Будинок з блоків Дюрісол розповідь про технології від тих хто її випробував

Будинок з блоків Дюрісол: розповідь про технології від тих, хто її випробував

Будинок з блоків Дюрісол: розповідь про технології від тих, хто її випробував

14 березня 2016 о 10:53
В’ячеслав Куделькин, REALTY.TUT.BY

Список стінових матеріалів, доступних білоруському забудовнику достатньо широкий. Однак більшість вибирає між газосиликатом, керамзитобетоном і дерев’яний брусом і каркасом. Нові матеріали завжди сприймаються з інтересом, але білоруський забудовник вибагливий, в’едлів, консервативний і ніяка реклама не переконає його купити щось нове до тих пір, поки сусід не спробує. Тому ми вирішили запитати про нові для нас блоках Дюрісол від піонерів, які вирішили випробувати матеріал в будівництві власних будинків.

Будинок з блоків Дюрісол: розповідь про технології від тих, хто її випробував Будинок з блоків з обробкою. Визначити, з чого складний не вийде.

Блоки з мінералізованих хвойних трісок

Блоки Дюрісол порожнисті стінні блоки, які відіграють роль так званої незнімної опалубки. Виготовляється кілька видів: блоки для несучих стін неопалюваних будівель і міжкімнатних перегородок, блоки з вставками з харчового пінополістиролу для зовнішніх стін з високими теплозберігаючих властивостями. Всі блоки випускаються довгою 500 мм, висотою 250 мм і товщиною 150, 220, 250, 300 і 375 мм. Товщина стінки блоку 5 см.

Матеріалом для блоків служить велика (не соснову тирсу) мінералізована хвойна тріска (90%), скріплена портландцементом і мінералами (10%). Такий склад був придуманий в Голландії ще в 1923 році, а перша промислова партія блоків була проведена в 1938 році в Швейцарії. Після другої світової війни з цих блоків активно відбудовуючись заново вся Західна Європа. Перші будинки, побудовані ще в 30-і роки минулого століття, відмінно збереглися. За розрахунками виробника термін служби матеріалу складає близько 300 років.

Будинок з блоків Дюрісол: розповідь про технології від тих, хто її випробував

Блоки вважаються хорошими Звукоїзолятори індекс звукоізоляції повітряного шуму в межах 50−60 дБ. Відносяться до слабогорючим матеріалів (група Г1) з малою димоутворювальною здатністю (група Д1). Не схильні до гниття, не вбирають вологу і володіє високолужних характеристиками (рівень рН 11−12), що запобігає зростання цвілі і розвиток грибків.

Випробування показують, що матеріал дихаючий пориста структура і конструкція блоків забезпечують природну циркуляцію водяної пари через стіни, встановлюється збалансоване співвідношення температури і вологості повітря.

До речі, найближчим родичем блоків Дюрісол є арболіт, який представляє собою повнотілі блоки та стінові панелі з тріски і цементу. Придумали його ще за радянської влади, однак до виробництва пустотілих блоків, які можна було б застосувати в якості незнімної опалубки, справа не дійшла. Перший завод Дюрісол на пострадянському просторі був відкритий в Росії під Санкт-Петербургом.

У Білорусі виробництва поки немає. А ось білорусів, які вирішили побудувати свої будинки за технологією Дюрісол, вже кілька десятків 25 будинків вже побудовано і 6 в процесі. Не так вже й багато, але якщо матеріал приживеться, то явище може стати масовим.

Особистий досвід будівництва

Павло один з тих, хто зважився будувати з блоків Дюрісол. Дачну ділянку в 30 кілометрах від Мінська вже давно був обжитий його батьками. З батьком вони вирішили побудувати лазню з житловою кімнатою на другому поверсі. Ділянка у них з великим перепадом рельєфу, кут ухилу майже 30 градусів. Тому цокольний поверх довелося врізати в схил. У підсумку вийшло будова, яке з дороги виглядає як невеликий одноповерховий будиночок, а з ділянки як двоповерховий.

Будинок з блоків Дюрісол: розповідь про технології від тих, хто її випробував

З чого побудувати стіни цокольного поверху основне питання, яке Павло ніяк не міг вирішити. Жоден із запропонованих будівельниками матеріалів йому не подобався: газосилікатний блок недовговічний і вбирає вологу, відливати залізобетонний моноліт дорого і трудомісткий. До блокам Дюрісол придивлявся і прицінювався досить довго, вивчав досвід застосування в інших країнах. Батько взагалі їх сприйняв в багнети для взятих на пробу блокам влаштував справжні випробування.

І палили ми їх, і в воді замочували, і навіть заморожували. каже Павло. Але блок витримав, і рішення було прийнято на користь нової технології. Порахували, що для лазні буде досить блоку шириною 30 см.

