Чи хороша лазня з клеєного бруса?

Чи хороша лазня з клеєного бруса

Чи хороша лазня з клеєного бруса?

В сьогоднішній час російську баню з чого тільки не будують, але дерево поки залишається в не конкуренція. Правда, слід зазначити, що в тому вигляді, який прийнято називати традиційним, такі споруди зустрічаються вже не так часто. Звичайне колоду ручної рубки поступово витісняють інші, більш сучасні матеріали.

Наскільки це добре чи погано важко сказати, кожен в цьому питанні визначається сам. Але з тим фактом, що вони знаходять все більше покупців і цінителів, важко посперечатися. Особливо це помітно у великих містах. Багато хто вважає правильним віддати перевагу натуральному круглому лісі стильні і красиві будівлі з оциліндрованих колод або профільованого і клеєного бруса.

 • виробництво бруса
 • Гідності й недоліки
 • Основні етапи будівництва

  Останній вид, багато, сміливо відносять до найбільш перспективним матеріалами в майбутньому, відзначаючи в ньому цілий ряд переваг перед іншими. Спробуємо розібратися чи все йде насправді.

  Клеєний брус як будівельний матеріал нового покоління вже давно відомий за кордоном, в нашій країні він з’явився порівняно не давно. Позиціонується він багатьма фірмами як дорогий, але в той же час дуже якісний продукт. Через високу його вартості, відсутності в достатній кількості повної і достовірної інформації від власників таких лазень, а також з огляду на те, що це поки новий матеріал для нас, багато хто ставиться до нього насторожено.

  Здійснюється воно за наступною схемою: цільні колоди розпилюють на дошки (бруски), які потім ретельно сортуються, відбраковують весь пиломатеріал має різного роду дефекти. Частину, що залишилася деревину обробляють і сушать, знижуючи вміст вологи з 30-40% до 10-15%. Підготовлені таким чином першосортні дошки або як їх прийнято правильно називати ламелі, склеюють між собою. У підсумку виходить клеєний брус.

  Брус, в залежності від технології виготовлення і застосовуваного пиломатеріалу умовно можна поділити на кілька класів елітний, стандартний і економний.

  Належність до того чи іншого визначається наступними основними моментами:

  вид деревини, ламелі з модрини і кедра збільшують вартість,
  підбір текстури та кольору лицьових сторін,
  кількість ламелей складових брус,
  вид клею.

  Гідності й недоліки

  Чим же він такий хороший?

  • В основі натуральне дерево.
  • Стійкість до вологи, шкідників і перепадів температур.
  • Велика міцність.
  • Висока теплоізоляція (щільність і особливий профіль бруса).
  • Швидкість збірки.
  • Мінімальний відсоток усадки.
  • Відмінний зовнішній вигляд (не потрібна додаткова обробка).
  • Довговічність.
  • Екологічність.
  • Як бачимо достоїнств у такого бруса досить, а що ж з недоліками?

   Крім високої ціни, у багатьох сумніви викликає екологічність такого матеріалу. Якщо з приводу вартості все зрозуміло добірна деревина і дорогий технологічний процес, то за останнім фактору не все ясно.

   Будь-який виробник такого продукту буде стверджувати, що цей матеріал абсолютно нешкідливий для людини. Це доводить той факт, що він давно з успіхом використовується в житловому будівництві в таких північних країнах Європи як Норвегія, Швеція, Фінляндія.
   Це дійсно так, але тут є свої тонкощі і особливості про які потрібно знати.

   Настороженість, як відомо, викликає клей без допомоги якого неможливий процес отримання бруса. Для склеювання ламелей застосовують три його різновиди: меламіновий, ЕПІ-клей (EPI) і резорциновий.

   меламіновий позиціонується як повністю нешкідливий, але є дані, що один з його компонентів формальдегід, в процесі виробництва пов’язується не повністю, через що його залишки в подальшому продовжують виділятися в навколишнє середовище. Такий клеєний брус в Канаді, Європі та Японії заборонено використовувати для зведення стін, тільки в якості несучих конструкцій різних балок і опор, які до загальної кількості матеріалу займають невеликий відсоток.

   У резорнціновом клеї формальдегід також присутній, але на відміну від першого полімеру він там перебувати в повністю зв’язаному стані чому нешкідливий.

   Епі-клейові системи взагалі не містять в основі будь-яких небезпечних речовин, але вони в свою чергу бувають дешеві і дорогі, що може позначитися на міцності виробу.

   З усього сказаного випливає, що на нашому ринку присутня як дійсно абсолютно нешкідливий брус, так і не дуже, тому не довіряйте словами продавця, просите всі папери, які є на продукцію і уважно ознайомтеся з чого він зроблений.

   Використовуючи клеєний брус для будівництва лазні потрібно ще мати на увазі, що він боїться тривалого впливу високих температур і пара, тобто необхідно буде витратитися на шар ізоляції. В іншому випадку може статися розшарування дерева, а це загрожує дорогим ремонтом

   Зважившись побудувати лазню з такого матеріалу можна доручити це відповідної фірмі або зайнятися її проектом і спорудженням самостійно.

   Чи хороша лазня з клеєного бруса?

   Садова банька з бруса

   Основні етапи будівництва

   1) Підготовка проекту. Якщо він типовий, потрібно з ним ознайомитися, так би мовити приміряти для себе чи там влаштовує. Якщо немає, скласти самому, щоб потім не боліла голова чому парна вийшла такою маленькою.

   2) Вибір сорту (класу) бруса найкращого за характеристиками і ціною.

   3) Підготовка фундаменту. Клеєний брус хоч відрізняє від звичайної деревини велика щільність і вага, все ж він досить легкий, тому для невеликої одноповерхової лазні підійде стрічковий, пальовий (гвинтовий) або стовпчастий фундамент. Двоповерхова будівля або складні грунти потребують посиленої монолітного фундаменту.

   4) Безпосередня збірка включає в себе:

   зведення стін, завдяки точним розмірам і спеціальному профілю, здійснюється набагато простіше, ніж, наприклад, складання зрубу з цільної колоди (стрічковий утеплювач, також прискорює роботи),
   будівництво даху (стелю, кроквяна система, укладання покрівлі),
   обробка захисними складами.

   5) Установка печі та димаря.

   6) Інженерні системи (підведення води, облаштування каналізації, вентиляції і проведення електрики).

   7) Внутрішня і зовнішня обробка (підлога, двері, вікна, ізоляція, обшивка, виготовлення полиць і лавок.

   Клеєний брус, як будівельний матеріал нового покоління, був створений з розрахунком усунути властиві звичайному дереву недоліки, що в цілому вийшло, але ось ряд питань залишилося. В основному вони стосуються якості виготовлення і екологічності. Тільки брус випущений сумлінним виробником виявиться гідною альтернативою традиційному колоді.

   Повне порівняння найпоширеніших типів дерев’яних лазень дивіться тут.

   Як відео доповнення найкраще б розмістити порівняльний огляд к / бруса до інших подібних матеріалів, але не упередженого сюжету не знайшлося, тому пропоную подивитися ролик дещо іншого характеру. Можливо він виявиться корисним тим, хто зупинив свій вибір саме на цьому типі деревини.

   Схожі новини

   Залишити коментар