Найдешевші будинки

Найдешевші будинки

Найдешевші будинки. Як побудувати дешевий будинок

Для більшості людей будівництво власного будинку – недосяжна мрія. Причина в тому, що будь-яка споруда обходиться дуже і дуже дорого. Погляньте на пропозиції з продажу нерухомості – ціни на будинки мало кому по кишені. Тому багато хто навіть не замислюються про можливість вирішення житлового питання таким чином.

Однак в наші дні з’явилося безліч сучасних технологій і будівельних матеріалів, застосування яких здатне розвіяти такий песимізм. Все частіше ми маємо можливість переконатися, що побудований власними руками будинок цілком здатний виявитися надійним, естетичним і, головне, недорогим!

Найдешевші будинки

Найдешевші будинки – які вони?

Спробуємо зрозуміти, які ж загальні особливості притаманні бюджетним новобудов. Чи існують в принципі дешеві будинки? Ціни на матеріали та послуги підрядників адже ніхто не відміняв. Але якщо грамотно дотримуватися певних умов, витрати на будівництво можна скоротити практично на третину.

Отже, ознаки дешевого житла. Це, перш за все, такі будинки (котеджі), які оптимально сплановані. Вони можуть бути не тільки сучасними, але і функціональними, продуманими, компактними. Корисна площа повинна займати якомога більшу частку (в ідеалі до 90 – 95%). Вдало спланувавши будинок, ми доб’ємося не менше 20% економії коштів.

Інша фішка – застосування сучасних економічних будівельних матеріалів і ведення процесу будівництва новими високотехнологічними методами. Це дасть нам економію близько 40% нашого бюджету.

Заміський будинок недорого

Як зовнішнє, так і внутрішнє оформлення будинку повинно бути максимально функціональним, простим, що не містить ніяких надмірностей. На цьому вийде реально заощадити ще близько 10% бюджету. Дах слід робити або двосхилим, або пятіскатной. Поверх повинен бути тільки один. Розкішні будинки-котеджі з балконами і колонами – не наш варіант. Площа житла спочатку слід передбачити невелику з можливістю трансформації, тобто додавання в майбутньому додаткових приміщень.

Найдешевші будинки

Підвал нам не потрібен. Фундамент слід заглиблювати не надто сильно. Якщо геолого-кліматичні умови дозволяють, краще зробити його полегшеним. Обробку як внутрішню, так і зовнішню, слід вибрати якомога більше нехитру. Для фасаду цілком годиться варіант цементно-вапняної штукатурки. Повірте, і з нею будинок може виглядати просто чудово.

Значного ускладнює будівельний кошторис наявність численних вікон (особливо нестандартної форми), багатоскатний дах зі складним рельєфом, кілька поверхів, велика кількість перегородок, велика кількість декоративних зовнішніх елементів. Все це з’їдає величезну кількість грошей. Уникнути зайвих витрат, зберігши основний функціонал, цілком реально. До того ж заміський будинок, збудований лаконічно без великої кількості наворотів, виглядає елегантно і стильно.

Самі з вусами!

Інша серйозна стаття економії – використання власної праці. Теоретично, приватний будинок можна звести і самому. Близько 90% всіх будівельних робіт майже будь-якого під силу виконати своїми руками. Наймати людей з боку має сенс лише на складні види робіт, провести самостійно які не дозволяє рівень кваліфікації. Або на ті, які неспеціалісту в принципі не під силу.

Обов’язкова умова утримання бюджету в рамках – жорсткий і постійний контроль над якістю проведених робіт (якщо мова йде про найманої бригаді). Перевіряти і відстежувати обов’язково знадобиться і ціни на куповані матеріали, і сам процес їх придбання. Мова, знову ж таки, йде про те, що постачанням займатимуться залучені працівники.

Цілком виправдає себе витрата на залучення фахівця-інженера, який допоможе адаптувати обраний вами стандартний проект під конкретні побажання з урахуванням кліматичних умов. У будь-який тіповік можна внести вигідні для бюджету зміни. Наприклад, замінити частину будматеріалів більш дешевими аналогами. Сам же проект цілком реально доопрацювати під конкретні вимоги. У цьому сенсі приватний будинок – неоране поле для творчості.

Найдешевші будинки

На чому ще нам заощадити?

Оптимізувати можна, крім того, закладену в проекті систему інженерного обладнання, що дасть подальшу економію в процесі експлуатації на утриманні та обігріві. Найдешевші будинки прекрасно обходяться вітчизняним обладнанням, яке по ряду параметрів нічим не поступається імпортному. Сантехніку та інші елементи також слід вибирати якомога простішими.

Купуючи будматеріали, слід пам’ятати, що придбання великої партії передбачає непогану знижку. Але все ж перед тим як відправитися на ринок або в магазин, краще за все ретельно вивчити ціни з урахуванням сезонних коливань, асортимент наявної продукції (як імпортної, так і вітчизняної), познайомитися з відгуками, дізнатися про наявні на поточний момент акціях і в внаслідок вибрати варіант, оптимальний в плані співвідношення ціни і якості.

При будь-якому виборі, надто захопившись процесом економії, ви ризикуєте придбати неякісні матеріали. Навіть найдешевші будинки повинні виглядати естетично і мати запас міцності. Не забувайте, що житло будується на кілька десятиліть вперед. Тому складові слід купувати по можливості настільки добротні, наскільки дозволяє ваш гаманець. В іншому випадку світить необхідність додаткових витрат на переробку шлюбу і швидкий ремонт.

