Фундамент для будинку з піноблоків пристрій розрахунок технологія

Фундамент для будинку з піноблоків

Фундамент для будинку з піноблоків

Пінобетонні блоки володіють великим розміром (стандарт – 20 * 30 * 60 см) ніж звичайний цегла, що значно скорочує строки будівництва – кладка стін виконується набагато швидше.

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологія
Мал. 1.1. Порівняння розмірів піноблоку і цегли

За рахунок низької теплопровідності матеріалу, будівлі з піноблоку відмінно зберігають тепло, а невелика вага пінобетону дозволяє будувати такі будинки на будь-яких видах фундаменту.

Який фундамент потрібен для будинку з піноблоків

Нещодавно один з клієнтів компанії Богатир надіслав нам в офіс лист такого змісту:

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологія

Віктор, 39 років, Москва. Доброго дня. Нещодавно я придбав заміський ділянку під Києвом, тепер планую почати на ньому будівництво котеджу. Хочу звести невелика одноповерхова будівля з піноблоку площею 6 * 8 метрів, проте ще не до кінця визначився з вибором підстави. Як варіант розглядаю два види фундаментів – мелкозаглубленний стрічковий і фундамент.
Бюджет проекту не обмежений, однак все будівництво потрібно укласти в один місяць (благо, помічників вистачає). Грунт на ділянці глиниста, глибина грунтових вод – 100 см, рівень промерзання грунту – 90 см, серйозні перепади висоти відсутні.
Дуже хотілося б отримати рекомендації фахівців з питання вибору фундаменту в моїй ситуації. Заздалегідь дякую!

Ми вирішили відповісти на питання Віктора і на цій сторінці будуть розглянуті всі нюанси вибору та облаштування фундаменту під будинок з піноблоків. Сподіваємося, що наведена інформація буде корисною всім, хто задається тим же питанням.

Вибір фундаменту для будинку з піноблоків

Будинок з піноблоку, за рахунок різниці у вартості кубометра матеріалу, обходиться, в середньому, в 2-3 дешевше, ніж будівля аналогічних розмірів з цегли. Терміни будівництва будинків з пінобетону також істотно менше. Вибираючи основу під пенобетонний будинок потрібно намагатися підкреслити дані переваги.

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологія
Мал. 1.2. Одноповерховий будинок з піноблоку з мансардою

Пінобетонні будівлі можуть зводиться на наступних типах фундаментів:

Монолітні фундаменти в будівництві будинків з піноблоків зустрічаються вкрай рідко. Такі підстави, безумовно, є найбільш надійними і міцними, проте на їх створення йде дуже багато матеріалів (арматури і бетону), вартість яких часом може бути більшою, ніж ціна всього іншого будинку.

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологіярис 1.3. Монолітний фундамент з бетонної плити

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологія

Рада експерта. У більшості випадків, максимальні міцні характеристики і висока несуча здатність плитних фундаментів для легких будівель з піноблоку є непотрібною надмірністю.

Стрічкові фундаменти має сенс використовувати для будівництва будинків на територіях, де через особливості ґрунту (скеляста або кам’янистий ґрунт) облаштувати фундамент палі проблематично.

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологія
Мал. 1.4. Стрічковий мелкозаглубленний фундамент

Істотним недоліком стрічкових фундаментів є трудомісткість і тривалі терміни створення – чекати повного затвердіння бетонної стрічки припадає близько місяця і тільки після цього можна починати будівництво самого будинку. З огляду на, що Віктор бажає реалізувати проект в стислі терміни – цей варіант не підходить.

Фундамент палі для будинку з піноблоків

Будинки з піноблоків на пальових фундаментах можуть зводиться практично на будь-яких видах грунтів – вони відмінно проявляються себе на пучинистих і болотистому ґрунті, а також на територіях з глибоким рівнем промерзання грунту, де будівництво мелкозаглубленного стрічкового фундаменту неможливо.

Існує три види пальових фундаментів, придатних для пінобетонних будинків:

Буронабивні палі представляють собою бетонні стовпи промислового виготовлення. Занурення буронабивних паль в грунт виконується спеціальними копрових установками, обладнаними дизель-молотами або віброзанурювачами. Термін зведення такого фундаменту при оренді палебийного обладнання – 2-3 робочі зміни.

