Фінські будинки під ключ проекти ціни на домокомплекти в Києві

Фінські будинки під ключ

Фінські будинки під ключ. домокомплекти

FinHouse – Ваш Путівник по фінським домокомплекти

Ласкаво просимо на сайт-путеводітль за фінськими домокомплекти. Тут ви знайдете інформацію про провідних фінських виробників комплектів будинків.

Чи зможете підібрати для себе планування і зовнішній вигляд каркасного будинку. Дізнатися вартість домокомплект і можливості економії грошей.

Сучасні Фінські технології каркасного домобудівництва є кращим вибором для людей, які цінують високу якість за розумною ціною!

Виберіть свій будинок

Інформація, представлена ​​в нашому Путівнику по Фінським домівках допомогла зробити вибір вже багатьом! Нижче на діаграмах Ви побачите які варіанти вибирають найчастіше.

Каркасний будинок за фінською технологією

Дім із дерев’яною структурою і домокомплекти відомі під декількома іменами. Одні продавці називають їх канадськими, інші скандинавськими, а треті фінськими. І дійсно, невеликі відмінності між ними є. Дім із дерев’яною структурою і домокомплекти за фінською технологією нерідко об’єднують в одну групу зі скандинавськими, хоча формально Фінляндія до країн Скандинавії не відноситься. Розібратися в особливостях конструкції і будівництва таких будинків покликана допомогти ця стаття.

Види фінських каркасних будинків

Канадський (американський) стиль зведення каркасних будинків передбачає будівництво з нуля на рівній підготовленому майданчику. Фінські каркасні будинки будуються за іншою технологією. Спочатку будинок, як правило, збирається на заводі для підгонки деталей один до одного і перевірки якості. Потім він розбирається і в такому вигляді поставляється клієнту. Виходить свого роду конструктор, який потрібно просто зібрати на місці. Втім, і в Фінляндії вдома можна починати будувати з нуля. Якщо ж мова йде про домокомплекти, то виділяють три способи їх виготовлення:

  • Блочно-модульні будинки. На місце споруди привозиться окремий модуль, заздалегідь зібраний на заводі. Модуль представляє собою готовий блок, будівельний кубик, в якому вже є зовнішня і внутрішня обробка. Перевозити і збирати такі будинки без спеціальної техніки неможливо, тому вони не набули широкого поширення.
  • Домокомплект з готовими зовнішніми панелями. Тут на будівництво доставляються тільки зовнішні стіни. Домокомплекти повністю готові до роботи: мають зовнішню і внутрішню обробку, а між ними шар паро- та теплоізоляції. А от інші елементи конструкції (в першу чергу, каркас) збираються на місці. Різновидом таких будинків є домокомплекти з базовими панелями, в яких стіни поставляються у вигляді напівфабрикатів. Зовнішнє оздоблення у них є, але інші елементи утеплювач, ізоляцію, вікна і двері потрібно встановлювати на місці.
  • Домокомплекти з попередньо нарізаним каркасом. Цей варіант найбільш близький до американської технології будівництва, так як готовими тут є тільки бруси для каркаса. Домокомплекти збираються на заводі заздалегідь, нумеруються, а потім розбираються і доставляються на місце будівництва. Решта матеріали, необхідні для будівництва, привозяться в тому вигляді, в якому вони були куплені в магазині, а потім підганяються за місцем.

пристрій фундаменту

У будинках за фінською технологією використовуються два основні різновиди фундаментів. Перший спосіб отримав назву утеплена шведська плита (УШП). Він являє собою багатошарову конструкцію, основою якої є щільний пінопласт. У нього заливається (пінопласт робиться у формі величезного жолоби) заливається бетонна плита, а в неї попередньо закладаються інженерні комунікації. Між пінопластом і бетоном заздалегідь розміщують ще кілька шарів утеплювача і ізоляції. Виходить міцне бетонну основу, яке ізольоване від прямого контакту з землею.

Принцип УШП дуже простий і ефективний, проте і він має свої недоліки. В першу чергу, це низька висота фундаменту вона не перевищує 30 см. Для росіян, які звикли до ґрунтовного, капітального, будівництва це може здатися дуже мало. З низькою висотою цоколя пов’язаний і другий недолік домокомплектов: він не дозволяє будувати будинок на ділянках з сильними ухилами. Щоб виправити цю проблему, каркасні будинки за фінською технологією використовують другий тип фундаменту: утеплену фінську плиту. На відміну від УШП, пінопласт в таких домокомплекти не застосовується. Спочатку прямо на грунт заливається стрічковий фундамент з посиленою підошвою, а потім він засипається землею. Поверх грунту встановлюється шар утеплювача і армована стяжка, всередині якої розташовуються інженерні комунікації і система тепла підлога.

