Хочу побудувати сауну самостійно своїми руками будуємо сауну поетапно

Побудувати сауну своїми руками

Хочу побудувати сауну самостійно, своїми руками, будуємо сауну поетапно

Суперництво російської лазні і сауни щодня набирає обертів. Любителі справжньої російської парної завзято відстоюють свої позиції, але, незважаючи на це. популярність сауни тільки зростає. Принциповими відмінностями між парилками лазні і сауни є температурні показники і рівень вологості повітря, які надають абсолютно різний вплив на організм людини.

зміст

За і проти спорудження сауни

Хочу побудувати сауну самостійно, своїми руками, будуємо сауну поетапно

Перш ніж зважитися на будівництво сауни . потрібно реально оцінити всі її характеристики. Багато хто вважає, що шкода сауни набагато перевершує принесену нею користь. Ці твердження не є голослівними, адже сухе гаряче повітря, який досягає температури 130 градусів, може виявитися згубним як для гіпертоніків, так і для людей, які страждають захворюваннями судин. Для того щоб уникнути поганого самопочуття при відвідуванні сауни, потрібно доробити час знаходження в парній на короткі проміжки і обливатися холодною водою між заходами в парилку. Для захисту шкіри від опіків рекомендується знімати всі прикраси, а голову і вуха закривати спеціальної повстяної шапочкою. При дотриманні цих правил, знаходження в сауні принесе тільки користь, і вдячний організм відгукнеться молодшою, підтягнутою шкірою і чудовим самопочуттям.

Як спроектувати сауну

Проект сауни можна розкреслити і самостійно. Для цього потрібно заздалегідь визначитися з кількістю людей, які одночасно будуть приймати лазневі процедури. Плануючи будівництво, враховуйте, що на кожну людину має припадати не менше 5м від загальної банної площі. Далі потрібно розрахувати тепловіддачу від кам’янки, адже піч встановлена ​​в парній повинна як слід прогрівати всі приміщення. Розплануйте розташування банних полків, вони повинні знаходитися не менше ніж в одному метрі від печі. Відстань між рівнями полків, має бути близько 45-50см, а їх ширина повинна бути достатньою, щоб людина середньої комплекції міг вільно лягти на них на спину. Підрахувавши всі ці дані і зробивши чорнові начерки, можна вирішувати, влаштовують вас такі розміри сауни або ви хочете будувати що-небудь більш масштабне.

Хочу побудувати сауну самостійно, своїми руками, будуємо сауну поетапно

Будуємо сауну своїми руками

Будь-яке будівництво починається з заливки фундаменту . Сауна не є винятком і фундамент під неї потрібно зводити з особливою ретельністю. Для будівлі подібного типу найкраще залити стрічковий фундамент, який повинен бути заглиблений не менше ніж на 75см. Ширина фундаменту під бревенчатое будова повинна бути порядку 25-30см, висота надземної частини 20см. Цього цілком достатньо для дерев’яного зрубу. У цоколі фундаменту зробіть невеликі отвори для вентиляції повітря, це необхідно для боротьби з вогкістю і підвищеною вологістю.

Хочу побудувати сауну самостійно, своїми руками, будуємо сауну поетапно

Матеріали для будівництва вибирають виходячи з можливостей і особистих уподобань, але все ж сауна повинна бути побудована з дерева, яке при нагріванні буде виділяти корисні речовини, що володіють цілющою дією на організм. Для зрубу сауни ідеально підійде модрина, якій не страшні постійна вологість і перепади температур. Можна використовувати як круглий ліс, так і модриновий брус.

Хочу побудувати сауну самостійно, своїми руками, будуємо сауну поетапно

Так як ми будуємо сауну, то наступний етап передбачає вибір конструкції підлог і системи виведення стічних вод. Раз вже у нас екологічна сауна, вибудувана виключно з дерева, то і підлоги потрібно настилати теж дерев’яні.