Технологія облаштування фундаментів на буроін’єкційних палях наступна: в грунті за допомогою ручного або механічного ямобура створюється свердловина, в ній робиться опалубка з гідроізоляційного матеріалу (руберойду, толі) в яку заливається бетон. Далі паля армується каркасом з 3-4 зварених між собою арматурних прутів.

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологія

рис 1.5. Фундамент на буроін’єкційних палях ТІБЕ

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологія

Рада експерта. процес будівництва підстави на буроін’єкційних палях досить трудомісткий, на нього йде не менше місяця (необхідно чекати 28-30 днів, поки палі наберуть проектну міцність).

Гвинтові палі – металеві конструкції, які вгвинчуються в землю ручним або механічним способом на глибину нижче промерзання грунту. По завершенню загвинчування палі зв’язуються ростверком (монолітним з бетону, або металевим з швелера).

Для будівництва будинків з пінобетону (і конкретно в ситуації, викладеної Віктором) свайно-гвинтовий фундамент – оптимальний варіант. Така підстава без проблем можна зробити своїми руками в найкоротші терміни, при цьому несучої здатності свайно-гвинтового фундаменту для будинку з піноблоків буде більш ніж достатньо.

Пристрій фундаменту для будинку з піноблоків

Схему пристрою пальового фундаменту ви можете побачити на малюнку 1.6

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологіяМал. 1.6. Пристрій свайно-гвинтового фундаменту

Для створення фундаменту, в залежності від типу грунту і маси будівлі, може використовуватися один з чотирьох видів паль.

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологіяМал. 1.7. Види гвинтових паль

 • Варіант 1 – шіроколопастние конструкції з одним витком підошви, застосовуються для будівництва невеликих одноповерхових будинків з пінобетону на нормальних грунтах;
 • Варіант 2 – шірокопастние двохвитковий палі, мають збільшеною несучу здатність. На таких фундаментах можуть зводиться 2-х поверхові будинки на болотистій місцевості і рухливих грунтах;
 • Варіант 3 – узколопастние палі для кам’янистих і особливо щільних грунтів, підходять виключно для легких 1-поверхових будинків і парканів;
 • Варіант 4 – аналог третього варіанту для вічній грунтів.

Обв’язка паль (ростверк) може виконуватися з швелера, двотаврової балки або заливатися з бетону.

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологія
рис 1.8. Види ростверків для пальових фундаментів

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологія

Рада експерта. Для будинків з пінобетону найкраще підходить підвішений (піднятий над землею на 10-15 см) ростверк з швелера. Такий ростверк не боїться пученія грунту і надійно витримує вагу самої будівлі.

Розрахунок фундаменту

Проектування свайно-гвинтового фундаменту – вкрай складний і відповідальний процес, від якого залежить надійність і довговічність, що зводиться підстави. При розрахунках враховуються такі чинники:

 • Маса і габарити зводиться будівлі;
 • Вид грунтів, їх щільність і несуча здатність;
 • Глибина промерзання землі;
 • Вітрові та снігові навантаження на будівлю;
 • Рівень грунтових вод;
 • Схильність грунту до пученію.

Метою розрахунків є визначення кількості і типорозміру гвинтових паль, необхідних для облаштування фундаменту, а також складання пальового поля.

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологія
Мал. 1.9. Гвинтові паля СВСН-108-2000 – одна з найбільш використовуваних паль в будівництві фундаментів під будинки з піноблоку

У підставах під будинку з піноблоку, як правило, використовуються шіроколопастние палі діаметром в 108 мм. і довжиною в 3-5 метри. Нормативний крок паль в фундаментах пінобетонних будинків – 2,5 метра. Палі обов’язково повинні розміщуватися в точках перетину стін і по кутах будинку.

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологія

Рада експерта. Займатися розрахунками без належного досвіду і кваліфікації – справа не вдячна, одного разу заощадивши на проектуванні ви ризикуєте надійністю всього будинку, так що ми рекомендуємо звернеться за розрахунком фундаменту в профільну організацію.

