Найпопулярніші проекти будинків і котеджів

Найпопулярніші проекти будинків

Найпопулярніші проекти будинків

Найпопулярніші проекти будинків і котеджів

Як виглядає сучасний будинок? Строгі лінії і лаконічність стилю хай-тек. затишні дерев’яні будиночки, або все-таки класика? Найпопулярніші проекти будинків не обмежуються одним стилем або напрямком. Але основними акцентами зараз стають екологічність, функціональність і натуральні елементи в оформленні.

Набагато менше уваги приділяють люди довговічності будівель. Раніше будинки будували на століття, для кількох поколінь. Зараз тенденція змінилася, і на передній план вийшли інші вимоги. Матеріали для зведення будинків вибирають більш сучасні та економічні, але поки ще все одно найпопулярнішими є споруди з колод, бруса або цегли. Що ж стосується стилю, то лідирують проекти дерев’яних і каркасних будинків. завжди популярною залишається класика, а також набирає обертів популярність сучасних будівель в стилі хай-тек.

Найпопулярніші проекти будинків і котеджів

Популярний проект простого каркасного будинку

Ще до недавнього часу така будова як котедж багатьма сприймалося як просте будівля, призначена для використання тільки в теплу пору року. Але з удосконаленням технологій будівництва та підведення комунікацій до будинку стали з’являтися досить значні заміські будинки для постійного проживання.

Матеріали для будівництва заміського будинку

Перш ніж переходити до будівництва будинку, потрібно попередньо скласти проект і визначити вид будівельного матеріалу, з якого він буде зводитися.

Є кілька популярних варіантів:

Всі ці технології будівництва відрізняються своїми функціональними можливостями і часом експлуатації.

Найпопулярніші проекти будинків і котеджів

Проект двоповерхового будинку з піноблоків

Будинки і котеджі з цегли

Котеджі або будинку з цегли вважаються найпопулярнішими. Це обумовлено властивостями такого будівельного матеріалу.

Цегла вже протягом багатьох років зарекомендував себе як дуже міцний і довговічний будівельний матеріал. Він має досить привабливий зовнішній вигляд і дуже простий в монтажі всієї загальної конструкції. Цегла може підтримувати постійну температуру в будинку і забезпечує маленькі тепловтрати. З його допомогою зводяться багатоповерхові будівлі, які мають тривалий термін експлуатації.

Найпопулярніші проекти будинків і котеджів

Існуючий цегляного будинку

Переваги та недоліки цегельних котеджів

Цегла дозволяє втілити в життя дуже цікаві і складні архітектурні проекти. Служить такий матеріал 100-150 років. На цегляних стінах можна здійснити будь-які оздоблювальні роботи і використовувати різноманітні перекриття: бетонні заливки, спеціальні плити і багато іншого. А можна і заощадити на оздоблювальні матеріали, так як цегла має відмінну зовнішню естетику. Варто тільки зробити декоративну кладку і вид будови буде просто унікальний.

Найпопулярніші проекти будинків і котеджів

Котедж з клінкерної цегли

При зведенні такого котеджу не варто переживати з приводу гризунів, комах і будь-яких інших мікроорганізмів. Цегла не боїться всіх подібних впливів, чого не можна сказати про деревину. Стіни цегельного будови мають високу паропроникність (стіни дихають). У разі швидкого зведення цегляного будинку не потрібно чекати його усадки. Цегла не горить, а значить, будинок буде безпечним.

Найпопулярніші проекти будинків і котеджів

Незважаючи на велику кількість переваг цегляної будівлі, є і значні недоліки. Без якісної системи опалення стіни з цегли дуже холодні. Немає можливості заощадити на спорудженні фундаменту, так як цегляна будівля досить важке і вимагає значного підстави.

Якщо є бажання купити будинок або котедж із цегли, то його вартість буде в кілька разів перевищувати вартість будови з будь-якого іншого будівельного матеріалу. Сам процес будівництва досить трудомісткий і займає багато часу.

