Фундамент для лазні своїми руками як зробити фундамент для лазні

Фундамент для лазні своїми руками

Фундамент для лазні своїми руками

До фундаменту для будівництва лазні пред’являються особливі вимоги, як до цілком серйозного будівельного об’єкту. Він повинен бути міцним, щоб будівля не пішло тріщинами, володіти якісною гідроізоляцією і вентиляцією, відповідати особливостям конструкції всієї будови і будується з урахуванням всіх нюансів регіону розміщення.

Підготовчі роботи

Перед тим, як зробити фундамент для лазні потрібно врахувати, що майданчик під основу повинна мати невеликий ухил для водовідведення в будь-яку сторону, окрім північної. Це необхідно для того, щоб у весняний період лазню не підтоплювало талою водою, а так само для організації гарного стоку води після дощу.

На першому етапі розрівнюють майданчик і знімають верхній шар грунту. Потім намічають майбутній фундамент за розмірами з урахуванням того, що ширина підстави повинна бути на 10 см більше, ніж товщина стін.

Для якісної розмітки під фундамент лазні потрібні наступні інструменти:

 • рулетка;
 • рівень;
 • Довгий шнур;
 • трикутник;
 • Дерев’яні або металеві кілочки по 50 см.

Розмітку починають з внутрішнього контуру будівлі. Спочатку намічають перший кут і вбивають туди кілочок. За зовнішній стороні відміряють розмір, рівний поздовжній стіні лазні, а по іншій стороні – рівний поперечної стіни в осьових лініях. Аналогічно відзначають інші лінії. Для контролю розмітки порівнюють діагоналі в прямокутнику. Різниця не повинна бути більше двох сантиметрів.

Фундамент для лазні своїми руками можна виконати за кількома технологіями. Все залежить від особливості грунту, розмірів лазні і матеріалів будівництва. Для кам’янистого, піщаного ґрунту і сухих суглинків відмінно підійде монолітний плитний або стрічковий фундамент. Якщо на ділянці вологий глинистий або торф’яної грунт доцільно застосувати фундамент (стовпчастий) фундамент. Фундамент на палях оптимальний при зведенні будівлі лазні на схилах або в низині.

Стрічковий фундамент

Фундамент для лазні своїми руками - як зробити фундамент для лазніСтрічковий фундамент для лазні

Стрічковий фундамент це замкнута монолітна стрічка у вигляді залізобетонної конструкції, що володіє відмінною несучою здатністю. Стрічковий фундамент добре підходить для всіх конструкцій бань з дерева, цегли, каменю, а також зведених за каркасною технологією. Будівництво стрічкового фундаменту передбачає значний обсяг підготовчих робіт. Слід пам’ятати, що ширина стрічки підстави повинна бути на 10 см більше стін лазні. Висота фундаменту зазвичай в два рази більше ширини.

Після підготовки поверхні ділянки копають траншею під фундамент. Готове підставу вирівнюють і заповнюють шарами піску та гравію (щебеню). Товщина шарів – по 15-20 см. Шари необхідно утрамбувати, проливаючи водою. Зверху готового підстави укладають поліетиленову плівку або тонкий шар бетонного розчину (не більше ніж 10 см). Розчин набирає міцність протягом 5 днів.

Далі споруджують опалубку з дощок і встановлюють її всередину траншеї, ретельно перевіряючи вертикальність опалубки. Опалубку будують на 30 см вище поверхні землі. У готової опалубці монтують арматуру, збираючи її в каркас. Каркас закладають на всю висоту фундаменту, скріплюючи секції сталевим дротом.

Бетон в опалубку заливають шарами не більше 20 см. Всі шари трамбують дерев’яними трамбівками, виключаючи порожнечі в бетоні. Перед тим, як залити фундамент для лазні, потрібно пам’ятати, що ллють бетон з висоти не більше 0,5 м, інакше розчин може расслоиться, і порушити цілісність конструкції. Після закінчення тижня опалубку знімають і промазують зовнішні стінки фундаменту гідроізоляційної бітумною мастикою. Зверху приклеюють руберойд і засипають пазухи між фундаментом і грунтом піском або глиною.

Стовпчастий

Фундамент для лазні своїми руками - як зробити фундамент для лазніСтовпчастий фундамент для лазні

Стовпчастий фундамент це готові або зведені на об’єкті стовпи, окремо вкопані в землю. Встановлюють в місцях перетину несучих стін будівлі лазні. Матеріали для стовпів може бути різний, в залежності від кліматичний умов, ваги конструкції і стані ґрунтів на ділянці. Для облаштування стовпчастого фундаменту під лазню можна використовувати цеглу, дерево (заздалегідь оброблене якісним антисептиком), бетон і т.д. Зазвичай відстань між фундаментними стовпами 1,5-3 м.

