Фундамент під баню своїми руками

Фундамент під баню своїми руками
Порівняйте пропозиції з цінами від майстрів

 • Безкоштовно створіть заявку
 • Порівняйте пропозиції
 • Виберіть виконавця

Фундамент під баню своїми руками

30 вересня 2015 Фундамент під баню своїми руками

У даній статті ми розберемося з тим, яким має бути фундамент під баню і постараємося роз’яснити, який же тип цоколя краще підійде для вашої споруди. Якщо ж Ви хочете довірити зведення фундаменту професіоналу, то розгляньте майстрів з будівництва лазень і фундаментних роботах на нашому сайті.

Початком будівництва будь-якого об’єкта нерухомості, в тому числі і дерев’яної лазні, буде зведення фундаменту. Пристрій фундаменту для лазні має бути добре продуманим. Необхідно відразу зазначити, що він може бути тільки 2-х видів стовпчастий і стрічковий. Ще необхідно відзначити, що вибір фундаменту залежить від різних факторів.

Як вибрати правильний тип фундаменту: критерії оцінки

Структура грунту на ділянці

Фундамент під баню своїми рукамиВ першу чергу, необхідно визначиться зі структурою грунту на ділянці, де буде знаходитися дерев’яна лазня з оциліндрованих колод. Зробити це досить просто якщо ви вже щось самостійно будували на цій ділянці і закладали фундамент, структура вам буде добре відома. Але дуже часто буває так, що грунт має різну структуру, тому краще заздалегідь її ще раз перевірити ще раз, що не зажадає від вас додаткових витрат. Просто викопайте невелику яму, на тому місці, де ви думаєте будувати баню. Яма може бути різної глибини все залежить від рівня залягання грунтових вод на ділянці. Викопавши яму, ви вже зможете з легкістю визначити склад грунту.

І зараз ми трохи постараємося розібратися з тим, як залити і як зробити фундамент для лазні своїми руками, щоб не виникло проблем в майбутньому з пристроєм стяжки підлоги.

Найкраще робити фундамент під баню стрічкового типу, якщо:

Грунт складається з болотної (розрідженого), лісовий або садової землі.

На глині ​​фундамент повинен бути стрічковим такий грунт вважається задовільної якості.

Стовпчастий фундамент під баню краще вибрати, якщо:

 • Грунт складається з дрібного гравію, грубозернистого піску, суглинку або глини.
 • А якщо він з скелястих порід, кварцу або ущільненого дрібнозернистого піску, то подібний грунт буде ідеальним для фундаменту будь-якого виду. Загалом, який тип цоколя віддати перевагу вирішувати вам, але якщо ви не є фахівцем в цій справі, то краще за все проконсультуватися з фахівцем.

Вибираємо матеріали для фундаменту

Вибравши тип фундаменту, необхідно визначитися, з яких будматеріалів буде зроблена сама баня (це теж впливає на вибір підстави). Якщо ви вирішили будувати лазню з штучних матеріалів, таких як блоки або цегла, або це буде каркасна лазня, то краще за все робити стрічковий фундамент. А якщо лазня буде зроблена з колод або бруса, то підійде і стовпчастий фундамент.

Для прикладу можна розповісти, як побудувати фундамент для лазні з бруса. Потрібно уточнити, що при її будівництві був обраний стовпчастий фундамент, оскільки склад грунту включав в себе крупнозернистий піщаник. Грунт має неоднорідну структуру, глибина промерзання на рівні 70 сантиметрів. Це ідеальний варіант для того, щоб зробити стовпчасті підставу із заглибленням стовпів на один метр. Глибина фундаменту під лазню повинна бути правильно розрахована і дотримана. Неправильний розрахунок фундаменту призведе до того, що через певний час необхідно буде проводити ремонт.

Пристрій фундаменту під лазню

Стовпчастий фундамент заливається з використанням азбоцементних труб, діаметр яких 200 мм. Будівельна практика показує, що стовпи необхідно встановлювати абсолютно під кожним кутом зрубу і на відстані не більше 1,5 м один від одного під капітальними перегородками, зробленими усередині лазні, і несучими стінами.

Проект фундаменту лазні і розташування стовпів для лазні зі зрубу 4 на 4 м

Для того щоб встановити опори діаметром 200 мм, необхідно підготувати ями, глибина яких буде нижче промерзання грунту, діаметр ям в 250 мм.

Фундамент під баню своїми руками

 1. В яму засипають пісок, роблячи таким чином подушку приблизно в 20 см, поливають його водою, утрамбовують.
 2. Після цього необхідно нарізати труби потрібного розміру, наприклад, болгаркою. У нашому випадку довжина труб, як і глибина фундаменту для лазні, повинна бути не менше 140 см: 100 см це заглиблення труби, а 40 см буде підніматися над грунтом.
 3. Перед тим як встановлювати труби, яму обертають шаром руберойду, це можна зробити навіть внахлест. Руберойд служить хорошою ізоляцією від різних чинників, які негативно діють на всю зовнішню поверхню, і в першу чергу це вода.
 4. Також не варто забувати і про можливі зрушення грунту, які включає в себе і заливка фундаменту. Після того як труба встановлена ​​в яму, по краях її необхідно присипати досить дрібним щебенем на 50 см це надає трубі певну стійкість при заливці всередину неї приготованого бетонного розчину. Розчин в трубу заливають як мінімум на 50 см від землі, після цього необхідно трохи підняти трубу для того, щоб розчин міг вільно розтектися по всьому дну ями.

