Ціна зрубу лазні

З якого матеріалу дешевше побудувати лазню

Надішліть листа електронною поштою, наш менеджер обробить заявку найближчим часом

Баня в наш час, це місце, де можна розслабитися з сім’єю або друзями після важкого трудового тижня. Крім свого головного функціоналу, вона є ще й тимчасовим житлом, втім це залежить від матеріалів що використовуються при будівництві. Деякі лазні, побудовані нашою компанією, не сильно відрізняються від будинків для постійного проживання розмірами, функціоналом і тепловими якостями стін.

Дана стаття буде стосуватися бань з колоди і бруса без функціоналу зимового будинку. Це полегшить Вам розуміння цінової політики в залежності від багатьох факторів.

Фундамент для зрубів бань з колоди і бруса

Перше чому варто приділити увагу, як і при будівництві будь-якої будівлі – фундамент. Для невеликої лазні цілком підійдуть гвинтові палі, даний вид фундаменту має багато переваг:

1) можливість використання практично на будь-якому грунті (крім грунтів з наявністю великої кількості каменю);

2) ціна монтажу однієї точки дорівнює 4 000 грн (для лазні 6х6 м. Досить 10 паль);

3) термін експлуатації досить великий, але так як даний вид фундаментів відносно молодий на ринку будівництва, то визначити точний термін повного зносу паль неможливо;

4) монтаж пальового фундаменту займає не більше одного дня, після чого можна відразу приступати до будівництва;

Як обв’язки пальового поля використовується металевий швелер, але для дерев’яного домобудівництва найкраще використовувати обв’язку з обрізного бруса перерізом 200х150 мм. Взагалі при будівництві дерев’яних лазень і будинків використання металевих шпильок, скоб і інших елементів повинно бути скорочено до мінімуму.

Що стосується стрічкового фундаменту, без сумніву це не дешеве вкладення, при правильному монтажі та догляді, такий фундамент здатний прослужити не менше 80 років. Але раз ми намагаємося здешевити будівництво лазні, то доцільніше буде використання гвинтового фундаменту.

З якого матеріалу будувати зруб?

Другий, найголовніший фактор впливає на ціну лазні – вибір основного матеріалу для несучих стін.

1) струганої колоди – найдорожчий, що вимагає великої праці при монтажі матеріал. Головне при виборі такого матеріалу не помилитися з вибором постачальника ліс, колода має бути виключно північній породи (з Архангельської або Вологодської області). в іншому випадку гроші витрачені на складання зрубу стануть марною вкладенням, так як неякісний матеріал ускладнить експлуатацію лазні. Поганий ліс (з Новгородської і Псковської області) дасть великий відсоток усадки, буде часто розтріскуватися, а м’яка текстура буде залучати комах і грибок. Наша компанія будує зруби бань з струганого колоди привезеного з Архангельська, що робить зруби менш уразливими, а якість нашої рубки дозволить забезпечити тепло в приміщеннях.

2) Оциліндрована колода – найпопулярніший в наш час матеріал для будівництва бань. Ціна одного куба цього матеріалу дорівнює 8 000 – 9 000 грн Обробка і підготовка комплекту для складання зрубу проводиться виключно на верстаті, саме з цього поверхню колоди залишається геометрично рівною і естетичною. Мала теплопровідність колоди – одне з найкращих якостей, але для повного використання цієї переваги, необхідно правильно зібрати сгрн У ідеально встановленого зрубу лазні, вінці в стінах повинні знаходитися строго в одній осі, укладальної паз обов’язково утеплюється лляної стрічкою, колоди скріплюються дерев’яним нагелем, все стики повинні бути заховані в перерубати і надійно сховані від попадання опадів.

Ціна зрубу лазні з оциліндрованих колод більш ніж на 60% залежить від використання діаметра заготовки (від 180 до 300 мм.). Збільшення діаметра на 20 мм. тягне за собою подорожчання на 15-20%, при цьому може зменшуватися корисна площа приміщень. Баня, яка буде використана для тимчасового проживання та відпочинку цілком може бути виконана з оциліндрованих колод діаметром 200 мм. це найдешевший і відносно теплий варіант.

3) Профільований брус – естетичний, універсальний і порівняно недорогий матеріал для будівництва лазні. Ціна за кубічний метр на ринку пиломатеріалів від 8 000 до 9 000 грн не дивлячись на схожу з оциліндрованої колоди ціну, при будівництві однакових за розміром зрубів з колоди і бруса, бруса піде значно менше.

