Найменші породи собак

Найменші породи собак

Найменші породи собак. Топ-27 (з фотографіями)

Маленькі породи собак вже довгий час користуються великою популярністю, і з кожним роком вона все більше зростає. Ці крихітні, немов іграшкові, собаки крім свого чарівного виду ще й володіють чудовою доброзичливим характером і досконало володіють мистецтвом спілкування з людьми. За кордоном їх навіть використовують в терапевтичній практиці, і це не дивно, адже таке позитивне створення обов’язково надасть цілющий ефект на людину. Важливим аргументом на користь представників дрібних порід є їх "портативність" – крихт завжди можна взяти з собою, помістивши в маленьку сумочку. Мініатюрні собаки не вимагають багато місця і прекрасно себе почувають в невеликих будинках і квартирах.
У даній збірці ми розповімо про 27 самих маленьких породах собак. У складанні рейтингу в першу чергу враховувалася середня маса тіла собак кожної породи, а також зростання в холці (Загривок – місце на хребті між лопатками, найвища точка тіла собаки).

27 місце: Ши-тцу являє собою одну з найдавніших порід собак, яка зародилася на просторах Тибету. На початку XX століття вони були забороненими собаками, які належать виключно сім’ї китайського імператора. Згідно зі стандартами породи, зростання ши-тцу не повинен перевищувати 28 см. а вага може коливатися від 4 до 7,25 кг. Ця красива собачка має вельми незалежний характер, іноді може бути гордовитою і гордовитої, але при цьому вона дуже відважна, ніжна і вірна своєму господареві.

Найменші породи собак

26 місце: тибетський спанієль – ще одна порода собак, що зародилася в Тибеті. Порода здавна була дуже популярна у буддійських ченців, які навчали цих собак обертати молитовні барабани. До істинним спанієль ця собака насправді не відноситься і названа так лише через зовнішню схожість з європейським спаніелями. Зростання тибетського спанієля становить 25 см, а маса тіла коливається в межах 4,1-6,8 кг .

25 місце: Норвіч тер’єр – порода маленьких собак, яка з’явилася в місті Норвіч, східна Англія, в XIX столітті. Вона була виведена для полювання на дрібних паразитів і гризунів, що говорить про її високу активність і прекрасних мисливських задатки. Вага крихітного тер’єра становить 5-5,5 кг. а зростання – 24-25,5 см. Ці маленькі, але витривалі собаки дуже сміливі, ласкаві і кмітливі. Вони нескінченно віддані своєму господареві і мають веселим, добродушним вдачею.

24 місце: Китайська чубата – популярна декоративна порода собак, представлена ​​двома різновидами: гола і паудерпуф, покрита м’якою шерстю по всьому тілу. Її вага становить 4,5-5,9 кг, а зростання – 23-33 см. Китайські чубаті – активні, життєрадісні, витончені і дуже віддані своєму господареві тварини.

23 місце: карликовий пінчер – маленька порода собак, що зародилася в Німеччині в кінці XIX століття. У холці собака може досягати 25-30 см. а її вага коливається в межах від 4 до 6 кг. Представники цієї породи собак дуже норовливі і самостійні тварини, але при належному вихованні з карликового пінчера виросте прекрасний охоронець-компаньйон.

22 місце: бішон фрізе – маленька порода собак французького походження з групи болонок. Собаки цієї породи були частими супутниками моряків, які з радістю брали цих відмінних щуроловів і просто веселих компаньйонів з собою в подорожі. Зростання французького бішона коливається в межах 23-30 см, а вага починається від 3 і доходить до 7 кг. Його можна охарактеризувати як розумну, чутливу і грайливу собаку, яка обожнює людське суспільство. При належному навчанні з бішона виросте слухняний і інтелігентний компаньйон.

21 місце: Кінг Чарльз спаніель – англійська порода маленьких собак, виведена ще в XVI столітті. Перші представники цієї породи були улюбленцями англійських лордів і використовувалися для полювання. Зростання англійського аристократа варіюється від 23 до 28 см. а вага становить 3,6-6,4 кг. Ця життєрадісна собака-компаньйон дуже відданий своєму господареві і, незважаючи на свої мініатюрні габарити, завжди готова прийти йому на допомогу. Цю породу не варто плутати з трохи більшої породою Кавалер Кінг Чарльз спаніель.

20 місце: Гаванський бішон – порода декоративних собак, виведена на просторах Куби. Кубинські крихти можуть важити від 3 до 7,3 кг, а їх зростання становить 21-29 см. Гаванський бішон має енергійний, доброзичливий і цікавий характер, що робить його чудовим компаньйоном. Ця ласкава і грайлива собака з високим рівнем інтелекту легко піддається навчанню і чудово ладнає з дітьми.

19 місце: Котон де Тулеар – порода собак, виведена на острові Мадагаскар. Зраджена господареві, кмітлива і слухняна собака, добре уживається з іншими тваринами в будинку. Зростання цих собак 22-28 см, вага від 3,5 до 6 кг .