Стрічковий фундамент вже був готовий, тому відразу приступив до зведення стін.

Будинок з блоків Дюрісол: розповідь про технології від тих, хто її випробував

Стіни робили 2 будівельники, до цього з подібною технологією не обізнані. Придивившись, я зрозумів, що складати стіни з блоків не складніше ніж будувати з кубиків Лего. Тут головне вивести ідеально перший ряд стіни. Всі інші ряди блоків без будь-яких проблем встановлюються завдяки пазогребневі системі виробів.

Будинок з блоків Дюрісол: розповідь про технології від тих, хто її випробував

Що здивувало стіни складалися без клею і розчину, як то кажуть, на суху. Після перших чотирьох рядів в виїмки по горизонталі і вертикалі будівельники поклали арматуру. Всередину порожнин блоків заливали бетон, який робили прямо тут же в звичайній бетономішалці. Варто відзначити, що бетонна суміш не повинна бути занадто густий, а мати консистенцію сметани. Інакше бетон не зможе рівномірно проникнути в усі порожнини в стіні.

Будинок з блоків Дюрісол: розповідь про технології від тих, хто її випробував

Потім ще 4 ряди і знову заливка бетоном. І так по порядку дійшли до перекриття.

Усередині створеної стіни вийшла монолітна армована бетонна решітка з потужними вертикальними несучими стовпами, пов’язаними горизонтальними рядними перемичками. У такій стіні за рахунок кладки блоків без розчину немає холодного шва, точка роси знаходиться на початку блоку.

Будинок з блоків Дюрісол: розповідь про технології від тих, хто її випробував

Перекриття вирішили робити монолітним. Будівельники виставили опалубку, зв’язали просторовий каркас з арматури і залили бетоном. В результаті тепер стіни і перекриття являють собою єдиний жорсткий монолітний каркас. Перемички на віконними прорізами окремо не купував все з тих же блоків.

Будинок з блоків Дюрісол: розповідь про технології від тих, хто її випробував

Будівельників, до речі, блоки (300×250×500 мм) радували своєю вагою 11 кг піднімати на стіни це зовсім не те, що надриватися з 25-ти кілограмовим газосиликатом. Напевно, найважче для них було вручну заливати бетон. Внутрішні стіни склали з пустотілих блоків без утеплювача всередині, шириною 15 см. Побудували коробку під дах за півтора місяці.

Будинок з блоків Дюрісол: розповідь про технології від тих, хто її випробував

Варто сказати, що монолітне перекриття хоч і ідеальний варіант для будинків з блоків Дюрісол, не єдиний. Можна і робити перекриття і по дерев’яних балках, із заводських залізобетонних пустотних плит монолітна стіна витримає будь-які навантаження. Під мауерлат, як у випадку з газосиликатом, робити монолітний пояс теж не треба.

Так як на першому поверсі розташувалася лазня, внутрішнє оздоблення зробили дерев’яною. Під обшивкою сховався пиріг теплоізоляції в такій послідовності пароізоляція, мінвата, пароізоляція. Стіни цоколя із зовнішнього боку, що контактують з грунтом, гідроізолювати обмазувальної гідроізоляцією, а зверху додатково приклеїли рулонну.

Внутрішні стіни другого поверху штукатурили звичайним піщано-цементним розчином.

Великих проблем з обробкою не виникло. Можливо, в порівнянні з газосилікатних блоків штукатурний шар вийшов трохи товщі, але обробники не скаржилися.

Фасад частково обробили деревом, частково штукатуркою без якихось проблем.

Нарікань і скарг на матеріал від будівельників ми не почули. Хоча і особливого захоплення не висловлювали.

До речі, з обробкою в таких будинках поспішати не варто потрібно почекати 28 діб з дня укладання стін, щоб бетон всередині стіни набрав необхідну потужність. Час висихання залежить від погоди і пори року. Виробник рекомендує займатися обробкою по досягненню стіною вологості 14%. Штукатурні роботи по можливості слід проводити спочатку зсередини, а потім зовні.

За підсумком, ми з батьком отримали те будова, яке і розраховували побудувати надійне, тепле. У лазні у нас завжди сухо, не буває підвальній вогкості, властивої будь-яким підземним приміщенням.

Будинок з блоків Дюрісол: розповідь про технології від тих, хто її випробував

Зіпсувати важко, але можна

Ще один будинок з блоків Дюрісол будується в Цне. Це солідний особняк на дві сім’ї. Один з власників, Олександр, розповів, що вибір допомогла зробити сусідка, вже побудувала будинок за такою технологією.

Мені сподобалося, як швидко їй побудували будинок. Подивився, прицінився. Підкупила простота, надійність конструкції і той факт, що будинок уже не доведеться утеплювати. Я вибрав під свій проект найтепліші блоки товщиною 375 мм. Всередині його встановлено утеплювач 155 мм.

