Фундамент для цегляного будинку

Фундамент цегляного будинку

Фундамент цегляного будинку. Планування, опалубка, заливка.

Як відомо, театр починається з вішалки, а будівництво будинку – з фундаменту. Чим масивніше буде майбутня будова, тим міцніше повинен бути і фундамент, адже на нього припадає основне навантаження будівлі. Особливо ретельно до проектування і будівництва фундаменту потрібно підходити на пухких, піщаних, або болотистих ґрунтах.

Тип і габарити фундаменту залежать і від запланованої кількості поверхів. Якщо в далекій перспективі Ви допускаєте можливість добудови (перебудови) Вашого будинку, робіть фундамент із запасом міцності.

У цегляного будинку фундамент значно міцніше і глибше, ніж у дерев’яного, це пов’язано з більшою масою будівельного матеріалу, що використовується при зведенні стін. Зазвичай при будівництві будинків з цегли застосовують стрічковий суцільнолитий армований фундамент, щоб запобігти навіть можливість усадки стін при подальшій експлуатації будинку.

Першим етапом при будівництві фундаменту цегляного будинку є розрахунок його розмірів і розмітка на місці будівництва. Ширина і глибина фундаменту під несучі стіни як правило дещо більше, ніж у фундаменту під простінками, тобто внутрішніми, що не несуть стінами, які поділяють кімнати будинку. Зазвичай фундамент заливають частинами, ділянками, під кожну стіну або простінок окремо, поступово пов’язуючи їх в загальний масив фундаменту.

Після розмітки майбутнього фундаменту за допомогою вбитих кілочків і натягнутих між ними мотузок, приступають до копке траншей під нього.

Фундамент для цегляного будинкуЯкщо Ви будуєте цегляний будинок висотою в два-три поверхи, висота фундаменту. а отже і глибина траншеї під нього повинна бути не менше 100-130 см, до того ж фундамент повинен виступати з грунту мінімум на 15-20 см.

Для забезпечення заливки верхньої, надземної частини фундаменту цегляного будинку. вириту траншею врівень з вертикальними стінками оточують по периметру опалубкою з дощок, товстої фанери, ДВП і т.д. Верхній край опалубки з деяким інтервалом (1-1,5 метра) скріплюються дошками, щоб надати конструкції додаткової міцності і запобігти її деформацію при заливці цементної масою. За допомогою будівельного рівня обов’язково потрібно вирівняти верхній край опалубки, щоб запобігти витікання бетони в найбільш низьких ділянках заливки.

Після того, як траншеї і опалубка будуть готові, на дно підготовленої траншеї шаром в 5-10 см. Насипають щебінь, зазвичай середньої і дрібної фракції, він буде виконувати функцію так званої «подушки», тобто твердого і важкого підстави фундаменту. «Подушка» запобігає деформації і розтріскування фундаменту при усадки.

Наступним обов’язковим етапом будівництва фундаменту виступає його армування, наповнення сталевими арматурами для підвищення його міцності і досягнення монолітності. Конструкція з арматури, залита цементним розчином, перетворює бетон фундаменту в залізобетон.

Каркас з арматури роблять по всій довжині фундаментної траншеї, до вертикально вбитих відрізках арматури прикріплюють горизонтальні. Скріплення шматків арматури іноді відбувається за допомогою зварювання, але найчастіше виконується за допомогою простого скріплення (скручування) дротом. На якість фундаменту спосіб скріплення не впливає. Не обов’язково використовувати при заливці фундаменту якісну мірну арматуру, можна придбати партію Немірна металопрокату, навіть різного діаметру, що істотно зменшить собівартість робіт.

Заключним етапом будівництва фундаменту цегляного будинку є його власне заливка цементним розчином. Спосіб приготування цементного або цементно-гравійного розчину для фундаменту стандартний і описувати його технологію ми не бачимо особливого сенсу. Просто пам’ятайте, що при приготуванні розчину спочатку в сухий цемент засипають наповнювач (пісок, щебінь, гравій), а вже потім додають воду, постійно перемішуючи і доводячи до необхідної консистенції. Та ще, на що слід звернути увагу – на якість застосовуваного для виготовлення розчину цементу. Краще не економити на вартості цементу і застосовувати продукцію перевірених виробників, іноді застосовувати портланд-цемент більш високої якості, ніж при звичайних будівельних роботах, наприклад ПЦ-500 замість ПЦ-400, або, по крайней мере, комбінувати з марками цементу. Також бажано замовити якісний річковий пісок з доставкою.

Цементний розчин готуємо або вручну, або за допомогою бетономішалки, ручний або механічної. Якщо є можливість замовити готовий бетон, простіше поступити саме таким чином, оскільки якісний фундамент заливається за один раз, єдиним заповненням траншеї. Тільки в цьому випадку можна отримати гарантовано якісний і міцний моноліт.

З огляду на обсяг робіт по заливці, буде зовсім не зайвим запросити в помічники родичів або друзів, з їх допомогою заповнення траншеї піде швидше.

Якщо товщина фундаменту досить значна, більш 70см, в міру заливки фундаментної траншеї цементним розчином допускається її «забутовка», тобто заповнення бутом – шматками твердого каменю, битого бетону, цегли,. Додавання буту здатне значно знизити розчин цементного розчину без істотного погіршення якості заливки. Тільки необхідно знати міру.

Верхній шар фундаменту (опалубка) заливається тільки цементним розчином, для більш якісного заповнення його простору після заливки потрібно ретельно акуратно простукати зовнішні стінки опалубки молотком (краще гумовим), це дасть більш рівномірну усадку бетону. У висновку ретельно вирівняйте верхній шар бетону кельмою або широким шпателем, змоченими водою, домігшись гладкою рівній поверхні.

Усе – фундамент цегляного будинку практично готовий. Практично – тому що він повинен ще висохнути і процес цей пускати на самоплив не можна. Щодня необхідно оглядати застигає фундамент на предмет можливої ​​появи в ньому тріщин, особливо перші 3-7 днів. У разі виявлення початкової стадії розтріскування, ділянку фундаменту необхідно ретельно полити водою. Повний термін висихання залитого фундаменту під цегляний будинок – не менше трьох тижнів.

Схожі новини

Залишити коментар