18 місце: Аффенпинчер являє собою мініатюрну різновид пінчерів, виведену в Німеччині на початку XVII століття. Висота в холці становить 23-30 см. а вага може коливатися від 2,9 до 6 кг. Аффенпінчери, власники чудового характеру і гострого розуму, будуть воістину ідеальними компаньйонами. Крім того, вони дуже грайливі, незалежні, витривалі і чуйні тварини з дуже хоробрим серцем.

Найменші породи собак

17 місце: пекінес – дуже древня порода декоративних собак, яка була виведена в Китаї більше 2 тисяч років тому для королівських сімей. Вага пекінеса становить 3,2-6,4 кг. а висота – 15-23 см. Представникам цієї породи притаманні впертість і самовпевненість, що може створити деякі труднощі в процесі виховання і дресирування. Пекінеси прекрасно обходяться без фізичних навантажень і зовсім не вибагливі у догляді.

Найменші породи собак

16 місце: Кроляча такса – сама мініатюрна порода такс, вага якої коливається в межах 3,6-5 кг. а максимальне зростання становить 12-16 см. За рахунок своїх коротких ніг кроляча такса є собакою з найнижчим середнім ростом у холці. проте її досить велику вагу не дозволяє їй зайняти більш високе місце в нашому рейтингу. Спочатку такс використовували для норной полювання на кролика, а сьогодні вони служать прекрасними собаками-компаньйонами. Кролячі такси мають дуже м’який характер, вони розумні, слухняні і допитливі, легко пристосовуються до кожного члена сім’ї. Ці крихітні собаки витривалі і прості в утриманні, але їх виховання вимагає особливого підходу.

15 місце: Австралійський шовковистий тер’єр – порода собак, історія якої розпочалася в Австралії в кінці XIX століття. Ці тер’єри можуть важити від3,5 до 4,5 кг і мати зростання від 23 до 26 см. Незважаючи на те, що його виводили як собаку-компаньйона, у нього добре розвинений мисливський інстинкт, що характерно для тер’єрів. Вони володіють гострим розумом, веселим темпераментом і невичерпним запасом енергії. Незважаючи на свою надмірну рухливість, австралійський тер’єр урівноважений, слухняний і дуже добре навчається.

14 місце: Брюссельський гріффон – маленька декоративна порода собак, названа по імені місця свого походження – Брюссель, Бельгія. Зростання цих милих тваринок починається від 18 і доходить до 25 см, а вага коливається від 3,5 до 4,5 кг. Брюссельські грифони – веселі, активні, цікаві та привабливі собаки-компаньйони, що володіють хорошими сторожовими якостями. Представники цієї породи мають величезне добре серце, але при цьому вони дуже чутливі і вперті, що іноді створює труднощі при вихованні і дресируванню.

13 місце: Американський ескімоський той-шпіц – дуже популярна в даний час в США порода карликових шпіців. Її висота може коливатися від 23 до 30,5 см. а вага становить 2,7-4,5 кг. Дана порода собак характеризується винятковим розумом і прекрасними сторожовими якостями. Крім того, вони дуже енергійні, люблять і грайливі собаки-компаньйони, які потребують твердому лідера, який буде займатися їхнім вихованням і дресируванням.

12 місце: Той-пудель – один з чотирьох видів пуделів, маленька декоративна собака, виведена в Англії в XVIII столітті. Його вага може коливатися від 3 до 4 кг. а зростання від 24 до 28 см. Тієї пудель спокійна, елегантна і красива собака, чудовий компаньйон і відданий друг. Крім того, ця спритна і слухняна крихітка вважається однією з найрозумніших і легко учнів порід.

11 місце: Мальтійська болонка (Мальтезе) – одна з найдавніших порід собак, родом з центрального Середземномор’я. Зростання цієї білосніжної крихти коливається в межах 20-25 см. а вага – 3-4 кг. Прекрасний характер і спокійний темперамент роблять мальтійську болонку ідеальним компаньйоном. Собаки цієї породи дуже життєрадісні, віддані, інтелігентні і легко піддаються навчанню. Незважаючи на свої крихітні розміри, відрізняються хоробрістю і безстрашний.

10 місце: Болоньез (італійська болонка) – мініатюрна порода собак, виведена в Італії і отримала свою назву на честь італійського міста Болонья. Зростання Болоньєзе варіюється від 25 до 30 см. а вага – від 2,5 до 4 кг. Представників цієї породи можна описати як стриманих, ніжних і розумних собак, які швидко вчаться і добре піддаються дресируванню. А властивий їм веселий і добрий характер робить з італійських болонок відмінних компаньйонів.

Найменші породи собак

9 місце: папільон – давня декоративна порода маленьких собак, виведена в XVI столітті і отримала свою назву від французького слова "papillon", що означає "метелик". За однією з версій, їх батьківщиною є Іспанія, за іншою – Бельгія. Стандарти породи свідчать, що Папільон повинні важити від 2,3 до 4,5 кг. а висота може варіюватися від 20 до 28 см. Вони дуже кумедні, ласкаві і рухливі тварини, які обожнюють бігати по периметру будинку і відлякувати гризунів і інших дрібних істот. Займають 8-е місце рейтингу найрозумніших порід собак.