зведення каркаса

В Америці правила зведення каркаса строго регламентуються місцевим законодавством. У Фінляндії та країнах Скандинавії таких жорстких вимог немає, тому каркаси будинків можуть сильно відрізнятися один від одного. Втім, всі вони проектуються з таким розрахунком, щоб витримувати навантаження і забезпечувати безпеку і комфорт мешканців. Основою каркаса є брус або суха строганая дошка. Брус дорожче, та й крайньої необхідності в ньому немає, тому зустрічається він рідше. І якщо все ж конструкція будинку передбачає каркас з бруса, домокомплект буде зроблений, швидше за все, не з цільного дерева, а з клеєних пластин.

Каркасний будинок за фінською технологією можна дізнатися по так званому фінському ригелю. Під цим терміном розуміють дошку, яку врізають на ребро в вертикальні стійки під верхньою обв’язкою каркаса. Тим самим у будівельників відпадає необхідність використовувати подвійну обв’язку і Хідер (розподіляють навантаження на віконні прорізи), обов’язкові для канадської школи каркасного домобудівництва. Також з цього випливає ще одна особливість фінських будинків. Оскільки Хідер тут немає, то відпадає необхідність встановлювати здвоєні чи строєні дошки близько віконних прорізів.

Посилення каркаса і зовнішня обшивка

У плані зовнішньої обшивки фінські будинки сильно відрізняються від американських. За океаном майже завжди каркас домокомплект обшивається плитами ОСП, поверх яких встановлюється мембрана для захисту від вітру та вологи. Плита ОСП не тільки додає будинку закінчений зовнішній вигляд, але і є додатковим сполучною ланкою для балок каркасу. А мембрана надійно захищає як саму плиту, так і каркас, від надмірної вологи і протікання по фасаду. Зовсім іншу конструкцію має каркасний будинок за фінською технологією. Точніше, цей же варіант в Фінляндії можливий, але на практиці зазвичай застосовується один з трьох способів пристрою обшивки будинку:

  • Обшивка стін домокомплект фасадним гіпсокартоном. Відмінне і дуже ефективне рішення для тих, хто хоче отримати надійний захист будинку від вітру і вологи за вигідною ціною. На жаль, особливий гіпсокартон для каркасних будинків не дуже поширений в нашій країні, але в Фінляндії це один з основних матеріалів для будівництва.
  • Обшивка домокомплект м’якими деревно-волокнистих плит (МДВП). Цей матеріал з повним правом можна назвати багатофункціональним. Плити надають каркасу додаткову жорсткість, захищають будинок від вітру, а також утеплюють його і перешкоджаю проходженню зовнішніх звуків всередину будинку. На відміну від фасадного гіпсокартону, м’які ДВП представлені на внутрішньому ринку дуже широко і користуються підвищеним попитом.
  • Посилення каркаса домокомплект укосинами або фанерою. В цьому випадку обшивка або зовсім не виконується, або на її місце встановлюється вітрозахисний плівка. Звичайно, залишати стіни в такому вигляді не можна, тому зовнішні плити все одно будуть встановлені пізніше. Однак функціонального навантаження вони не нестимуть, так як посилення каркаса буде забезпечуватися врізаними укосинами і (або) жорсткими листами фанери.

Особливості фінського каркасного будівництва допускають використання плит ОСП, але, на відміну від американських проектів, тут плити застосовуються зазвичай в якості внутрішньої обшивки. Вітрозахисна плівка необов’язкова і залежить від типу клімату, але найчастіше її встановлюють як при використанні гіпсокартону, так і при роботі з МДВП. Скандинавський варіант проектування стін більш зручний тим, що всі ізоляційні матеріали залишаються під зовнішньою обшивкою. Тим самим забезпечується їх збереження, а будинок набуває більш естетичний зовнішній вигляд.

утеплення будинку

Особливості фінського клімату (там буває ще холодніше, ніж в Росії) накладають свій відбиток на конструкцію стінових панелей. Каркасний будинок за фінською технологією легко може мати утеплювач стін товщиною до 250 мм, а даху до півметра.

Внутрішня і зовнішня обробка

Внутрішнє оздоблення виконується на розсуд господарів будинку; строгих вимог до матеріалів тут немає. Як правило, застосовуються листи гіпсокартону, на які потім клеяться шпалери або наноситься декоративне покриття. Більш дорогий варіант обробки передбачає використання дерева такої спосіб більше підходить для створення скандинавського дизайну, в якому сильні природні мотиви. Перший поверх зазвичай викладають плиткою або керамогранітом, так як під ним встановлюється система тепла підлога. Для обробки стелі застосовується все той же дерево, або спеціальні стельові панелі з гіпсокартону.

