Будинок в селі для мінчанин

Будинок в селі для мінчанин

Будинок в селі для мінчанин. Частина 2. Скільки коштує розгребти ділянку

15 грудня 2016 о 14:00
Стас Івінський, REALTY.TUT.BY

Будинок в селі для мінчанинМинулого разу Дмитро розповів. як він шукав ділянку недалеко від Мінська, щоб побудувати там будинок і стати сільським жителем. Продовжуємо його історію сьогодні про те, які клопоти чекають новоспеченого власника ділянки і старого будиночка в селі.

Чий буде будинок?

Отже, земля зі старим будинком куплена, грошей більше немає від слова зовсім, розповідає Дмитро. На цю покупку ми витратили всі подаровані на весілля гроші, все накопичення, плюс взяли допомогу залу, чи то пак батьків. Тому щось будувати і думки не було: просто облагородити ділянку, більш-менш привести в порядок будинок і їздити туди проводити вільний час. Щоб зрозуміти, що робити далі.

Будинок в селі для мінчанин

Перше питання виникне раніше на кого оформляємо ділянку з будинком? Це важливо тому, що той, на кого записаний будинок, буде вирішувати всі бюрократичні питання. Повірте, вони займають чимало часу. Так як у мене робота з вільним графіком, придбану нерухомість записали на мене. Тому порада така оформляйте покупку на того, хто зможе ходити по інстанціях. Тому що цих інстанцій та кабінетів багато, починаючи з електромереж і закінчуючи сільрадою.

Простий приклад: будинок куплений, на руках всі документи. З’ясувалося, що в будинку не працює електрику. Викликав аварійну бригаду з електромереж. Диспетчер сказав чекайте, сьогодні будемо. Коли будемо? У скільки? Скільки чекати? Ніхто не знає. Доводиться викреслити весь робочий день і сидіти чекати. Ти ще нічого не почав будувати, а час уже висмоктується, як пилососом. Для тих, у кого дефіцит часу, офіційно заявляю купуйте готове житло. Та й в цілому: купуйте готове житло, так набагато менше мороки.

Окремо хочу розповісти про сільраду, до якого належить мою ділянку. Це Острошіцкій-Городоцький сільрада. Респект його голові людина на своєму місці. З ним я вперше зіткнувся, коли перед покупкою свого будинку зайшов до сільради дізнатися, чи не числиться за будинком боргів, спірних моментів, якихось неприємних історій в минулому.

Коли голова почув, що я купую ділянку з рук, він показав справжній майстер-клас активних продажів у нього міг би повчитися будь-гуру. Як же так, у нас є такі прекрасні ділянки. Ми зараз підберемо для вас відмінні варіанти, які вам сподобаються! Вам не треба буде зносити старі будівлі, корчувати, щось прибирати. Ми для вас знайдемо просто ідеальний ділянку! Людина витратив свій час, готовий був навіть їхати дивитися ділянки, які були виставлені на державному аукціоні rlt.by. Він був настільки переконливий, що я сів і проїхав по цих ділянках. Повернувся і засмутив голови. Так, деякі ділянки і справді були непогані. Але все ж у мене точка неповернення вже була пройдена заставу за старий будинок внесений.

Загалом, майте на увазі, перед покупкою землі коштує зайти в сільраду, навести довідки. Це корисно. За моїм будинком ніяких боргів і неприємних історій не числиться.

Будувати чи реставрувати?

Отже, всі документи оформлені. Їздимо на ділянку, медитуємо, в надії, що спливе ідеальне рішення реконструювати або будувати.

Будинок в селі для мінчанин

Всі родичі радили відремонтувати старий будинок і приїжджати в нього як на дачу. Я ж думав про ПМП. Але все, з ким би я не говорив, сказали, що ремонт старого будинку обійдеться за вартістю як будівництво нового. Та й дружина сказала в старому будинку жити не буду, там погана карма, чужа історія. І тримає слово ще жодного разу в ньому не ночувала. Тому рішення було прийнято на користь будівництва нового будинку.

Але виникло питання а де його будувати? Справа в тому, що крім старого будинку на ділянці було ще 3 напіврозвалених сараю.

культурний шар

Почали розгрібати культурний шар в старому будинку. Дуже здивувало, скільки нажитого, але мені не потрібного, доведеться вивозити. Довго думав, куди це все подіти в сміттєвий контейнер не викинуть, не поміститься. В полі не вивезеш, зіпсуєш собі карму.

Будинок в селі для мінчанинЗ дрібними перевезеннями: дрова, сміття, бита цегла дуже виручає позашляховик і вантажний причіп. Причіп беру у місцевого жителя, машина моя. Сам не очікував, але позашляховик повністю замінює трактор: при бажанні на ньому і орати можна.

Спочатку все уявлялося легко виконуваним завантажив на автопричіп і вивіз на звалище в 25 км від мене. Але повторюю ще раз сміття було дуже багато. Скільки б разів мені довелося їздити на машині з причепом на звалище, важко порахувати. У сільраді мені порадили взяти в одній організації тракторний причіп для вивезення сміття. Приблизно за 100 доларів. Відразу здалося дорого, але якщо враховувати, скільки б я спалив солярки, витратив часу

Схема була простою: на вихідні тобі приганяють тракторний причіп, в понеділок приїжджає трактор і його забирає. Два дня з тестем виносили тілогрійки, чоботи, пляшки, банки та інший непотріб і вантажили в причіп. У міру того як заповнювався тракторний причіп, до мене приходило розуміння, що своєю машиною я б це все два роки возив. Ще я зрозумів, що займатися знесенням, носити сміття це не моє. Тому для розбору старих сараїв вирішив найняти будівельників. І раптом з’ясувалося, що розкидати старий сарай і утилізувати його не так вже й дешево. Фахівці по оголошенню зарядили приблизно 300−400 доларів за будівлю або за день роботи бригади.

