Фундамент під баню своїми руками монтаж інструменти та матеріали

Пристрій фундаментів для лазні

Пристрій фундаментів для лазні

 • підготовка ґрунту
 • гвинтовий фундамент
 • монолітна плита
 • фундамент палі
 • Пальово-гвинтовий фундамент
 • буронабивної фундамент
 • Стовпчастий фундамент
 • Стрічковий фундамент

Будівництво лазні, як і будь-якого іншого об’єкта, починається з вибору місця для нього. Слід провести ретельний аналіз складу грунту на різних частинах ділянки. Як варіант, можна зробити геологорозвідувальну експертизу. Але простіше виконати цю роботу самому. Для цього риється яма (глибина від 1,5 до 1,7 м) і вивчається склад грунту. Виходячи з отриманої інформації, вибирається тип фундаменту. Коли грунт сильно волога і насипна, потрібно зробити стрічковий монолітний фундамент лазні. Якщо в грунті є глина або дрібний гравій, використовують стовпчастий тип. У разі істотного перепаду висот будується гвинтовий вид.

Фундамент під баню своїми руками: монтаж, інструменти та матеріали

Вибір типу фундаменту залежить від аналізу складу грунту на ділянці.

Важливим показником для вибору типу фундаменту вважається стіновий матеріал і площа споруди.

Необхідно правильно провести розрахунок навантажень, що діють на основу лазні. Зробити фундамент під баню своїми руками зовсім не складно.

Існує кілька видів фундаменту:

Після того як прийнято рішення, який тип використовувати, починаються будівельні роботи.

Для робіт будуть потрібні наступні інструменти і матеріали:

 • пісок;
 • гравій;
 • труби;
 • руберойд;
 • арматура;
 • дошки;
 • цегла;
 • будівельна рулетка;
 • шнур;
 • будівельний рівень;
 • прямокутна лінійка;
 • дерев’яні кілочки.

підготовка ґрунту

Фундамент під баню своїми руками: монтаж, інструменти та матеріали

Будівництво підстави починають з оцінки міцності грунту і розрахунку висоти фундаменту.

Будівництво фундаменту під лазню своїми руками вимагає обов’язкової оцінки міцності грунту, розрахунку ймовірності і величини осідань. Для ділянок, розташованих там, де є грунтові води поблизу поверхні, або знаходяться на схилі, потрібно приблизно передбачити можливість зсуву. Якщо грунт не зовсім ідеальна під будівництво лазні, а робити її треба, то спочатку готують своїми руками спеціальну подушку. До її складу входить крупнозернистий пісок (шар приблизно 20 см), який добре утрамбовують і ущільнюють, поливаючи водою. Але найголовніше це висота фундаменту під лазню, яка повинна розраховуватися правильно. В іншому випадку періодичний ремонт стане головним супутником лазні.

Повернутися до списку

гвинтовий фундамент

Його доцільно використовувати, якщо грунтові води знаходяться близько до земляний поверхні, крім того, він потрібен на ділянках, що мають складний рельєф і пухкий грунт. Для монтажу своїми руками гвинтового фундаменту використовують сталеву трубу, яка оснащена гострим наконечником. До неї приварюють металеву лопать з метою полегшення процедури вгвинчування в грунт. Будівництво фундаменту проводиться за заздалегідь наміченим точкам установки. Самою основною тратою в цьому випадку вважається покупка сталевих тгрн Глибина, на яку монтується труба, може бути різною для кожної точки фундаменту. Головне завдання полягає в пристрої горизонтальної поверхні верху фундаменту під лазню.

Повернутися до списку

монолітна плита

Фундамент під баню своїми руками: монтаж, інструменти та матеріали

Монолітна плита найбільш універсальний засіб для зведення фундаменту.

Даний вид використовується для досить складних різновидів грунту і в важких кліматичних умовах. Якщо вибір припав саме на нього, то варто подумати про те, як залити підставу з мінімальними витратами. Найоптимальнішим рішенням буде копка траншеї, глибина якої дорівнює 60-70 см. Після цього її засипають щебенем і піском, шари яких ретельно поливаються водою. Після остаточної усадки канава заповнюється до самого верху. Потім створюється гідроізоляційний шар. Кращим варіантом буде використання руберойду, оскільки саме він надійно захищає від ґрунтових вод і вологи. До того ж відрізняється невисокою ціною. Далі потрібно зробити своїми руками бетонну тонку стяжку. Для армування береться арматура (діаметр 10-12 мм), а для зведення опалубки дошки (ширина 20-25 мм). В останню чергу робиться заливка бетону.