Стовпчасті фундаменти мінімально схильні до пученію при промерзанні. Для зменшення сили морозного обдимання поверхні стовпів можна обробити бітумною мастикою, епоксидними смолами, пластичними мастилами, полімерними плівками і т.д. Глибина закладення фундаменту зі столів залежить від промерзання, сировинного складу грунту на ділянці, рівня грунтових вод і тяжкості будови.

Спочатку для стовпів риють ями, якщо до 1 метра, то без установки кріплень. Якщо глибина ями більше 1 м роблять кріплення з розпірок і дощок. Глибину ями роблять на 30 см більше фундаменту, а по ширині – 20-40 см в кожну сторону. На дно ями укладають подушку з піску і гравію. Проливають подушку водою, і ретельно утрамбовують. Зверху на подушку укладають руберойд або поліетилен. Далі монтують опалубку аж до стін ями. Обов’язково перевіряють схилом вертикальність опалубки. В якості опалубки можна використовувати азбестові або залізні труби, в які потім заливають бетон. Фундамент попередньо армують поздовжньою арматурою з дротом. Арматуру виводять на поверхню вище фундаменту на 20 см, для подальшого приварювання монолітного ростверку (якщо він буде застосовуватися). Далі в підготовлену опалубку заливають шарами бетонний розчин. Для підвищення міцності фундаменту можна зробити ростверк по всьому периметру нульового циклу, як додаткову опору.

Фундамент під піч

Фундамент для лазні своїми руками - як зробити фундамент для лазніБудівництво фундаменту під піч

Після того, як фундамент для лазні готовий, приступають до будівництва підстави під піч, яке буде прямо залежати від обраної моделі грубки.

Як правило, використовують два найпоширеніші варіанти фундаментів під печі:

 • з листової сталі (загальна вага конструкції до 150 кг);
 • для печі з цегли (загальна вага конструкції від 480 кг);

металева піч

Викопують котлован глибиною до 50 см (довжина і ширина котловану залежить від габаритів печі). Готову яму вирівнюють, засипають в нього щебінь і ретельно його утрамбовують. Шар щебеню повинен бути не менше 25 см. Зверху щебінь заливають розчином бетону середньої консистенції (густої сметани). Підстава залишають вистоювати на одну добу. Після застигання першого шару бетону на нього кладуть руберойд (або будь-яку іншу гідроізоляцію), зверху заливають котлован далі бетоном. Пропорції бетонного розчину – на 1 частину цементу беруть 2,5 частини сіяного піску і 4 частини гравію. Після заливки поверхню підстави потрібно перевірити на горизонтальність за допомогою будівельного рівня. Для вирівнювання поверхні основи із загальним рівнем підлоги можна зробити кладку з обпаленої цегли.

Піч з цегли

Для печі з цегли необхідно зробити більш міцне і надійне підгрунтя, так як вага конструкції значно перевищує металевий аналог.

Спочатку готують котлован, який за глибиною повинен бути нижче позначки промерзання грунту (як правило, більше 70 см). По ширині фундамент під піч роблять ширше самої конструкції на 10-15 см з кожного боку. Це робиться для подальшого влаштування розмежувальної засипки, яка допоможе уникнути переміщень грунту. На дно готового котловану насипають шар піску близько 15 см і, проливаючи його водою ретельно трамбують. Потім на пісок насипають щебінь, трамбують його. Зверху щебеню насипають пісок, проливають його водою і трамбують все разом.

Після того, як пісок осяде, роблять опалубку з щитів з дерев’яних дощок. Усередині опалубки встановлюють каркас з арматури, яку фіксують сталевим дротом. Приступають до заливання бетонного розчину. Опалубку знімають тільки після того, як фундамент схопиться (через 2-3 дні). Закінчивши з демонтажем опалубки, зовні його обробляють гудроном, який попередньо розтоплюють, і наносять в два шари. Між краями котловану і готового фундаменту простір засипають дрібним гравієм або грубозернистим піском.

Слід пам’ятати, що в процесі виробництва робіт з облаштування основи під цегляну піч, його конструкцію не потрібно пов’язувати з фундаментом самої лазні, так як осадку ці дві конструкції можуть давати різну.

Вибравши правильний варіант фундаменту для лазні, і виконавши всі роботи відповідно до технології, можна бути впевненим в тому, що будова простоїть тривалий час.

Матеріали по темі

 • Фундамент для лазні своїми руками - як зробити фундамент для лазні Як зробити опалубку фундаменту
 • Фундамент для лазні своїми руками - як зробити фундамент для лазні Як зробити стовпчастий фундамент
 • Фундамент для лазні своїми руками - як зробити фундамент для лазні Як відремонтувати фундамент дерев’яного будинку
 • Фундамент для лазні своїми руками - як зробити фундамент для лазні Самостійний розрахунок фундаменту
 • Фундамент для лазні своїми руками - як зробити фундамент для лазні Як правильно зробити фундамент палі
 • Фундамент для лазні своїми руками - як зробити фундамент для лазні Як зробити гідроізоляцію фундаменту

Схожі новини

Залишити коментар