Проекти цегляного будинку або котеджу

Перед плануванням будівництва необхідно продумати проект будівлі. На сьогоднішній день є дуже велика кількість дизайнерських рішень, які втілені в життя. Можна з цим питанням звернутися до архітектора, який складе якісний проект майбутньої будови, що включає в себе не тільки план конструкції, але і кількість, і якість використовуваного будівельного матеріалу.

Перше, на що потрібно звернути увагу – поверховість будівлі. Котедж з цегли може бути одно-, дво- і триповерховим. Є можливість побудувати і значно більші будівлі, але експлуатувати їх як приватний будинок буде нераціонально. Саме з цієї причини багатоповерхові будівлі з цегли призначені для проживання великої кількості мешканців.

Щоб визначитися з вибором кількості поверхів, потрібно оцінити можливості заміського ділянки і виміряти його площа. Поверховість будівлі впливає на можливість і складність прокладання комунікацій до будинку.

Порада. Якщо ділянка не надто великий, то буде краще зупинити свій вибір на одноповерховому будову, але, наприклад, з мансардою.

Найпопулярніші проекти будинків і котеджів

Проект одноповерхового цегляного будинку з мансардою

Наступним важливим кроком буде правильно підібрана внутрішнє планування. Тут можна і пофантазувати, так як цегла дозволяє втілити практично будь-які дизайнерські задуми. Внутрішнє планування визначає житлову площу в будинку. Також варто звернути увагу на комунікації, які повинні бути підведені до сантехнічним об’єктах в будинку.

Якщо ви хочете мати на ділянці додаткові будови або приміщення: котельня або басейн. може сауна. то враховуйте все в проекті, так як це вимагає додаткових інженерних рішень. Систему підведення комунікацій до будинку потрібно буде обговорити з фахівцем, щоб потім не було труднощів із забезпеченням будинку або додаткових будівель на ділянці джерелами електричної енергії, води і так далі.

Планування котеджу з цегли

На сьогоднішній день існує велика різноманітність популярних проектів для цегельного будови. Вважаються, що найпопулярніші одноповерхові будинки з цегли зводяться вже разом з гаражем. У цьому випадку варто правильно продумати систему вентиляції. Через різницю температурного режиму в будинку і гаражі приміщення буде мати підвищену вологість.

Найпопулярніші проекти будинків і котеджів

Приклад планування одноповерхового цегляного будинку з гаражем

На першому поверсі такого будинку затишно розташовуються зони відпочинку, кухня і санітарні кімнати. На другому поверсі знаходяться спальні і дитячі кімнати. Кількість таких приміщень визначається загальною площею будови. Найчастіше зводять котеджі в 160 кв.м. Такий розмір дозволяє досить ефективно розподілити всі зони.

Кухонна зона буде в такому випадку становити не менше 6-8 квадратів. Але тут є можливість зробити планування студії, де кухонна зона і вітальня мають загальну площу. Дуже часто своєрідним розділовим бар’єром між двома такими зонами є барна стійка.

Найпопулярніші проекти будинків і котеджів

Приклад планування 2-х поверхового цегляного будинку

Також варто продумати підйом на другий поверх і вибрати сходи. Такі конструкції можуть бути дерев’яними або металевими. Для цегляного будови найчастіше зупиняються саме на металевій драбині. Вона дуже міцна і довговічна. Є можливість зробити декоративну ковку.

Щоб сходи були зручними, потрібно зробити ширину щаблів не менш 30 см і її підйом не менше 25 см.

Можна буде використовувати і дерев’яні сходи. але вона буде в кілька разів коштує дорожче металевої через екологічності матеріалу.

