Фундамент для будинку з бруса

Фундамент для будинку з бруса

Фундамент для будинку з бруса

Як фундамент підготуєш, стільки будинок і простоїть.

Будь-яке будівництво будинку з бруса зокрема і з профільованого бруса починається з закладки фундаменту – основною опорою конструкції будинку. Вартість фундаменту для будинку з бруса може доходити до 15-20% від вартості всієї споруди. Найдешевше обійдеться фундамент для каркасного будинку і значно дорожче для будинку з цегли.

Головне завдання фундаменту для будинку – витримати вагу будівлі і не допустити її просідання, деформації та руйнування.

Залежно від опори на грунт все фундаменти для будинку підрозділяють на три види – стовпчасті, стрічкові і плитні. Існують десятки підтипів, які застосовують залежно від поверховості будинку, матеріалу з якого будують будинок, глибини промерзання грунту, залягання в ній ґрунтових вод і багатьох інших факторів.

Стрічковий глибоко заглиблений фундамент для будинку має високу несучу здатність, тому такі фундаменти використовують для важких будинків з бетону, цегли або шлакоблоків, з яких будують сучасні котеджі в кілька поверхів. Стрічковий фундамент являє собою залізобетонну смугу по периметру будівлі, що оперізує його у вигляді стрічки. Стрічковий Фундаменти бувають збірними (складаються з великих бетонних або залізобетонних блоків) і монолітними (в основу котловану на опори заливається бетон). Процес їх спорудження простий, але відрізняється трудомісткістю і великою витратою матеріалу.

Для дерев’яних будинків з бруса і профільованого бруса, як правило, використовується полегшений варіант фундаменту – дрібно заглиблений стрічковий фундамент для будинку з бруса.

Плитні фундаменти для будинку з бруса споруджуються під всією площею будівлі і являють собою або цільну плиту із залізобетону, або конструкцію з перехресних залізобетонних балок. Їх застосування виправдане при будівництві будинків з бруса на рухомих, неоднорідних грунтах, схильних до сезонного пученію. Даний вид фундаменту також дуже витратний як за обсягом матеріалу, так і кількості необхідних робочих рук. Найбільш виправдано їх застосування при будівництві невеликих будинків з бруса і споруд, в яких залізобетонну плиту можна використовувати в якості статі.

Пальові фундаменти для будинку з бруса складаються з окремих паль. Зверху палі закриті бетонної або залізобетонною плитою або балкою (ростверком). Такі фундаменти дають менше усадки, економічні, і універсальні, але зустрічаються рідше, так як вимагають використання спеціальної техніки. Застосовується даний вид фундаменту в тих випадках, коли верхній шар грунту рухливий, палі передають основну вагу будівлі на нижні, більш тверді ґрунти.

Крім типів фундаменти для дому класифікуються також залежно від типів застосовуваних матеріалів: бутові, бутобетоні, бетонні та цегляні.
Бутові фундаменти для будинку з бруса будують, використовуючи бутовий камінь, який скріплюють цементним розчином. Процес цей досить трудомісткий, але зате і фундамент цей вельми довговічний і найміцніший.
Бетонний фундамент для будинку з бруса або як ще його називають заливний складається з чистого бетону, який заливають в опалубку і піддають трамбування.
Цегляні фундаменти для будинку з бруса є звичайною кладкою добре обпаленої цегли на цементному або цементно-вапняному розчині.

При влаштуванні готового фундаменту будинку з бруса можна допускати, щоб в зимовий час він простоював без навантаження. Через це конструкція фундаменту будинку може деформуватися, що загрожує складнощами при будівництві будинку.

Замовляючи проект заміського будинку з бруса або котеджу з бруса, врахуйте і те, що фундамент для будинку з бруса, який не буде експлуатуватися в зимовий час, розрахований зовсім на інший тепловий режим, на відміну від капітального будинку з бруса, який буде експлуатуватися цілий рік. Тому всі роботи слід розпланувати так, щоб процес будівництва будинку з бруса і введення його в експлуатацію був безперервним.

Термін служби фундаменту будинку визначає матеріал. 150 років прослужать стрічкові фундаменти бетонні або бутові, бетонні або бутові стовпи простоять 30-50, дерев’яні – 10 років.

Фундамент для будинку з брусаФундамент для будинку з бруса

Фундамент для будинку з бруса своїми руками

Будівництво Фундамента своїми руками

Для будівництва фундаменту своїми руками необхідно мати проектну документацію на виготовлення фундаменту до якої увійде:
Фундамент для будинку з брусаРекомендації з виготовлення та будівництва фундаменту своїми руками
Фундамент для будинку з брусаСпецифікація фундаменту (специфікація необхідних матеріалів)
Фундамент для будинку з брусаПлан траншеї під піщану підсипку
Фундамент для будинку з брусаплан фундаменту

Рекомендації з виготовлення та будівництва фундаменту своїми руками

ПРИСТРІЙ мелкозаглубленних ФУНДАМЕНТІВ

1. На відведеній під будівництво майданчику необхідно виконати комплекс робіт з інженерної підготовки в наступному складі: зняти дерну рослинний шар і виконати роботи по відведенню поверхневих вод.
2. Підготовка підстави під дрібно заглиблений стрічковий фундамент складається з уривки траншеї, зачистки дна, пристрої протидії безодню подушки. При влаштуванні подушки пісок відсипається шаром товщиною 20 см і ущільнюється котками або трамбівками.
3. Щоб уникнути водонакопленія і обсипання стінок траншей уривку їх слід проводити після завезення будівельних матеріалів і виготовлення армокаркасів.
4. Після укладання і затвердіння бетонної суміші і зняття опалубки, пазухи траншей повинні бути засипані піском з обов’язковим ущільненням.
5. Після закінчення робіт по влаштуванню фундаментів слід негайно закінчити навколо будівлі планування із забезпеченням стоку атмосферних вод від будівлі і пристроєм відмосток.
6. Не допускається залишати мелкозаглубленние фундаменти незавантаженими на зимовий період. Якщо ця умова виявляється нездійсненним, навколо фундаментів слід влаштовувати теплоізоляційні покриття з теплоізоляції, що охороняє грунт від промерзання.
7. Забороняється влаштовувати мелкозаглубленние фундаменти на промерзлому підставі. У зимовий час допускається влаштовувати такі фундаменти тільки за умови глибокого залягання ґрунтових вод з попередніми оттаиванием мерзлого грунту і обов’язкової засипанням пазух НЕ пучинистих матеріалом.

Специфікація фундаменту (специфікація необхідних матеріалів)

1. Арматура
2. Дріт в’язальний
3. Бетон
4. Пісок
5. Труба АСБЦ
6. Руберойд
7. Мастика бітумна
8. Пиломатериал на опалубку
9. Металовироби
10. Пергамін

План траншеї під піщану підсипку

Схожі новини

Залишити коментар