Фундамент для лазні з блоків 2 методики зведення своїми руками

Фундамент для лазні з блоків

Фундамент для лазні з блоків

Баня відноситься до легких споруд, і в цілях економії замість масивної монолітної стрічки можна звести фундамент для лазні з блоків. Переваги блочного фундаменту очевидні: його споруда не вимагає залучення важкої техніки, кріплення арматури, замішування кубометрів бетону. Такий фундамент легко витримує навантаження лазні, швидко зводиться і не вимагає великих витрат.

Фундамент для лазні з блоків - 2 методики зведення своїми руками

Будівництво фундаменту для лазні з блоків

Фундамент з блоків для лазні може бути як стрічковим, так і стовпчастим, його конструкція залежить від декількох факторів:

 • Габарити і матеріал будови;
 • Конструкція напівпідвального приміщення і підлог.

Баня з дерева відноситься до легких будівель, тому для неї цілком достатньо стовпчастого фундаменту з бетонних блоків. Підлоги в такій лазні, як правило, виконують по дерев’яним лагам.

Якщо баню будують з цегли, пінобетону, або вона має значні розміри, слід вибирати малозаглиблений стрічковий фундамент з бетонних блоків. Також стрічковий фундамент зручніше в тому випадку, коли необхідна суцільна заливка підлоги по піщаній підготовці.

Стовпчастий фундамент для лазні з блоків

Повнотілі бетонні блоки для фундаменту мають розміри 390х190х180 мм і масу близько 30 кг. Для мелкозаглубленного стовпчастого фундаменту з блоків досить трьох-чотирьох рядів кладки, тобто на один опорний стовп необхідно від 6 до 12 блоків.

 1. Територію для будівлі лазні звільняють від сміття і сторонніх предметів, знімають верхній родючий шар грунту, щоб уникнути процесів розкладання під будівлею. Для припинення росту трави майданчик можна застелити геотекстилем і засипати щебенем або піском.
 2. Проводять розмітку за допомогою кілочків і мотузки, виконуючи зовнішній і внутрішній контур фундаменту. Перетин мотузки утворює кути, за якими при кладці рівняють стовпи. Перевіряють горизонтальність мотузки за рівнем. Розмічають місце установки опорних стовпів: в кутах лазні, на перетині стін, а також під стінами на відстані 1,5-2 метрів. Для опори перекриттів підлоги встановлюють додаткові опорні стовпи в центрі будівлі.

Фундамент для лазні з блоків - 2 методики зведення своїми руками

Розмітка стовпчастого фундаменту для лазні

 • У місцях установки стовпів копають ями глибиною 30-50 см і шириною трохи більше розміру стовпів. На пучинистих грунтах обов’язково зводять подушку з щебеню чи піску товщиною не менше 30 см, для цього дно ретельно трамбують і засипають щебенем або піском. Підсипку ущільнюють, проливаючи водою, після чого укладають на неї шар рулонної гідроізоляції – руберойду.
 • Приступають до кладки опорних стовпів. Стовпчики кладуть з перев’язкою рядів, в кожному ряду – по два або три блока.Кладку виробляють на цементний розчин: 1 частина цементу марки М400 на 3-4 частини просіяного піску. Товщина шва – близько 1 см. В процесі кладки використовують рівень і орієнтуються на заздалегідь натягнуту мотузку.

  Фундамент для лазні з блоків - 2 методики зведення своїми руками

  Процес кладки опорних стовпів під фундамент

 • Після висихання розчину стовпчастий фундамент необхідно гідроізолювати від впливу грунтової вологи. Найпростіше використовувати для цих цілей обмазувальну гідроізоляцію бітумною мастикою. Перед нанесенням мастики поверхню блоків обробляють праймером, просушують, після чого наносять на всі поверхні два-три шари мастики пензлем або валиком. Горизонтальну верхню поверхню стовпів додатково гідроізолюють руберойдом, приклеюючи його на верхній шар бітумної мастики. Зворотну засипку викопаних ям виробляють піском або звичайним грунтом. Після засипки можна приступати до подальшого будівництва.
 • Фундамент для лазні з блоків - 2 методики зведення своїми руками

  Нижня обв’язка фундаменту

  Стрічковий фундамент для лазні з блоків

  Для лазні з пінобетону, цегли, або двоповерхової лазні з мансардою надійніше використовувати стрічковий фундамент – він здатний сприймати значні навантаження, при цьому не набагато дорожче в ціні. Також стрічковий фундамент виконують в разі заливання підлоги по піщаній підготовці. Такі підлоги часто виконують з підігрівом, наприклад, в мийному відділенні або в кімнаті відпочинку. Висота фундаменту в цьому випадку повинна враховувати висоту позначки статі.

  1. Майданчик вирівнюють, розмічають, знімають родючий шар і копають неглибоку траншею під стрічковий фундамент трохи ширше фундаменту, щоб простіше було після кладки проводити гідроізоляцію.

  Фундамент для лазні з блоків - 2 методики зведення своїми руками

  Процес нанесення розмітки під фундамент

 • Дно траншеї обов’язково засипають піском або щебенем – це покращує гідроізоляцію лазні і сприяє відведенню вологи. На вологих ґрунтах виконують дренаж. Засипка повинна бути не менше 20 см, її ретельно вирівнюють і трамбуют.Прі виконанні суцільної підлоги необхідно закласти під фундамент комунікації – труби для підведення води, каналізації, введення силового електрокабеля.

  Фундамент для лазні з блоків - 2 методики зведення своїми руками

  Установка бетонних блоків

 • На дно траншеї кладуть смугами два шари руберойду. Кладку починають від кутів, орієнтуючись по розмітці. Кладку ведуть з перев’язкою, шириною в один блок. Цементний розчин для кладки виконують з цементу марки М400, змішуючи 1 частину цементу з 3 частинами піску і водою до середньої густини: розчин не повинен стікати з кельми, але при цьому мати достатню пластичність.
 • Для лазні досить трьох-чотирьох рядів кладки, між першим і другим рядом рекомендується укласти армуючої сітки, заздалегідь нарізану в розмір. Армування попереджає деформацію фундаменту при морозному обдиманні, і так як грунт під банею при зимовому використанні може багаторазово відтавати і замерзати, цей захід буде не лішней.Еслі в лазні виконують підвальне простір, для вентиляції укладають продухи.

  Фундамент для лазні з блоків - 2 методики зведення своїми руками

  Фундамент майже готовий

 • Гідроізоляцію фундаменту роблять так само, як і в разі виконання стовпчастого фундаменту. При бажанні можна виконати утеплення фундаменту плитами екструдованого полістиролу або пінополіуретаном, а також утепленнуюотмостку.
 • Фундамент для лазні з блоків – економічне і ефективне рішення для більшості грунтів, однак якщо баню встановлюють на торфовищах або схильних до затоплення нестійких грунтах, можна звести плаваючий плитний фундамент з піщаної або щебеневої підготовкою.

  Читайте також:

  • Фундамент для лазні з блоків - 2 методики зведення своїми руками Баня з керамзитних блоків
  • Фундамент для лазні з блоків - 2 методики зведення своїми руками Фундамент на піщаному грунті
  • Фундамент для лазні з блоків - 2 методики зведення своїми руками Мелкозаглубленний стрічковий фундамент своїми руками
  • Фундамент для лазні з блоків - 2 методики зведення своїми руками цегляний фундамент

  Схожі новини

  Залишити коментар