Вартість будівництва цегельного котеджу

Щоб правильно розрахувати вартість будівництва цегельного будинку і котеджу, потрібно попередньо скласти проект майбутньої будови і узгодити його у відповідних інстанціях. Також слід на ділянці провести геодезичні роботи. Вони проводяться з тією метою, щоб визначити якість і структуру ґрунту на ділянці, глибину залягання ґрунтових вод і глибину промерзання грунту. Від цього буде залежати глибина фундаменту і його вигляд. Фундамент вважається найдорожчим елементом всього будівництва.

Варто визначити цегляну кладку для зведення будівлі. Цегла можна класти різними способами і від цього буде залежати розмір фундаменту. Покрівля теж вважається не надто дешевим матеріалом. Є великий вибір покриттів, які застосовуються для даху. Вони відрізняються своїми функціональними властивостями і вартістю.

Найпопулярніші проекти будинків і котеджів

Дах цегляного будинку з металочерепиці

Порада. Найкраще при виборі покрівлі зупинити свій вибір на металочерепиці. Це новий матеріал, але він вже встиг завоювати велику аудиторію користувачів через свою практичності.

Поради з будівництва цегельного котеджу

Перед процесом будівництва необхідно врахувати кілька нюансів. Не варто купувати цегла в зимову пору року. Він може зберігатися на вулиці, і його структура буде руйнуватися під впливом морозів і кліматичних умов. Найкраще здійснювати покупку такого будівельного матеріалу навесні перед початком будівництва.

Сам по собі цегла вважається холодним матеріалом і слід робити його кладку разом з утеплювачем, але для цього повинна бути відповідна ширина стін. Якщо будівництво будинку триває взимку, то в розчин для кладки цегли потрібно додавати пластифікатори, щоб забезпечити повільне замерзання цементу.

Найпопулярніші проекти будинків і котеджів

Утеплення фасаду з цегли

Будівництво будинку, як правило, здійснюється влітку. Цегла слід перед використанням замочити у воді, щоб він не дуже швидко втратив вологу. Таким чином, кладка підвищить свою міцність. Кладку цокольного поверху варто виконувати з глиняної цегли (червоного). З нього також зводяться димоходи та вентиляційні канали.

Віконні отвори можна буде в процесі відразу викласти в чверть цегли, тоді відпаде потреба декоративно обробляти укоси. Можна зробити цікаву кладку, де шов між цеглою матиме певний колір. Це досягається шляхом додавання в розчин спеціальних фарбувальних елементів.

Будівництво будинків з дерева

Кожна людина мріє про заміський будинок, в який можна приїхати з сім’єю і відпочити на природі. На сьогоднішній день існує велика кількість будівельного матеріалу, за допомогою якого можна буде вибудувати добротний і теплий будинок. Головне, що грає роль при виборі будинку – це матеріал, з якого він буде зведений. Одним з таких є дерево. Як би не любили наші співвітчизники масивні цегляні і кам’яні будинки, і як би не хвалили виробники різні сучасні види будматеріалів, лідером в цій області залишається дерево. Проекти дерев’яних будинків дуже популярні і сама будівля виглядає дуже затишно.

Найпопулярніші проекти будинків і котеджів

Проект дерев’яного 2-х поверхового будинку з гаражем з колоди

Природний, природний і теплий матеріал має безліч переваг, а інноваційні способи його обробки та обробки дозволяють йому зберігати свої властивості довгі роки. Найпопулярніші проекти будинків з дерева – це будівлі з цілісного бруса або колод, одноповерхові, з мансардою та терасами. Такі «лісові» будиночки закохує в себе відразу, в них завжди панує атмосфера тепла і сімейної ідилії.

Найпопулярніші проекти будинків і котеджів

Стандартний популярний проект дерев’яного будинку з колоди

Дерев’яний котедж можна вибудувати з бруса: простого або клеєного. Можна використовувати оциліндрованої дерево. Все залежить від можливостей і потреб. Деревина володіє великими перевагами. Вона відмінно піддається обробці, установці і обклеювання. Також досить просто з’єднувати дошки за допомогою цвяхів або шурупів. Щільність такого матеріалу не поступається міцності металу. Не варто забувати, що стіни з дерева мають низьку теплопровідність, тобто в будинку буде постійно підтримуватися нормальний температурний режим.

