Фінські будинки з клеєного бруса

Фінські будинки з клеєного бруса

Фінські будинки з клеєного бруса

Поняття фінські будинки вже давно стало брендом, приблизно, як французькі парфуми. І не було б їм рівним за популярністю, якби не ціна. На жаль, транспорт, митниця і високі зарплати фінських фахівців зробили ці будинки з клеєного бруса малодоступними для російського споживача. Протиріччя полягає в тому, що самі фіни, ніколи не намагалися надати своїм будинкам елітність, ставлячи на чільне місце виключно практичність і добротність будови.

Давайте ж подивимося, що представляють собою справжні фінські будинки з клеєного бруса. чим вони відрізняються від вітчизняних елітних будинків і чому незмінно залишаються найпопулярнішими дерев’яними будинками в більш ніж 30 країнах світу.

  • Вони рідко бувають величезними. Більшість будинків має площу 150 – 250 кв.м. Такий будинок досить просторий для середньої сім’ї і його легко утримувати (прибирати, опалювати і т.п.). Величезні фінські будинки Ви можете побачити в Росії, але не в Фінляндії.
  • Їх рідко будують з бруса занадто великого перерізу. Набагато частіше товщина бруса становить 180-220 мм, яких цілком достатньо, щоб зберігати тепло у найлютіші морози. Головне брус повинен бути точно запив і акуратно зібраний, щоб не було щілин.
  • У фінському будинку з клеєного бруса завжди є сауна (див. Наші проекти Кронберг і Мюнхен), але гаража під ним немає. І льоху теж. Будинок тільки для людей. Відносно невелика площа будинку компенсується наявністю хоча б одного дійсно великого приміщення: кухні-їдальні-вітальні. І другим світлом.
  • Фіни не будують будинки на продаж. Вони будують їх для себе і для онуків. Тому довго говорять з різними компаніями, перш ніж довірити одній з них будівництво. І не влаштовують тендери.
  • Ще довше вони говорять з архітекторами. В результаті, сонце приходить в їх спальню саме тоді, коли вони звикли прокидатися. Не раніше. І чарівний захід прикрашає саме те вікно, де сім’я збирається за вечерею, а зовсім не те, яке в передпокої. До речі, передпокої в фінських будинках з клеєного бруса набагато просторіше, ніж ми звикли. Щоб там можна було залишити все, що не потрібно в кімнаті.
  • Фінські будинки завжди будуються під ключ. І це займає 6-9 місяців. Тому фінські компанії не морочать людям голову і навіть не називають ціни типу під дах, складові менше половини вартості повністю готового будинку. Зате і селища недобудованого типу в Фінляндії не водяться.
  • Фінські будівельники дуже акуратні: вони не ходять в брудних чоботях по чистому брусу, не забивають його кувалдою (просто нема чого, якщо не залишати його під дощем), і, взагалі, відносяться до дерева з любов’ю, малозрозумілою для жителів гір і степів.
  • З такою ж любов’ю ставляться до дерева і фінські технологи. Просто неможливо собі уявити, щоб вони допустили посиніння дерева. Ще важче щоб відмивали цю синяву руйнують деревину хлорсодержащими препаратами. Вони навіть антисептиків уникають, благо клеєного бруса, вони і не потрібні.
  • Характерна для фінів любов до природи обумовлює і їх відношення до інженерного забезпечення будинку. Вигрібна яма, навіть якщо обізвати її септиком тут неможлива за визначенням. Тільки очисна установка. З опалювальних систем найпопулярніша на сьогодні це тепловий насос. не скасовує, втім, традиційної печі-каміна. А ось з сонячними батареями поки не склалося клімат не той.

Залишилося сказати, що, незважаючи на завойований вже авторитет, фіни продовжують удосконалювати свої технології у виробництві і збірці дерев’яних конструкцій, пропонуючи світу нові перетину, нові сполуки, але не нові матеріали. Тому що, краще дерева все одно нічого не винайти.

Fichten-Haus, 2011 2017

Схожі новини

Залишити коментар