Приведений опір теплопередачі такої стіни без обробки 4,46, при нормі для Білорусі 3,2.

Будинок з блоків Дюрісол: розповідь про технології від тих, хто її випробував

Олександр зазначив, що спочатку його відлякала ціна керамзитобетонні блоки, до яких він теж примірявся, коштували майже в два рази дешевше. Потім підрахував роботи і матеріали по обов’язковому утеплення та оздоблення фасаду підсумкова ціна вирівнялася.

Вартість робіт по зведенню стін за технологією Дюрісол порівнянна з розцінками на кладку блоків з пористого бетону приблизно 22−25 доларів.

Спочатку будувати будинок Олександру починала бригада компанії, що представляють технологію Дюрісол в Білорусі.

Придивившись, як легко встановлюються блоки, вирішив трохи заощадити і відмовився від послуг цих будівельників і найняв за менші гроші команду українців. І пошкодував. Не думав, що можна як то запороти стіни з цих блоків, але цим хлопцям вдалося Довелося їх звільнити. Переробляти вийшло дорожче. І тим не менше в минулому році вдалося закінчити стіни і накрити дах. Будуватися за цією технологією мені подобається хоча б тому, що далі з обробкою сюрпризів не обіцяє.

Підсумкова ціна за будинок як з газосилікату

Якщо ми візьмемо холодний, без утеплювача всередині блок шириною 22 см, то він за ціною і теплопровідності порівняємо з чотирьохсот газосилікатних блоків, говорить Олександр Венжик. заступник директора ТОВ Моноліт Комплект-Інвест. Квадратний метр такої стіни в середньому обійдеться в 18 доларів це вартість самого блоку, бетону та арматури, але без роботи. (До речі, деякі замовники самостійно будують будинки з наших блоків, і у них відмінно все виходить). І в першому і в другому випадку стіну потрібно утеплювати. Коефіцієнта 3,6 ми досягнемо при шарі утеплювача 5 см. Перевага Дюрісол з його обробкою можна почекати він не насичується вологу, не руйнується.

Блок шириною 30 см виробляється вже з утеплювачем всередині (12 см пінополістиролу). Він уже буде трохи дорожче газосилікатного блоку 1 м² стіни з нього буде коштувати 28 доларів. Утеплювати його вже не треба він буде відповідати білоруської нормі по опору теплопередачі 3,2.

Енергоефективний блок 37,5 см з опір теплопередачі 4,46 спочатку дорожче газосилікатного в два рази. Вартість квадратного метра такої стіни 38−40 доларів. Але за підсумком ціна будинку з DURISOL виходить такий же, як з газосилікату.

Газосилікат адже потрібно утеплити якісний утеплювач коштує грошей. Щоб його приклеїти на стандартний будинок площею 200 м², Потрібно близько тонни клею, а за фактом ж виходить 2−2,5 т. Для кладки газосилікатних блоків теж потрібен клей, і він теж не безкоштовний.

Блоки DURISOL не вимагають приклеювання зовнішнього утеплення, оскільки в них шар утеплювача вже закладений всередині. Необхідності в грунтовці також немає. А вже щоб викривити стіну з блоків з пазогребневі системою, потрібно сильно постаратися. Загалом, середня вартість квадратного метра будинку, побудованого за цією технологією 350 доларів.

Будинок з блоків Дюрісол: розповідь про технології від тих, хто її випробував З блоків будують і будинки з плоским дахом.

14 березня 2016 о 12:18

У мене одного складається відчуття, що ми відходимо від нормальних матеріалів для будівництва, при їх наявності в країні, і переходимо до будинків аля коробка від холодильника з пінопластом всередині, марення

14 березня 2016 в 12:23

матеріал хороший, але це стара інформація – Вартість робіт по зведенню стін за технологією «Дюрісол» порівнянна з розцінками на кладку блоків з пористого бетону – приблизно 22-25 дол укладання газосиликата за 15-20 $ за куб робити готові. Кладка перегородок 5-7 $ за квадрат. ціни в порівнянні з 6 місяців тому плюхнулися в 1.5-2 рази, обробка – типу затягнути сіткою з клеєм 5-7 $ за квадрат.

14 березня 2016 о 12:37

Немає нічого кращого дерева.

14 березня 2016 о 12:40

А на скільки безпечний для здоров’я утеплювач всередині цих блоків? Чув що вдома з подібних опалубок порівнянні з газовими камерами через неякісне утеплювача. Чи це правда?

14 березня 2016 о 12:44

немає нічого кращого залізобетону з технічної точки зору – доцільність застосування будь-якого матеріалу визначається стійкістю матеріалу до певних умов експлуатації в заданий проміжок часу, а далі вже чиста економіка – кому то на 50 років будинок потрібен, кому то на 100, а кому то дача, кому то 30 квадратів потрібно, кому то 1000 і в 4 поверху. У кого то на гірці постійно вітер дме, а у кого то в низині постійна вологість і комахи.

