Хочу купити ділянку і побудувати будинок за $ 60 тисяч

Хочу купити ділянку і побудувати будинок за $ 60 тисяч

Хочу купити ділянку і побудувати будинок за $ 60 тисяч. Прораб пояснив, як вкластися в цей бюджет

Пам’ятайте, як одному з героїв наших публікацій радили не братися за будівництво будинку, якщо в кишені немає 100 тисяч доларів? Але він все ж ризикнув, вклався в суму майже два рази менше. Один з наших читачів задався питанням а чи можна ще дешевше? У нього в кишені 60 тисяч доларів, на прикметі ділянку з готовим фундаментом і комунікаціями в 40 кілометрах від Мінська за 25 тисяч доларів. Питання в тому, чи варто влазити в будівництво і вийде за ці кошти побудувати будинок, придатний для проживання?

Що на ділянці?

Розміри фундаменту 10×10м, якщо не брати до уваги еркер. Судячи з проекту, колишній власник планував будинок в два поверхи на 200 м 2. Георгію, який думає над покупкою цієї ділянки, будівельники відразу сказали за що залишилися після покупки ділянки 35 тисяч доларів такий великий будинок побудувати точно не вдасться. Втім, такий метраж сім’ї з чотирьох осіб і не потрібен, розглядаємо проекти на 100 м 2. в один поверх.

Як реалізувати його проект за 35 тисяч доларів, ми поцікавилися в Олександра, виконроба невеликої будівельної бригади:

У цю суму можна вкластися. Але Георгію потрібно прийняти головна умова більшість будівельних робіт він повинен робити сам, за допомогою безкоштовних родичів і друзів.

Фундамент зроблений непогано, вже є чорнова стяжка з уведеннями водопроводу і каналізації. Вулиця асфальтована, газифікована, електрику на ділянці вже є (таким умовам позаздрить будь-який, хто змушений будувати автономний будинок).

З чого будуємо стіни?

На плиті вже коштує 30 кубів газосилікатних блоків п’ятисотки (вони йдуть бонусом до фундаменту і дільниці). Стіни, складені з них, будуть шириною 500 мм, у нас зазвичай їх не утеплюють. Правда, їх не вистачить, потрібно буде докупити ще 20 кубів таких же, і двадцятку для центральної внутрішньої несучої стіни. Сьогодні ціни приблизно 70 рублів за куб. (Докупити треба на 1400 рублів, плюс доставка ще 100 рублів). Всього на будинок в один поверх потрібно близько 60 кубів. Потрібно буде купити і клей для кладки орієнтовно 1800 кг (приблизно 220 рублів). Виходить, що на матеріали стін потрібно буде виділити з бюджету 900 доларів.

Хочу купити ділянку і побудувати будинок за $ 60 тисяч

Земляні роботи сильно подешевшали, каже Олександр. Ще пару років тому за роботу мало хто взявся б менше ніж за 20 доларів за куб газосиликата. Тепер можна знайти і за 14, і за 12 Знайомі розповіли, що чули про бригаду, яка по 10 доларів будує.

Загалом, стіни зібрати можна за доларів 800. Але це тільки стіни. А ось перемички над віконними і дверними отворами вважаються окремо. Середня вартість монолітної бетонної перемички 10 у.о. Монолітний пояс вважається в метрах погонних 8−10 у.о. за м.п. Тобто за перемички плюс 100 баксів, за пояс ще 400−500. Потрібно також додати витрати на арматуру (d12) і бетон приблизно ще рублів 200. До речі, бетон для перемичок можна замішати прямо на будмайданчику обсяги невеликі.

У мене б рука не піднялася такі гроші віддати будівельнику за два дні роботи, зізнається Олександр. Пояс не так вже й складний у виконанні, ми його за два дні робимо. Зручніше, до речі, його робити в лоткові блоках. Їх можна і не купувати спеціально, а випиляти з звичайних пересічних. І тут Георгію можна непогано заощадити, застосувавши фізичну силу самому вирізати лоток в блоці. Потім будівельники заарміруют його і заллють бетоном. Можна це зробити і самому. Як мінімум 500 зелених заощадить.

Метал або ондулін?

Другий поверх не потрібен, тому дах у будинку можна робити горищну, без утеплення схилів. Скільки їх буде два або чотири справа смаку власника. За підсумкової вартості вони будуть однакові.

Для кроквяної системи потрібно буде прикупити пиломатеріали. Відразу ж варто завезти і обрізну дошку для підшивки чорнової стелі. Все це тепер можна купити на пилорамі приблизно за 1000 доларів.

Хочу купити ділянку і побудувати будинок за $ 60 тисяч

Очікувана площа покрівлі 220 кв.м. Оптимальний покрівельний матеріал металочерепиця. Орієнтовна вартість метра квадратного бюджетного варіанту прийнятної якості 20 рублів (повний комплект з плівками, планками, саморізами, обшивкою для вентканала). Металопрофіль буде трохи дешевше 17 рублів за м 2 (також в повній комплектації). Монтаж стропілкі і металу обійдеться в 10 доларів за м 2 4400 рублів.

Раніше це коштувало 17 у.о. без утеплювача Заощадити тут можна тільки на роботах. Для цього потрібно знайти покрівельника, згідного керувати вами і вашим братом-сватом за невелику плату. До речі, ондулін буде дешевше приблизно 14 доларів за м 2 з матеріалом і монтажем. Тобто готовий дах з ондуліна обійдеться Георгію приблизно в 3080 доларів.