Фундамент під баню своїми руками

Таким чином виходить дуже міцне бетонну основу. Після цього трубу необхідно трохи втиснути в бетон, в трубу вставити кілька арматурних прутів і засипати дрібним гравієм весь простір між трубою і ямою. Подібний прийом дозволяє вберегти столбчатую опору від впливу сезонних переміщень грунту. Після потрібно засипати повністю трубу бетоном і добре утрамбувати. Будівництво фундаменту під лазню необхідно проводити дуже уважно, якщо ви не хочете, щоб через рік не довелося його переробляти.

Цоколь лазні (з плоского азбестового шиферу)

Фундамент під баню своїми рукамиПісля того як будівництво фундаменту для лазні закінчено, необхідно зробити цоколь. Він охороняє підлогу лазні від попадання під нього сміття, вологи, снігу і від холодного повітря. Також в цоколі треба зробити мінімум 2 віддушини і розташувати їх на протилежних сторонах.

Існує досить багато різних способів пристрою цоколя з використанням для цього різних матеріалів блоків, цегли, плоских азбестових листів.

У даній статті мова також буде йти і про те, яким чином робиться цоколь лазні з використанням для цього плоского азбестового шиферу.

В яку ціну обійдеться фундамент?

На початку будівництва багатьох цікавить питання: скільки коштує фундамент? Виявляється, вартість фундаменту під лазню визначається наступним чином. У статті розповідається про пристрій цоколя з плоского шиферу розміром 3000 * 1500 * 6 мм. Ціна одного такого листа складе близько 15 доларів. Нижче наведено приблизний розрахунок фундаменту під лазню:

 • Довжина сторін фундаменту в сумі становить 16 м.
 • Оскільки передбачається двостінними пристрій цоколя, то і сумарна довжина в результаті буде 16 * 2 = 32 м, а висота цоколя 40 см.
 • З огляду на те, що лист буде заглиблюватися в бетон приблизно на 10 см, необхідно відрізати від усього листа смужку в 50 см шириною.
 • З кожного аркуша вийде по 3 смуги, кожна з яких по 50 см, лист має ширину 150 см.
 • Сумарну довжину всього цоколя (32 м) необхідно розділити на довжину 1 смуги 3 м.
 • В результаті ми отримуємо 32/3 = 10,67 смуг. Це значення необхідно округлити до 11.
 • З кожного листа отримуємо 3 смуги, а це значить 11/3 = 3,67, округляємо до 4.
 • Вартість 4-х листів плоского шиферу складе близько 58 доларів.

Щоб облаштувати цоколь плоским шифером, бетонну перемичку можна робити в такий спосіб:

Листи шиферу порізати по довжині на 3 рівних частини, використовуючи електролобзик.

Фундамент під баню своїми руками

Пристрій цоколя починається з того, що між усіма стовпами робиться бетонна перемичка в незалежності від використовуваних матеріалів. Між стовпами необхідно прокопати траншеї приблизно в 30 см глибиною по всьому периметру, їх ширина повинна бути близько 10 см з кожного боку. На дно траншеї засипати щебінь, утрамбувати його. Товщина шару щебеню повинна бути близько 15 см.

Фундамент під баню своїми руками

Траншею необхідно заповнити бетоном, після чого в нього встановити листи шиферу, щоб вони дуже щільно прилягали до столбчатим опор фундаменту. Листи заглибити в бетон, щоб їх кромка приблизно перебувала на рівні висоти столбчатой ​​опори фундаменту. Після цього, в місцях віддушин в шифері необхідно заздалегідь вирізати отвори потрібного вам діаметра.

Фундамент під баню своїми руками

У ці отвори будуть вставлятися азбоцементні труби діаметром в 15 см. Листи до стовпів кріплять саморізами по металу, попередньо просвердливши отвори діаметром в 2 рази менше діаметра гвинтової нарізки на самонарізі.

 • Подібні саморізи дуже добре вкручуються в труби і при цьому забезпечують надійне кріплення листів.
 • Зверху необхідно робити обв’язку 25-міліметровим куточком з зовнішньої і внутрішньої сторони цоколя. При цьому куточок можна з’єднувати, використовуючи для цього зварювання. А до фундаментних стовпів кріпити його тими ж саморізами. Стики листів шиферу по кутах теж краще укрити куточком, який робиться з покрівельного заліза.
 • Між листами шиферу необхідно укладати поліетилен і засипати весь простір між листами керамзитом.

Фундамент під баню своїми руками

Перед тим як засипати керамзит, в отвір в цоколі необхідно вставити трубу, довжина якої буде дорівнює ширині цоколя або трохи більше. Тут найголовніше, щоб із зовнішнього боку труба була врівень з поверхнею цоколя.

Спочатку засипати керамзит необхідно до рівня труби. Після цього зверху трубу необхідно залити шаром бетону 10 см для того, щоб зафіксувати її. Бетон повинен повністю закривати трубу, після цього можна знову продовжити засипати керамзитом, не чекаючи, поки бетон засохне. Не треба засипати керамзит на всю висоту, необхідно залишити місце до верхньої кромки цоколя, що латали верхню частину цементно-піщаним розчином його товщина повинна бути близько 5 см. Горизонтальність поверхні, яку має ваш фундамент, треба буде перевіряти за допомогою рівня. Перекосів не повинно бути, в іншому випадку подальша робота зведення зрубу буде сильно ускладнена. Пам’ятайте, що розрахувати фундамент потрібно гранично точно.

На закінчення хочеться надати відео з будівництва стрічкового фундаменту під лазню.

Схожі новини

Залишити коментар