Найпопулярніші проекти будинків і котеджів

Популярний проект простого дачного будинку з бруса

Великою популярністю будови з дерева користуються через екологічно чистого матеріалу. Вони здатні виводити з приміщення зайву вологу і підтримувати оптимальний мікроклімат всередині будинку. Термін експлуатації дерев’яних будівель становить близько 100 років (практично так само, як і у цегляної будівлі).

Але, незважаючи на велику кількість позитивних характеристик, в застосуванні деревини для будівництва будинку є і суттєві недоліки. Дерево дуже легко запалюється і схильне до гниття. Щоб захиститися від різноманітних комах, деревина проходить попередню обробку розчинами, що негативно позначається на екологічності будинку.

Планування котеджу з дерева

Перед зведенням такого цікавого і міцного будови потрібно добре продумати розміщення кімнат в дерев’яному будинку. Якщо в цегляному котеджі в подальшому є можливість зробити перепланування будинку (знести або побудувати міжкімнатні перегородки), то в дерев’яному котеджі зробити це практично неможливо, так як стіни між собою закріплені спеціальної зв’язкою.

В одноповерховому дерев’яному будинку всі кімнати знаходяться на одному рівні. Можна передбачити в проекті мансардну дахів у, і в разі необхідності її використовувати. Але тоді фундамент теж повинен мати відповідну міцність, щоб витримати додаткове навантаження.

Найпопулярніші проекти будинків і котеджів

Приклад планування дерев’яного будинку розміром 12 на 12 м

Як правило, на одному поверсі стандартного дерев’яного будови може розміститися до 5-х кімнат: кухня, вітальня, ванна кімната і дві спальні (для дорослих і дитяча). На даху в подальшому можна буде спорудити ще кілька спалень. А можна буде зробити деякі переміщення і залишити перший поверх тільки для відпочинку і прийняття гостей. При використанні мансардного даху потрібно продумати шляхи підйому на неї.

Найпопулярніші проекти будинків і котеджів

Планування дерев’яного будинку з мансардою, призначеної для відпочинку

Порада. У дерев’яному котеджі рекомендується використовувати таку ж дерев’яні сходи, конструкція прослужить не менше, ніж металева.

Популярні проекти економічних будинків

Доступність і простота зведення сучасних будинків – причина їх все більшою популярністю. Вони, як правило, невеликі, на одну сім’ю, з одним або двома поверхами. Внутрішній простір використовується з максимальною вигодою. Найпопулярніші проекти економічних будинків – це каркасні канадські будинки і лаконічні геометрично правильні будівлі в стилі модерн.

Найпопулярніші проекти будинків і котеджів

Економічний проект простого канадського котеджу

Каркасне будівництво – один з найбільш фінансово вигідних видів споруди приватного будинку. Матеріали, які використовуються в ньому, недорогі і надійні, а швидкість їх зведення просто вражає. Невеликий каркасний будинок збирається як дитячий конструктор всього за кілька місяців.

Стиль хай-тек належить до економічних домівках через максимально раціонального використання внутрішнього простору, а також зниження вартості забезпечення такого будинку ресурсами за рахунок інноваційних технологій. Проекти таких будинків з кожним роком стають все популярнішими.

Найпопулярніші проекти будинків і котеджів

Проект дерев’яного будинку з клеєного бруса в стилі хай-тек

На даний момент, тим не менш, найпопулярніші проекти будинків і котеджів зводяться з цегли або дерева. Кожен з таких будівельних матеріалів володіє своїми властивостями і функціональними можливостями. Більш практично застосувати цегла для зведення будинку, але теплий і затишний дерев’яний будинок буде більш комфортним.

Схожі новини

Залишити коментар