Кошторис на будівництво заміського будинку Будуємо будинок своїми руками

Кошторис на будівництво заміського будинку

Кошторис на будівництво заміського будинку

Кошторис на будівництво заміського будинку, Будуємо будинок своїми рукамиОскільки зведення заміського будинку є складним процесом, тут дуже важлива якість будівельних робіт.

Раніше єдиний замовник був представлений в особі держави. Воно ж одночасно і здійснювало контроль над якістю робіт.

А ось сьогоднішній приватний замовник далеко не завжди може уявити собі наслідки рішення, яке він прагне втілити в життя. При цьому підрядник, залежить від нього, може йти на порушення технологічних операцій або проектних рішень. В результаті замовник крім морального збитку може понести і значні матеріальні втрати.

Нюанси, які повинен знати замовник

Сумлінні серйозні фірми намагаються в своєму складі мати постійний «кістяк» досвідчених інженерів і технічних працівників, які здатні забезпечити організацію, а також контроль всіх будівельних робіт. Однак навіть при найсерйознішою системі контролю на будівництві можуть виникнути аварії, шлюб і дефекти.

  • більше 50% виявлених порушень та дефектів допускають виконавці;
  • близько 30% обумовлено поганою якістю будматеріалів і конструкцій;
  • близько 5% – прорахунками і помилками в проекті;
  • тільки 10% – об’єктивними причинами.

Ну а що вже говорити про безконтрольний самобуд заміських будинків за допомогою некваліфікованих найманих робітників або недосвідчених молодих будівельних фірм. У гонитві за кількістю будівельних робіт вони нехтують міцністю і надійністю будинків.

В ході обговорення вартості майбутнього зведення заміського будинку основний упор роблять не на обсяги і види робіт, їх технологію і організацію, а на бюджет. Це є грубою помилкою замовника – в подальшому це призведе до роздування кошторису. Приватний замовник, не завжди вміючи побудувати відносини з підрядником (або робочими) на технічно грамотному рівні, приречений на переплату приблизно в півтора-два рази.

Правова підтримка замовника

Кошторис на будівництво заміського будинку, Будуємо будинок своїми рукамиРобота, пов’язана із забезпеченням якості будівельних робіт, вимагає витрат. Забудовник роль технічного нагляду може доручити довіреній особі – проектувальнику або будівельнику. Так чи інакше, але висновок однозначний: приватний замовник – споживач будівельних послуг – потребує системи правової і тих. підтримки. Цивільний Кодекс РФ (ст.749) регламентує участь в здійсненні обов’язків і прав замовника-забудовника інженера.

Такого фахівця замовник може запросити:

  • на період проведення будівельних робіт;
  • для приймання окремих важливих етапів робіт.

Крім того, цей інженер повноважний в якості будівельного адвоката владнати розбіжності між замовником і підрядником.

Завдяки співпраці з таким фахівцем клієнт гарантовано підніме якість свого об’єкту, що будується, а також значно зменшить загальну суму кошторису. У порівнянні з величиною економії гонорар будівельного адвоката мізерно малий.

Схожі новини

Залишити коментар