Найменші породи собак

8 місце: Англійський той-тер’єр – мініатюрна собака, виведена в Англії в XIX столітті. Згідно зі стандартами клубу собаківництва, собаки цієї породи повинні важити від 2,7 до 3,6 кг. а їх зростання може коливатися в межах 25-30 см. Більшість англійських тер’єрів привабливі, доброзичливі і грайливі собаки, безмежно віддані хазяїнові. При цьому вони мають своєрідним характером, а деякі надмірно "характерні" представники потребують серйозної дресируванню.

7 місце: японський хін – декоративна порода собак, раніше користується великою популярністю в китайських і японських імператорських дворах. Вага цієї маленької довгошерстої собаки може коливатися від 1,8 до 4 кг. а висота – від 20 до 27 см. Японський хін – грайлива, товариська і життєрадісна собачка, що володіє спокійним темпераментом і відмінним характером. Дуже швидко і легко вчиться, здатна опанувати масою складних команд при мінімальній витраті зусиль.

6 місце: тієї фокстер’єр (американськийтой тер’єр) являє собою маленьку собаку, яка безпосередньо походить від великого фокстер’єра. Представники цієї породи можуть важити від 1,5 до 4 кг. а їх висота коливається в межах 21,5-29 см. Тієї фокстер’єри розумні і активні собаки, які добре піддаються навчанню і можуть легко навчитися реагувати на велику кількість команд. Вони дуже веселі, люблячі і безмежно віддані тварини, воістину ідеальні домашні компаньйони.

5 місце: Померанський шпіц – самий крихітний представник шпіців, названий на честь Померанії, історичної області Німеччини. Відома як улюблена порода англійської королеви Вікторії. Представники цієї породи, що походять від великих їздових собак, сьогодні мають зростання 13-28 см. а вага 1,9-3,5 кг. Померанський шпіц – розумний, доброзичливий, товариський і вірний малюк, без страху стающую на захист свого господаря. Його маленький розмір з успіхом компенсує виняткова кмітливість, завдяки якій він добре піддається навчанню. Померанський шпіц займає 23-е місце в списку найрозумніших порід собак.

4 місце: Празький крисарік – маленька порода собак, яка була виведена в Чехії в IX столітті. У ті далекі часи представники цієї породи нарівні з іншими щуроловами охороняли майна своїх господарів від гризунів. В даний час крисарікі головним чином використовуються як собаки-компаньйони, але при цьому вони не втратили свою спритність і мисливський інстинкт. Ідеальна вага крихітного щуролова становить 2,6 кг. а висота – від 20 до 23 см. Вони дуже розумні, грайливі, слухняні, людинолюбний, чудово піддаються дресируванню і відмінно ладнають з дітьми.

3 місце: російський той – порода мініатюрних собак, виведена російськими кінологами в другій половині ХХ століття. Існує два різновиди даних собак-компаньйонів: довгошерста і гладкошерстная. Зростання російського тоя варіюється від 20 до 28 см. а вага – від 1,4 до 3 кг. Дана порода характеризується надзвичайно грайливим і доброзичливим характером, дуже віддана своєму господареві і чудово ладнає з усіма членами сім’ї, незалежно від їх віку.

2 місце: Йоркширський тер’єр (йорк) – маленька декоративна порода собак, що зародилася в XIX столітті в графстві Йоркшир, Англія. Вага йорка, по стандартам породи, не повинен перевищувати 3,2 кг. Зростання не перевищує 23 см. Незважаючи на те, що найменшою собакою з нині живих є чихуахуа на прізвисько Бу Бу, найменшим собакою в історії визнаний йоркширський тер’єр Сільвія. Вона померла в 1945 році у віці 2 років, її зростання в холці становив 6,3 см, довжина від кінчика носа до основи хвоста 9,5 см і вага 113 грам .
Ласкаві, енергійні, допитливі і сміливі йорки ідеально підходять для утримання в міській квартирі. Завдяки своїй кмітливості і розуму вони легко навчаються і запам’ятовують нові команди на швидкості вище середньої.

1 місце: Чихуахуа – найменша порода собак у світі, виявлена ​​в 1850 році в мексиканському штаті Чіуауа, на честь якого і була названа. Собаки цієї породи зазвичай важать від 0,5 до 3 кг. а зростання може коливатися від 10 до 23 см. Чихуахуа на прізвисько Бу Бу має зріст 10,16 см, вага 675 грам і є найменшою з нині живих собак.
Чихуахуа відрізняються великою різноманітністю забарвлення і типів шерсті. Собаки цієї породи дуже добрі, слухняні, веселі малюки з характером справжнього сторожового пса, але при цьому дуже ранимі і образливі.

Найменші породи собак

Схожі новини

Залишити коментар