Великою перевагою такого матеріалу є можливість майбутньої обробки і утеплення. Рівні і гладкі стіни буде легше зашивати сайдингом або іншим оздоблювальним матеріалом, в порівнянні з рублених стін. При цьому утеплювати зруб можна тільки з одного боку. Наприклад якщо лазня з профільованого бруса буде використана як постійне житло, то обробка необхідна зовні, це дозволить скоротити вплив морозів на брус. Якщо ж лазня використовується раз в тиждень або ще рідше, то утеплення повинно проводитися всередині зрубу, це дозволить значно швидше прогріти приміщення в зимовий час.

Дешевої лазня з профільованого бруса буде, якщо використовувати матеріал товщиною 90 мм. при цьому потрібно розуміти, що конструкція зрубу стає менш надійною, з такого бруса будують невеликі лазні до 25 кв.м. Максимальна ширина бруса використовувана нами при будівництві – 185 мм. зруби з такого матеріалу не вимагають додаткової обробки і утеплення, але ціна зрубу буде аж ніяк не дешевою. Оптимальний варіант перетину бруса 140 мм. вважається найпопулярнішим, тут поєднується ціна, якість і теплопровідність.

4) І нарешті простий брус – самий бюджетний варіант. Лазні з простого бруса швидко збираються, недорого коштують, є міцними і теплими. Обрізний брус виступає в ролі каркаса. Так як поверхня бруса має безліч геометричних похибок і пухку структуру, його необхідно захищати від впливу зовнішніх факторів. Простіше кажучи будь-зруб з простого бруса вимагає зовнішньої і внутрішньої обробки, додатково можливо утеплити стіни. Для будівництва ми використовуємо брус товщиною 100, 150 і 200 мм. Ціна матеріалу коливається від 6 500 до 7 000 грн тому невеликий зруб 6х6 м. Обійдеться своєму власникові приблизно в 170-200 тис. Грн

Радимо не економити на товщині стін з простого бруса і використовувати перетин бруса 150х150 мм. тоді не доведеться утеплювати стіни, це значно полегшить роботу при обробці.

Покрівля для лазні.

Третій фактор, від якого залежить ціна зрубу лазні – покрівельний матеріал. За співвідношенням надійності і ціни на даний момент виграє металочерепиця, вона може бути різних кольорів, не вимагає суцільної обрешітки, середній термін експлуатації 35 років. Ондулін останнім часом став здавати позиції, так як має менший термін експлуатації ніж у металочерепиці, а ціна практично однакова.

Далі йдуть цементно-піщана черепиця, вона вимагає більш грунтовну кроквяну конструкція з дошки 200х50 або 200х100 мм. так як має велику вагу. Виглядає такий покрівельний матеріал дуже представницький, є можливість великого вибору колірних рішень, термін його експлуатації понад 50 років. І на рівні з важкої черепицею коштує м’яка покрівля. Вона вимагає суцільний обрешітки з OSB-плити або вагонки, великою перевагою є можливість використання матеріалу на будь-яких формах кроквяної конструкцій. Вага матеріалу досить невеликий, є здатність приймати будь-яку форму вигину, колірні рішення практично нескінченні в своїх рішеннях. Зустрічається м’яка черепиця з мідним покриттям і навіть покрівлі здатні переробляти сонячну енергію в електрику.

Використання каркасної технології при будівництві зрубу.

Основний чинник, який дозволяє зменшити ціну зрубу лазні з колоди або бруса – заміна деяких внутрішніх перегородок і фронтонів на каркасні. Варто сказати, що застосування каркасної технології досить популярно в дерев’яному житловому будівництві і це не скільки не шкодить екологічну чистоту зрубу. Каркасні перегородки можуть замінювати не є необхідною умовою внутрішні перегородки з колоди або бруса, тим самим значно заощадивши будівництво. Додатковий плюс каркаса – можливість надання стіні будь-якої форми, без втрати конструктивної жорсткості.

Мінусом застосування каркаса в будівництві зрубу є:

1) Монтаж внутрішніх каркасних перегородок можливий тільки після усадки зрубу від 1-1,5 років;

2) естетика – часто обшивка каркаса не завжди гармонує з основним матеріалом стін.

Застосувавши всі ці знання на практиці, ви можете бути впевнені в тому на скільки заощадити і що отримаєте на виході. Наші менеджери завжди раді відповісти на всі Ваші запитання щодо будівництва зрубів бань з колоди і бруса.

Схожі новини

Залишити коментар