Дренажну систему для стоку води можна обладнати викопавши приямок біля зовнішньої стіни лазні і вивівши в нього лоток або трубу з під мийного відділення. Для підлог краще використовувати знову-таки модрину, так як сосна або ялина дуже швидко прийдуть в непридатність через постійної вологості. Якщо є можливість придбати струганий пиломатеріал з виїмками шип-паз, то настелити його не складе ніяких труднощів. Головне акуратно підігнати один до одного все дошки. При відсутності такої можливості, підійде проста обрізна дошка товщиною близько 50мм. Настилається вона впритул, а в мийному відділенні над дренажною трубою або лотком, висвердлюється кілька отворів для стічних вод.

Хочу побудувати сауну самостійно, своїми руками, будуємо сауну поетапно

Піч для сауни встановлюється після настилу підлог на заздалегідь залитий під неї фундамент. Викладати цегляну конструкцію немає ніякої потреби, так як металева піч, з ємністю для води в 60-70л і великий каменкой цілком впораються зі створенням потрібної температури в сауні. Для кам’янки найкраще заздалегідь підібрати річкові кругляки, які прекрасно тримати температуру і не тріскаються при прожарюванні.

Хочу побудувати сауну самостійно, своїми руками, будуємо сауну поетапно

Дах і стелю необхідно утеплити. Для цього можна скористатися будь-яким теплоізоляційним матеріалом. Найпростіше зробити стелю підшивання, який надійно захистить приміщення від холоду. Робиться він дуже просто стельові перекриття зашиваються зсередини оздоблювальним матеріалом. Це може бути як вагонка, так і проста дошка обріза. Подальші роботи проводяться з боку горища. У проміжки між стельовими балками настилається пароізоляційна плівка, поверх якої мають у своєму розпорядженні теплоізоляційні матеріали. Зверху цей багатошаровий пиріг вкривається гідроізоляційної плівкою. Потім настилається дерев’яний настил. Дах утеплюється схожим способом. Між кроквами даху з внутрішньої сторони, кріпиться гідроізоляція, потім між ними вкладаються пласти утеплювача і потім все це закривається пароізоляцією.

Оздоблення сауни

Для того щоб завершити процес будівництва, необхідна також оздоблення сауни. Традиційно для обробки парилки використовують липу і осику.

Осиновая вагонка, якої обшивають стіни в лазні, не розжарюється, довго не гниє і має цілу низку цілющих властивостей. За старих часів вважали, що осика чортів відганяє, і тому в лазні обов’язково присутні вироби з цієї породи дерева. Насправді науково доведено, що осика при нагріванні виділяє особливі речовини, які благотворно діють на нервову систему, буквально розчиняючи і висмоктуючи всі накопичені проблеми. Разом зі шлаками, в парилці обшили осикою, виходять накопичена втома і зайва нервозність.

Хочу побудувати сауну самостійно, своїми руками, будуємо сауну поетапно

Липа нітрохи не відстає від осики, а в чомусь навіть перевершує її. Просушена липова деревина має кам’яну твердість, а на дотик здається злегка шовковистою і теплою. Вагонка з липи має теплий рожевий колір, який не темніє навіть при тривалій експлуатації. Про цілющі властивості липи можна говорити нескінченно, але краще за все вона діє як енергетичний донор, виділяючи при нагріванні легкий аромат меду і трав. Баня цілком складена з липових колод називалася царської і їй приписувалася маса переваг. Всі ці позитивні сторони роблять липу ідеальним матеріалом для обробки сауни.

Хочу побудувати сауну самостійно, своїми руками, будуємо сауну поетапно

На закінчення хочеться сказати, що сауна своїми руками будується не за один день. Доведеться вкласти в не багато сил і коштів, але якщо все зробити правильно і якісно, ​​то задоволення, принесене нею, не зрівняється ні з чим.

Хочу побудувати сауну самостійно, своїми руками, будуємо сауну поетапно
Автор: Сергій і Світлана Худенцови

Схожі новини

Залишити коментар