Повернутися до списку

фундамент палі

Коли на ділянці нещільний грунт, використовують саме свайне підставу, особливо воно добре на болотистому ґрунті. Через залізобетонні або сталеві палі, висота яких може бути не більше 5 м, навантаження передається від стін нижнім щільних грунтових верствам. Палі можна і вбити в землю, і вкрутити, а верх з’єднати балками. Насамперед розраховується глибина занурення в грунт паль. Потім викопується котлован.

Між основними і допоміжними стовпами дистанція варіюється від 1,4 до 2,6 м. Основний стовп робиться з цегли і має бути квадратної форми зі стороною 38 см. Перетин кожного допоміжного стовпа 38х25 см. Далі фундаментна яма засипається піском до половини 15-сантиметровими шарами . Кожен шар слід змочити водою і утрамбувати.

Фундамент під баню своїми руками: монтаж, інструменти та матеріали

Фундамент на палях ефективно використовують на грунтах з різною несучою здатністю.

Стовпи для такого фундаменту під лазню робляться і з цегли, і з бутового каменю, і з бетону. В останньому випадку виготовляється змінна опалубка з толю, пластика або покрівельного заліза. Її опускають в заздалегідь приготовлену яму, діаметр якої перевищує розмір стовпа. Ця різниця в діаметрах заповнюється піском. Перев’язану дротом арматуру встановлюють своїми руками в трубу, далі потрібно залити її бетонним розчином.

В процесі заливки така опалубка повільно піднімається, а зовнішню частину ями засипають піском. Так готується бетонний стовп, занурений в піщаний грунт, який буде запобігати підйом опори при сезонному зміні грунту. У деяких випадках використовуються азбестоцементні труби, оскільки вони не схильні до гниття, а завдяки тому, що вони мають гладку поверхню, грунту при спученні не піднімаються. Така труба заповнюється всередині бетоном.

Після того як проведена установка стовпів, між ними викладається стіна. Її товщина повинна бути рівною цеглі або його половині. Заглиблюють стіну в грунт на ¼ метра, а над ним піднімають на 25-55 см. Вирівнюють своїми руками цементним розчином, що має високу щільність. В останню чергу роблять гідроізоляцію, використовуючи руберойд.

Повернутися до списку

Пальово-гвинтовий фундамент

Фундамент під баню своїми руками: монтаж, інструменти та матеріали

Обв’язка паль ростверком не дасть можливості сповзти будівлі з фундаменту.

Використання цього фундаменту під лазню розумно на ділянці з пливунами і торфовищами. Комбінація додаткової обв’язки і паль не дає можливості сповзти будівлі з фундаменту, навіть при несприятливому будові покривів грунту. Для обв’язки використовується дерев’яний брус, швелер або двотаврова балка. Такий вид обв’язки називається ростверк. Як паль використовується сталева труба. Основні монтажні роботи відбуваються за таким же типом, як і в пальовій фундаменті.

Щоб надати конструкції додаткову міцність, внутрішня порожнину труб заливається бетонним розчином. Такий фундамент може витримати великі навантаження і не піддасться руйнуванню через переміщення шарів грунту.

Повернутися до списку

буронабивної фундамент

Такий тип підстави це ідеальне рішення для ненадійних схилів і грунтів. Це своєрідний різновид стовпчастого фундаменту. Головна його відмінність те, що опори виконані з округлим перетином. Так роблять тому, що на складних грунтах на опору впливає і стискає сила ваги конструкції, і зусилля, які прагнуть зрушити або розірвати палю. Наприклад, грунт при замерзанні буде намагатися розірвати і виштовхнути опору, яка затиснута нижніми грунтовими шарами.

Такий фундамент простий у виготовленні своїми руками, оскільки роботи можна проводити прямо на місці будівництва. Після того як ділянка під баню розчищено та розпланований, необхідно пробурити свердловину діаметром 20-25 см необхідної глибини. Для зручності це робиться за допомогою мотобура. Кожна свердловина має свою певну глибину, яка передбачається проектом. Якщо буде таке, що якась паля «висить», то на інших буде перевантаження, що призведе до руйнування будь-якої палі, і за ланцюговою реакцією зруйнуються і інші. Якщо самостійно важко розрахувати параметри, то найкраще звернутися з цим питанням до фахівців.

Після буріння свердловини готується опалубка з азбестоцементної труби або руберойду, згорнутого в трубу. Свердловину заливають бетоном і роблять бетонну плиту, яка об’єднує всі точкові опори в єдине ціле. Головні переваги такого типу підстави це невеликий обсяг земляних робіт, малі терміни виготовлення, доступність технології.

Повернутися до списку

Стовпчастий фундамент

Фундамент під баню своїми руками: монтаж, інструменти та матеріали

Зведення стовпчастого підстави саме економічне і просте у виконанні.

