового шосе. У будівлі більше 16 тис. Вікон зі склом характерного бронзового відтінку. Важить Sears Tower 222,5 тис. Т. Лідирував чиказький хмарочос і по числу ліфтів. Їх в ньому 106, в т.ч. 16 двоповерхових.

Найвищі будівлі в світі: гонка триває

Зараз найвищою будівлею Західної півкулі вважається нью-йоркський хмарочос Всесвітній торговий центр 1, висота якого становить 541 м.

В кінці минулого століття в негласне змагання включилися азіатські країни. Незабаром перше місце у Чикаго відняв Куала-Лумпур, столиця Малайзії. Висота кожної з двох 88-поверхових веж Petronas Twin Tower становить 452 м. Загальна площа кожного будинку – 170880 м². Між 41 і 42 поверхами (170 м) вони з’єднані 58-метровим двоповерховим переходом. Кожна вежа важить близько 400 тис. Т, в кожній 29 двоповерхових швидкісних ліфта і 10 ескалаторів.

Найвищі будівлі в світі: гонка триває

Petronas Twin Tower

Ще один Гуллівер в сімействі хмарочосів – шанхайський Jin Mao Building (420 м), найвища будівля в Китаї. Його вінчає 55-метровий шпиль. У хмарочосі 88 поверхів плюс п’ять поверхів в пентхаусі і триповерховий підвал. Останній «жило» поверх знаходиться на висоті 340 м. Крім офісів, тут розташовується готель Shanghai Grand Hyatt на 555 номерів. Вона знаходиться між 53 і 87 поверхами і вважається висотної готелем на планеті.

Найвищі будівлі в світі: гонка триває

Jin Mao Building

Унікальність китайської висотки полягає в її фундаменті. Будівля стоїть на 1 062 сталевих палях, забитих в землю на 83,5 м. Хмарочос розрахований на дію тайфунів зі швидкістю вітру 200 км / год (при цьому верхівка шпиля не повинна відхилятися більш ніж на 75 см.) І землетрус силою 7 балів за шкалою Ріхтера.

З 2004 року найвищим серед офісних і житлових будівель вважався Taipei 101 в Тайбеї. З урахуванням 18-метрового шпиля, виконаного у формі стебла бамбука, висота 101-поверхового будинку становить 508 м. Загальна площа офісних приміщень 198 тис. М². Парковки площею 83 тис. М² розраховані на 1800 машин.

Найвищі будівлі в світі: гонка триває

Незважаючи на наступ далекосхідних конкурентів найбільше вільно розташованих будинків висотою не нижче 150 м., Як і раніше в Нью-Йорку – 195. Якщо ж вважати все висотки, не звертаючи уваги на термін «вільно стоять», а допустимо, враховуючи і виходять з одного підстави, як в Малайзії, то на першому місці Гонконг – 221.

Зараз рекордсменом серед суперхмарочоса вважається дубайська висотка Бурдж-Халіфа висотою 828 м, яку, кажуть, видно з відстані 100 км. Цьому 163-поверхової будівлі площею 344 тис. М², до речі, належить і абсолютний рекорд серед споруд, який до його відкриття в році належав телевежі KVLY-TV (628 м), розташованої в Північній Дакоті, США. Зведення Бурдж обійшлося в 1,5 млрд. Доларів.

Найвищі будівлі в світі: гонка триває

Бурдж-Халіфа став першим рекордсменом, де живуть люди. 700 квартир, розташованих між 45 і 108 поверхами були розкуплені протягом 8 годин не дивлячись на високу ціну – 38 тис. Доларів за «квадрат». Під ними готель, дизайн якої виконав Джорджіо Армані; а нагорі офіси. На 123 поверсі знаходиться хол, а на 124 – оглядовий майданчик. Будинок розрахований на одночасне перебування 35 тис. Чоловік. Його прикрашають св. 1 тис. Картин, скульптур та інших творів мистецтва.

До слави рекордсменів в Дубаї відносяться філософськи. В еміраті прекрасно розуміють, що через якийсь час хтось обов’язково побудує більш високий будинок і їх рекорд буде побитий так само, як були побиті і всі попередні рекорди.

Цілком можливо, що рекорд у Дубайци віднімуть сусіди з Саудівської Аравії. Один з найбагатших людей планети принц Альвалід бен Талал збирається побудувати в Джедде суперхмарочоса Kingdom Tower, який взметнется в безхмарне аравійське небо більш ніж на кілометр. Висота за традицією тримається в таємниці, але передбачається, що вона буде значно більше 1000 метрів.

Найвищі будівлі в світі: гонка триває

У аравійської вежі буде звичайний для суперхмарочоса набір приміщень: супердорогі елітні квартири, торговельні центри і магазини, офісні приміщення, кінотеатри з ресторанами і багато іншого. Проект споруди розроблено чиказьким архітектурним бюро Adrian Smith Gordon Gill Architecture. Цікаво, що будувати рекордсмена буде велика будівельна компанія Bin Laden Co. якою володіють родичі Усами бен Ладена. Вартість проекту оцінюється в 1,2 млрд. Доларів.

Ще одним кандидатом на звання рекордсмена може стати хмарочос X-Seed 4000, про плани будівництва якого оголосила японська будівельна компанія Japanese Taisei Corporation. Будівля 4-кілометрової висоти, за формою нагадує Фудзіяму, буде стояти на березі Токійської гавані. Під стать висоті і площа забудови – 6 км.

Найвищі будівлі в світі: гонка триває

На відміну від звичайних хмарочосів X-Seed 4000 буде захищати своїх мешканців від перепадів тиску і зміни погодних умов по всій висоті будівлі. Його конструкція передбачає використання сонячної енергії для енергозабезпечення всієї системи підтримки мікроклімату в будівлі.

  1. Туреччина закрила собою Катар
    Катар отримав не слабку підтримку і як не можна до речі. Туреччина не просто остудила гарячі голови в Саудівській Аравії. Вона продемонструвала, що повною дипломатичної ізоляції Катару, як не старайся Ер-Ріяд, не вийде. Значить, доведеться домовлятися
  2. У НАТО відповіли Україні на бажання вступити в альянс
    У НАТО відповіли Україні на бажання вступити в альянс
  3. «США посилять тиск на Київ або передадуть рішення проблеми Росії»
    «США посилять тиск на Київ або передадуть рішення проблеми Росії»

Схожі новини

Залишити коментар