14 березня 2016 о 12:47

Ну, це арболит з пінополістиролом всередині. Простіше напевно арболита відлити, тільки товщі. І менше буде елементів. Втім, для швидких рішень, думаю відмінний матеріал.

14 березня 2016 о 13:32

Утеплювач – харчової пінополістирол, він абсолютно безпечний. Самі блоки – дихаючі, вони на 90% складаються з деревної тріски хвойних порід.

14 березня 2016 13:33

Навіщо утеплювати керамзит? Обов’язково утеплювати потрібно газосилікат, але керамзит – за бажанням.

14 березня 2016 о 13:48

Якщо блоки дихаючі, то вони відмінно вдихають у всередину холод, а назовні видихають тепло Відноситься до всіх любителів слова дихаючі.

14 березня 2016 о 14:01

Блок незнімної опалубки Дюрісол складається з деревної тріски і цементу, а утеплювач знаходиться всередині блоку, який витримує 150 хвилин відкритого вогню.

14 березня 2016 о 14:33

Зовсім знахабніли рекламщики, термічний опір своїх Дюрісол завищили походу рази в два. Хмарно пінопласт стіна в 175мм виходить холодніше ніж їх дюросол; з 100 мм містками холоду з арболіту. Про порівняння цін, експлуатацію та інші характеристики взагалі мовчу.

14 березня 2016 о 14:39

У нас вистачає вітчизняних матеріалів, не потрібно нам втюхати російські. На сьогоднішній день кращий варіан – керамічний блок, на друго- місці – газосилікат. Уважно стежте за цінами.

14 березня 2016 о 15:04

А на якій підставі такі висновки? Чи знаєте ви порівняльні теплотехнічні характеристики цих матеріалів?

14 березня 2016 о 15:52

пінополістирол гноблять виробники керамзиту і газосилікату. ніякої стирол з нього виділятися не може, при т.зв. вспенке при обробці парою з нього виходить пентан. так, у нього Г-4, але за технологією стіна з незнімної опалубки штукатуриться зовні, а зсередини або штукатурка, або впритул прилягає гіпсокартон. зрозуміло, при нагріванні до високих температур він плавиться і димить, але і межа термостійкості металу теж невисокий, дерево навіть зі спецпропіткой пальне, просто час займання збільшено. не забуваємо. що незнімна опалубка по суті – утеплений моноліт

14 березня 2016 о 15:55

У кераміки є погане властивість – вона дуже дуже легко тріскається. (Фактично якщо всередину стіни вода потрапить, її розірве моментом) Тут вже краще газосиликат, але я б вважав за краще все одно арболит. (У газосилікату купа мінусів теж)

14 березня 2016 о 15:59

ну, лісу не валом, чай, не сибір, а цегла вимагає певних (не малих) енерговитрат на виробництво. зрозуміло, будинок з дерева здається екологічніше а з цегли надійніше, але ось із сучасних матеріалів – дешевше. а у нас в країні – криза фінансова, так що зрозуміло, в Дроздах такі будинки не побачиш, а ось за кільцевою – реально

14 березня 2016 о 16:00

Це не просте возвкденіе стін з блоків, а технологія незнімної опалубки. Принципово ідея хороша, тільки технологічність виконання робіт при будівництві будинку низька, при високій трудомісткості. Це поетапна збірка незнімної опалубки і пошарове бетонування зі створенням технологічних швів. Висока складність пристрою арматурного каркаса, ущільнення бетонної суміші. Застосовуваний пластичний бетон (усадка конуса 8-12) містить значну кількість води, яка не вся бере участь в фізико-хімічних процесах твердіння (застигання) бетону. Всі етапи виконання робіт з будівництва силового каркаса вимагають жорсткого контролю … Бетони легких марок дрібної фракції і пінобетони, на жаль, не забезпечать жорсткість каркаса будинку. Дорога технологія, на любителя. В росії випускаються років 10 під різними марками – Дюрісол, Велокс, арболіт, захоплені відгуки генеруються продавцями товару.

14 березня 2016 о 16:02

Газосилікат адже потрібно утеплити – НЕ несіть марення, його не потрібно утеплювати. Будівельні блоки з легких бетонів – пінобетону і газосилікату – були придумані саме для того, щоб добитися хорошого теплозбереження в будинках з одношаровими стінами без додаткового утеплення.

14 березня 2016 о 22:56

Будував різні будинки! З кераміки, газосилікату і силікатної цегли з арболітових всередині! За відчуттями, все таки, з керамічної цегли найкраще мікроклімат всередині. Правда найдорожчий виходить.

Схожі новини

Залишити коментар