Стовпчасті підставу найпопулярніше, оскільки є і простим у виконанні, і економічним. Для його зведення потрібні азбестоцементні труби (діаметр 200 мм). Спочатку робляться розмітки майбутнього майданчика під баню. Вирівнюється земля і забиваються кілочки в місцях, де будуть стояти стовпи. Відстані між останніми повинна бути приблизно 1,5 м для несучих внутрішніх стін і по периметру. Потім буриться свердловина (діаметр на 50 см більше, ніж у стовпів). Глибина свердловини повинна становити 1 м.

Потім створюється пісочна подушка своїми руками. З цією метою на дно свердловини засипається 20-сантиметровий шар піску і поливається водою. Після пресування піщаного шару ріжуться азбестоцементні труби (довжина 1,4 м) і вставляються в свердловину. Перед тим як встановити трубу, її обмотують внахлест руберойдом. Це послужить гідроізоляцією фундаменту під лазню і не дасть ґрунтовим водам його зруйнувати. Простір між стінками і трубою засипається гравієм (шар в 40 см).

Далі заливається бетоном внутрішня частина труби. Рівень бетону не повинен перевищувати 50 см від дна ями. Труба піднімається, і бетон розтікається по дну, потім вона знову опускається вниз. Порожній простір між стінками і трубою засипається до самого верху гравієм. Останній штрих бетонування внутрішньої частини труби. Щоб поліпшити якість бетонування, робиться трамбування арматурним шматком.

Повернутися до списку

Стрічковий фундамент

Для такої підстави копається траншея (ширина 20-30 см) по всьому периметру будівлі. Спочатку найкраще розмітити територію мотузкою. На дно траншеї засипається шар крупнозернистого піску (20-30 см) і ретельно утрамбовується. Потім фундамент армується за допомогою м’якої в’язальної дроту та арматури. Особливу увагу потрібно приділяти стику стін. Далі монтується опалубка з дощок (товщина 20-30 см), і весь простір заливається бетоном.

Фундамент під баню своїми руками: монтаж, інструменти та матеріали

Інокентій Андрійович Власов

Іван, в такому випадку потрібно відштовхуватися від відра об’ємом 10 л. Наповнити повне відро піском і додати 1/3 цементу, все перемішати буде 10 л. або.

16 жовтня 2015

Як проводиться розрахунок готового бетону на 1кв метр стяжки товщиною 5 см? Скільки для цього буде потрібно піску та цементу? Щоб зайве не купувати. Хочу.

12 жовтня 2015

У різних марок бетону якщо міряти за обсягом, то змінюється тільки ставлення піску і щебеню до цементу, а води завжди береться рівно половина від обсягу цем.

20 жовтня 2015

Іван, в такому випадку потрібно відштовхуватися від відра об’ємом 10 л. Наповнити повне відро піском і додати 1/3 цементу, все перемішати буде 10 л. або.

16 жовтня 2015

Як проводиться розрахунок готового бетону на 1кв метр стяжки товщиною 5 см? Скільки для цього буде потрібно піску та цементу? Щоб зайве не купувати. Хочу.

12 жовтня 2015

У різних марок бетону якщо міряти за обсягом, то змінюється тільки ставлення піску і щебеню до цементу, а води завжди береться рівно половина від обсягу цем.

Кілька доповнень: 1. Якщо потрібно виконати якісну гідроізоляцію рідкої гумою, бажано застосовувати геотекстиль по всій поверхні. Витрата.

23 вересня 2015

Як і чим зробити верхню облямівку облицювання фундаменту (натур.камень.плітняк)?

Фундамент під баню своїми руками: монтаж, інструменти та матеріали

© Copyright 2014-2017, moifundament.ru

 • роботи з фундаментом
 • армування
 • захист
 • Інструменти
 • монтаж
 • Оздоблення
 • розчин
 • розрахунок
 • ремонт
 • Пристрій
 • види фундаменту
 • стрічковий
 • свайний
 • Стовпчастий
 • плитний
 • інше
 • Про сайт
 • питання експерту
 • Редакція
 • Контакти

Фундамент під баню своїми руками: монтаж, інструменти та матеріали

 • Роботи з фундаментом
 • армування фундаменту
 • захист фундаменту
 • Інструменти для фундаменту
 • монтаж фундаменту
 • Оздоблення фундаменту
 • Розчин для фундаменту
 • розрахунок фундаменту
 • ремонт фундаменту
 • пристрій фундаменту
 • види фундаменту
  • Стрічковий фундамент
  • фундамент палі
  • Стовпчастий фундамент
  • плитний фундамент
  • Фундамент під баню своїми руками: монтаж, інструменти та матеріали

   Схожі новини

   Залишити коментар