Зовнішня обшивка в фінських будинках виконується, в основному, з дерева або його імітацією. На частку дерева (бруса, вагонки, простих дощок або інших варіацій) припадає до 90% всіх каркасних будинків. Решта будинків обробляються штукатуркою або іншими покриттями. Поширений в Північній Америці сайдинг з вінілу в Європі виявився не таким популярним, хоча для своєї невисокої ціни він відрізняється хорошими характеристиками. З іншого боку, дорогі матеріали для обробки каркасних будинків теж не застосовуються. Цегла, плитка, композитні панелі все це залишається для більш витратних проектів.

Важливо пам’ятати, що каркасний будинок за фінською технологією завжди обладнується вентиляційним зазором. Це обов’язковий елемент конструкції, так як зовнішня обшивка, як ми тільки що говорили, виконується з дерева. В Америці вініловий сайдинг більш стійкий до вологи, тому там зазор зазвичай не роблять. Але в Фінляндії для того, щоб дерево завжди було сухим, між ним і основною стіною залишають невеликий повітряний простір. З інших особливостей скандинавського будівництва можна відзначити той факт, що там будівельники прибивають зовнішні панелі безпосередньо в площину дошки, не приховуючи кріплення. Пояснюється це тим, що цвяхи і саморізи згодом все одно виявляться прихованими під шаром непрозорої фарби. У нас же, в більшості випадків, для фінішної обробки застосовуються напівпрозорі покриття. А крім того, подібний кріплення безпосередньо забезпечує конструкції будинку ще більшу міцність і жорсткість.

Є свої особливості і у технології фарбування зовнішніх панелей будинку. До цього питання фіни підходять дуже відповідально, щоб будинок зміг простояти півтора десятка років без перефарбовування. Для цього на дошки наноситься шар грунтовки, а після її висихання ще 2-3 шари якісної фарби для зовнішніх робіт. Крім цього, в технології фарбування є ще один момент, на який наші будівельники зазвичай не звертають увагу. Справа в тому, що дошки для обшивки не поліруються, а навпаки іноді навіть штучно обробляються, щоб отримати більше ворсу на поверхні. Пояснюється це просто: кудлата дошка трохи збільшує площу фарбування, тому утворюється більш товстий шар захисного покриття. Таким чином, для якісного нанесення фарби в каркасному будинку за фінською технологією необхідні три складові: якісний склад, грунтовка і дошка з ворсом.

монтаж вікон

Зрозуміло, що рами, які ще можна зустріти в старих будинках і міських квартирах, в каркасному будівництві не застосовуються. Металопластикові склопакети, які зараз ставляться повсюдно, в скандинавському будівництві теж виявилися непопулярними. Каркасний будинок за фінською технологією має спеціальний електронний пристрій вікон.

Фінське вікно складається з двох рам. Перша рама дерев’яна, в яку монтується одинарний склопакет. Зовнішня рама може бути теж дерев’яної, але часто замість неї ставлять металеву. У неї встановлюється одиночне скло, але якщо будинок будується в регіоні з холодним кліматом, в другій рамі теж може використовуватися склопакет. Обидві стулки вікна відкриваються всередину, а синхронність їх руху забезпечує з’єднувач зі змінним механізмом. Ціни на таку конструкцію досить високі, і не завжди в Росії можна придбати оригінальні фінські вікна. Тому багато покупців каркасних будинків замовляють звичайні склопакети, хоча з точки зору дотримання скандинавської технології це не зовсім правильно.

Прокладка інженерних комунікацій

Різні комунікації прокладаються на різних етапах будівництва. Опалення в каркасних будинках за фінською технологією є водяним, тому труби для системи теплої підлоги прокладаються відразу після влаштування фундаменту перед настилом чорнової підлоги. Радіатори опалення в каркасних будинках встановлюються тільки на других поверхах (якщо будинок невеликий, використовуються звичайні електрообігрівачі). Вода для системи опалення нагрівається в будь-якому котлі, в тому числі в електричному. Останнім часом велике поширення стали отримувати теплові насоси, які добре підходять для обігріву окремих будівель.

Водопостачання і каналізація в каркасних будинках за фінською технологією нічим не відрізняється від інших об’єктів заміського будівництва. Найголовніше строго виконувати всі законодавчі норми, передбачені для цих комунікацій. Електрична проводка в фінських будинках прихована. Провід укладаються в зазори між шарами стінових плит, або проходять над стелею.

Вентиляція в фінських каркасних будинках теж необхідна. Хоча стіни виготовляються з матеріалу, який дозволяє будинку дихати, додаткова допомога йому ніколи не завадить. В ідеальному варіанті проектується припливно-витяжна вентиляція з накопиченням і повторним використанням тепла. У простіших випадках в кухні і санвузлі встановлюється тільки витяжка, а припливні клапани розташовуються в стінах будинку.

Схожі новини

Залишити коментар