Отримавши всі необхідні розрахунки від фахівців ви з повною упевненістю можете приступати до будівництва фундаменту своїми руками.

Необхідні матеріали та інструменти

Для будівництва вам будуть потрібні наступні матеріали:

Також необхідно заздалегідь підготувати всі необхідні інструменти:

 • Ручний або механічний бур;
 • Лом, металеві труби довжиною 2.5-3 метра;
 • Магнітний і водяний рівень;
 • болгарка;
 • Зварювальний апарат;
 • Лопати, тачка;
 • Рулетка, олівці.

Технологія зведення фундаменту для будинку з піноблоків

Будівництво свайно-гвинтового фундаменту під будинок з пінобетону виконується за наступним алгоритмом:

 • В першу чергу готується будівельний майданчик. Необхідно видалити всю рослинність і відкопати родючий шар грунту (приблизно 20 сантиметрів), після чого майданчик потрібно вирівняти по одному рівню, згладивши природні перепади висоти.

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологія

Мал. 2.0. Підготовка будівельного майданчика

 • Далі виконується розмітка підстави згідно проектному розташуванню паль. Першими відзначаються палі на одній з довгих стін будівлі, відштовхуючись від них – всі інші. Місця вгвинчування паль відзначаються арматурними кілочками, між якими натягується мотузка, по ній перевіряється точність прямих ліній;

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологія
рис 2.1. Розмітка пальового поля

 • Перед загвинчуванням палі покриваються двома шарами грунтовки, це необхідно для захисту конструкції від ґрунтових вод. Загвинчування починається з кутових паль: спочатку буром робиться котра направляється свердловина глибиною до метра, в свердловину вставляється паля, в отвір на якій протягується лом, який використовується як важіль для загвинчування. У процесі занурення вертикальність входження палі контролюється по закріпленому на ній магнітному рівню;

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологія

 • Після завершення монтажу всіх конструкцій, стовпи паль обрізаються болгаркою по одній висоті. Ідентичність висоти обрізки визначається за допомогою водяного рівня.

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологія

рис 2.3. Обрізка пальових стовпів

 • Перед монтажем ростверку швелер необхідно прогрунтувати, щоб захистити його від корозії в процесі експлуатації. На стовпах паль швелер закріплюється за допомогою зварювання.

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологія

Мал. 2.4. Обв’язка паль ростверком з швелера

У підсумку, за 3-4 дня роботи ви отримаєте якісний і надійний свайно-гвинтовий фундамент для будинку з пінобетону, зроблений своїми руками.

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологія
рис 2.5. Пальово-гвинтовий фундамент з ростверком з швелера

Ціни на фундамент будинків різних розмірностей

Якщо після прочитаного ви сумніваєтеся в тому, що зможете виконати роботу згідно з усіма вимогами технології, має сенс звернутися до послуг підрядників.

Існує велика кількість організацій, що займаються зведенням свайно-гвинтових підстав. В такому випадку фундамент вам обійдеться дорожче, проте ви будете впевнені в тому, що він зроблений як треба.

Як приклад наводимо орієнтовну вартість свайно-гвинтових фундаментів під будинки з піноблоку різних розмірів:

Розрахунок вартості фундаменту здійснювався виходячи з середньоринкової ціни палі СВСН-108-2000, яка становить 1850 грн і вартості її монтажу в 1750 рублів.

Наші послуги

Ми, будівельна компанія Богатир, базуємося виключно на послуги: забивання паль. лідерних буріння. забивання шпунта. а так же статичних і динамічних випробуваннях паль. У нашому розпорядженні власний автопарк бурильно-сваєбійне техніки і ми готові поставляти палі на об’єкт з подальшим їх зануренням на будівельному майданчику. Ціни на забивання паль представлені на сторінці: ціни на забивання паль. Для замовлення робіт із забивання залізобетонних паль, залиште заявочки:

Корисні матеріали

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологія

Будівництво будинку – справа відповідальна і починати його необхідно з деякою теоретичної підготовки.

Фундамент палі з ростверком являє собою рівномірно розташовані палі, скріплені зверху бетонною стрічкою або плитою.

Фундамент для будинку з піноблоків: пристрій, розрахунок, технологія

Схожі новини

Залишити коментар