Хочу купити ділянку і побудувати будинок за $ 60 тисяч

Не забуваємо, що потрібно утеплити майбутній стелю. Тут все дуже просто до балок перекриття зсередини будинку підшивається пароізоляційна плівка (сама бюджетна, 100 м², Обійдеться в 70 рублів). Потім чорнова дошка. Після цього утеплюємо перекриття закладаємо утеплювач на горищі, 200- 300 мм. Це може бути і мінвата, і ековата, і пеноизол, і гранули пінополістиролу вибір величезний. Виходячи з того, що буде потрібно мінімум 20 кубів теплоізоляції, з бюджету потрібно виділити близько 350 доларів (мінімальна утеплення скловатою типу Изовер). Можна і зовсім по-старому засипати горище тирсою.

Вікна та двері

Далі можна запрошувати оконщіков. На прикладі будинку за проектом Z131 будемо орієнтуватися на суму 2500 доларів. За ці гроші можна встановити вікна ПВХ з енергозберігаючими склопакетами і пристойною фурнітурою. У вартість входять і вхідні двері.

Інженерні системи

Далі мають бути роботи по прокладці електрики. Тут без фахівця не обійтися, але заощадити можна, якщо стати його підсобником: майстер показує, де штробить-свердлити підмайстра, а сам з’єднує-підключає.

Якщо не робити проводку, як в командному центрі, якщо самому руйнувати, робити подрозетники, то з усіма кабелями, автоматами, УЗО, розетками та вимикачами можна вкластися до тисячі доларів, каже Олександр. Тим більше що електрику на ділянці є, від щитка потрібно буде лише прокопати траншею під кабель і ввести його в будинок.

Вентиляція обійдеться в 350 доларів.

До обробки потрібно змонтувати систему опалення. Тут основні витрати ляжуть на газовий котел, радіатори опалення, труби, фітинги всього близько 3 тисяч доларів. У цю суму ввійдуть і 15 м 2 теплої підлоги у ванній і робочій зоні кухні. Монтаж (крім підключення котла) можна зробити і самому. домовившись з постачальником обладнання на шефмонтаж: за 200−300 доларів покажуть і розкажуть, як це зробити самому, дадуть в користування інструмент.

Одночасно потрібно розвести водопровід і каналізацію. Тут зовсім все просто, потрібно робити самому. Матеріали обійдуться в приблизно 200 доларів.

Щоб все це запрацювало, потрібно буде зробити врізку в магістраль газу і центральний водопровід. Водоканал за врізку бере недорого, проте доведеться купити ще й лічильник обліку ще мінімум 25 доларів.

Хочу купити ділянку і побудувати будинок за $ 60 тисяч

Підключитися до газу дорожче за все про все близько 1000 доларів.

Каналізація-септик з бетонних кілець обійдеться Георгію ще в 600 доларів.

Разом інженерні мережі з бюджету вилучать 6 тисяч доларів це теж за умови, що монтажником буде сам господар.

Cамий швидкий спосіб обштукатурити стіни запросити майстрів машинного нанесення гіпсової штукатурки. Вартість їх послуг в цьому сезоні від $ 4 за м 2. Якщо додати вартість матеріалів, то в підсумку квадратний метр оштукатурених стін буде коштувати $ 8−10. Площа внутрішніх стін буде близько 500 м 2, і якщо все перемножити, то вийде 4−5 тисячі доларів.

Якщо Георгій хоче заощадити, нехай замість штукатурки приклеює гіпсокартон на стіни, вийде дешевше в два рази, підказує Олександр. Тільки клей для ГКЛ краще використовувати не Перлфікс (рекомендований), а плитковий Люкс Плюс, приклеює намертво.

Хочу купити ділянку і побудувати будинок за $ 60 тисяч

Орієнтовна вартість такої обробки (із закладенням швів) вийде 2,5 долара за квадрат. В результаті стіни під чистове оздоблення обійдуться в 1250 доларів.

Підлоги найпростіше зробити по дерев’яних лагам з утепленням мінватою і цементно-стружкових плит в якості основи під ламінат. Це обійдеться приблизно в 500 доларів (якщо вважати, що приблизно 20 м 2 займатимуть підлоги з плиткою). Ламінат на 80 м 2 обійдеться ще в 400 доларів. Його, до речі, укласти під силу будь-кому, тому залучати будівельників не треба.

А ось на плиткові роботи краще запросити фахівця. Середні розцінки на його послуги приблизно 10−12 доларів за м 2. Загальний обсяг робіт приблизно 40 м 2 (20 підлоги, 20 стіни у ванній). Разом за роботу потрібно віддати приблизно 400 480 доларів.

Сама плитка, а також клей для неї обійдуться (якщо розглядати бюджетний варіант) 250 доларів.

Після шпаклювальних робіт і фарбування (з цим Георгій може впоратися сам, закупивши шпаклівку, грунтовку і фарбу на 600 доларів) можна приступати до стелі.

Я б порадив натяжні стелі швидко і дешевше, ніж робити їх з ГКЛ, каже Олександр. При вартості в 8 доларів за квадрат все стелі обійдуться в 700−800 доларів.

На фініші потрібно купити міжкімнатні двері. умивальники, унітази і сантехніку тут уже все може купуватися виходячи з переваг власника будинку. Фасадні роботи за залишковим принципом.

Отже, вважаємо і підводимо риску.

Купівля ділянки з комунікаціями і фундаментом

Схожі новини

Залишити коментар