Оптимальний варіант – використання сезонних знижок. У зимовий період через падіння попиту на будматеріали ціни можуть бути значно знижені. Заощадити, крім того, можна на самостійній доставці купленого до місця будівництва.

Найдешевші будинки

Людський фактор

Якщо ви категорично не можете або не хочете робити роботу своїми руками, доведеться йти на уклін до фахівців. Найкраще запросити відразу бригаду. До вибору її слід підійти якомога серйозніше. Не полінуйтеся докладно розпитати всіх претендентів, поспілкуватися з тими, хто наймав їх незадовго до вас, вивчити відгуки. Це згодом збереже вам не тільки пристойну суму грошей, але також час і безцінні нерви.

Залучаючи фахівців, слід обов’язково зробити висновок з ними письмовий договір. Він повинен бути складений самим докладним чином із зазначенням найдрібніших нюансів: термінів виконання робіт, їх обсягу та якості, повної вартості. У договорі мають бути прописаними такі моменти, як вид і розмір неустойки за порушення його умов і термінів, а також всі інші обов’язки обох сторін. До них відноситься пункт про забезпечення робітників проживанням, інструментами, побутовими зручностями і, якщо потрібно, харчуванням.

За невиконання заявлених умов повинен бути обговорений штраф. Якщо бригадою договір виявився порушений, контракт найкраще розірвати і найняти інших людей або ж завершити всі самостійно. Переробити неякісну роботу вийде набагато дорожче.

На чому варто ваш будинок

Як заощадити на фундаменті? Якщо проект невеликий (площею менше 40 кв. М або це дачний будинок), його можна зробити пальових. Це найекономічніший, хоча і не найнадійніший варіант. Житло побільше з важкими несучими конструкціями потребують стрічкового фундаменту. Він – найміцніший, але він же є і самим витратним.

Найдешевші будинки

Виходом може стати проміжний варіант з поєднанням того і іншого виду, що може виявитися розумним компромісом із збереженням всіх переваг. Повторимося: як і на будь-якій стадії будівництва, проведення максимально можливого числа робіт самому при влаштуванні фундаменту здатне заощадити чималі кошти. Власними силами цілком реально вирити котлован або траншею, змонтувати опалубку або викопати ями під палі.

Розрахунок фундаменту може бути виконано особливо ретельно. Ширина його стрічки або кількість паль повинно бути достатнім для надійної опори всієї конструкції. У той же час, надмірно обтяжувати його не слід – знову-таки в цілях економії.

дивимося вище

Перейдемо до стін. Як можна заощадити на коробці будинку? Домогтися цього легше, взявши дешеві будматеріали – брус, колода, піноблоки. Один із самих бюджетних варіантів – збірні будинки. Придбати і змонтувати у себе на ділянці каркасний будинок дешево і без особливого клопоту нас закликають численні фірми-постачальники. Такі готові споруди (канадського типу) останнім часом набули величезної популярності через поєднання ціни та можливості швидкої збірки.

Даний варіант – не самий довговічний в наших кліматичних умовах. Але при акуратній збірці такий будинок здатний прослужити ряд десятиліть. Так як клімат Канади нагадує собою російський, вироблені по тамтешньої технології недорогі збірні будиночки не вимагають особливої ​​доопрацювання. Важливо лише звернути увагу на теплопровідність матеріалу, яким будуть оформлятися стіни. В цілому ж обійдеться вам каркасний будинок дешево і зможе стати відмінним виходом для тих, хто не схильний до довгобуду.

Купуючи матеріал для покрівлі, зверніть увагу на бітумну черепицю, рифлену сталь або металочерепицю. Звичайно, ви можете вибрати будь-який матеріал, ретельно вивчивши і порівнявши всі достоїнства і недоліки. Зрозуміло, що дачний будинок зводиться з урахуванням вимог не настільки жорстких, як у випадку з житлом для постійного проживання.

Найдешевші будинки

А на чому заощадити можна?

Перш за все, не намагайтеся це зробити за рахунок якості що купуються матеріалів. Адже від нього безпосередньо залежить те, яким вийде ваш будинок. Чи не вийде також схалтурить на паперовій тяганині (документальне оформлення й отримання дозволу на будівництво). Дана процедура, на жаль, потребує чимало особистого часу і певних витрат.

Все оформлення слід зробити до того, як почнете щось будувати. В іншому випадку після закінчення робіт вам потрібно буде не менше тяжка процедура узаконення вашого самобуду. До того ж правильно і своєчасно оформлені документи – запорука монтажу та підключення інженерних комунікацій в оптимальні терміни.

Надійність – на чільне місце

Чи не вийде також заощадити на заливці якісного фундаменту. Це той випадок, коли добротність і надійність принципово важливіше будь-яку економію. Каркас даху – також не найкраща стаття для економії. Краще і надійніше за все, якщо він буде виконаний з дерев’яних балок.

Найдешевші будинки

Матеріали для підведення інженерних комунікацій слід спочатку вибирати якісні і сучасні (труби з пластика, надійні електрокабелі) і не економити на їх професійному підключенні. Обов’язково потрібно технічний нагляд в процесі здійснення проекту. Проводиться він повинен запрошеним інженером, в крайньому випадку – досвідченим знайомим будівельником. Навіть найдешевші будинки вимагають такого нагляду. Особливо необхідний він у разі самостійного виконання робіт або розбіжностей з найманою бригадою. Досвідченим поглядом фахівець зможе моментально визначити недоліки і врегулювати відносини з підрядниками.

Таким чином, побудувати дешевий будинок – цілком реально, і то, як швидко ви це зробите, залежить тільки від вас.

Схожі новини

Залишити коментар