Будинок в селі для мінчанин

Пробував пошукати працівників серед місцевих бригад умовних алкоголіків, але не знайшов. І тут я згадав про існування сімейного хутора і про те, що там живуть хороші хлопці, яких я знаю з дитинства, довіряю їм. Це ключовий момент: коли ти довіряєш людям і можеш залишити їх на об’єкті, тоді завдання вони виконають так, як потрібно.

На ділянку я їх привозив декілька разів на два-три дні. Жили вони в старому будинку. Сарай, що міцніше, розібрали, попередньо пронумерувавши колоди, і акуратно склали під брезент. Сподіваюся, що пізніше побудую з цих колод лазню. Зовсім убиті будови були розібрані і попив на дрова.

Будинок в селі для мінчанин

Вийшло, що мені набагато дешевше привезти бригаду з 3−5 осіб з села за 150 км від моєї ділянки, ніж наймати мінські бригади.

До речі, під попереднім розповіддю писали в коментарях, що жити в селі з ґрунтовою дорогою ризиковано, мовляв, до будинку взимку не доїдеш. Просто у вас не позашляховик. Я своїм і колоди тягаю. Спочатку чіпляв по одній деревині, потім осмілів і тягав по 3−4 за один рейс. Тому прогноз погоди можна не дивитися: в будь-який снігопад доїдеш.

межі розумного

Пам’ятайте, в першій частині я розповідав про те, як круто мати велику ділянку? Але якщо забору немає і все заросло бур’яном це не круто, а дуже дорого. Рівно через тиждень після покупки в мене вже було повідомлення від сільради, що ділянку захаращений, давайте, швидко стрижіть бур’ян і розтягують старі будівлі, інакше штраф. Плюс обов’язкова наявність огорожі!

З Острошіцкій-Городоцького сільським радою не забалуєш: взимку, коли снігу по коліна, я повинен був стригти бур’ян. Ледве домовився почекати весни.

Будинок в селі для мінчанин Як тільки сніг зійшов, я почав оперативно наводити лад

Спершу прикинув вартість паркану: на моїх 25 сотках зі складним рельєфом нарахували на одній фірмі найдешевший варіант огорожі з сітки-рабиці. З роботою вийшло близько двох тисяч доларів. Раніше за такі гроші я їздив до В’єтнаму або Італію і насолоджувався життям, а тут стовпи і рабиця. Як не крутив, все одно менше ніж 1500 доларів паркан не виходив.

Будинок в селі для мінчанин Великий ділянку добре, але і косити доведеться багато.

Природно, я подзвонив своїм хлопцям в село за 150 км від Мінська і закупив на стройрінке найдешевшу сітку. Хлопці за два дні і паркан поставили, і заодно весь бур’ян скосили. В результаті отримав паркан + чистий ділянку за 400 доларів. При цьому задоволеними залишилися і я, і хлопці.

До речі, покіс трави поруч з Мінськом стоїть в середньому 10 рублів за сотку. Якщо ділянка зі складним рельєфом, як у мене, тоді 13 рублів. 25 множимо на 13 отримуємо 325 рублів за покіс трави, якщо скористатися послугами фірми 150 доларів приблизно раз в два тижні! Так що голова сільради мав рацію: хочеш мінімум проблем, бери маленький чистий і рівний ділянку без будівель. Зекономиш і на паркані, і на розчищення території.

Не ми такі, життя таке

Раніше я ненавидів класичні глухі двометрові паркани з металопрофілю. Я думав, коли у мене буде заміський будинок, поставлю маленький європейський парканчик. Все буде відкрито і красиво. Рівно через три поїздки на ділянку я захотів поставити на межі п’ятиметровий, як у Дмитра Медведєва, глухий паркан.

Будинок в селі для мінчанин

Поясню чому. Є різниця в менталітеті сільських жителів і міських. Городянин пересичений інформацією, спілкуванням. Все, що я хочу, приїжджаючи в село побути на самоті. У сільського жителя спілкування в дефіциті, тому кожен проходить вважає своїм обов’язком повиснути на паркані і невимушено завести бесіду. І виходить дилема: якщо ти збираєшся жити в селі, ти повинен бути в хорошому контакті з усіма місцевими жителями. Чи не будеш спілкуватися отримаєш проблеми.

Серед жителів села багато хороших і цікавих людей. Але є кілька нав’язливих персонажів, яких не хочу бачити. У них життя вимірюється літрами. Раніше я брата рідного докоряв, що той поставив глухий паркан біля свого будинку, тепер вважаю, що нормальний у нього паркан. Як в Бумере не ми такі, життя таке.

Тренування в будівництві

До початку минулого літа я позбувся мотлоху, поставив паркан, сільрада вже не докоряє за бур’ян. Тепер настав час потренуватися в будівництві. Я вирішив зробити навіс для зберігання причепа-дачі і на цьому спробувати свої сили в спілкуванні з будівельниками.

Будинок в селі для мінчанин На жаль, фото навісу немає але технічне завдання було простим: поставити стовпи, зробити балки, натягнути на конструкцію тент від фури. Без фундаменту і якихось витребеньок. Щоб було куди закотити причіп, укривши його від негоди.

Я хоч і гуманітарій, але розумів, що така прибудова робиться швидко. Але своїми руками будувати не наважився, став шукати будівельників. Розпитав серед місцевих. Підказали хлопців, які будують лазні, будинки і альтанки. Созвонились, приїхав бригадир, оцінив обсяг робіт. Пообіцяв зробити за день. Питаю, скільки це буде коштувати. З нашими матеріалами це буде коштувати не дорожче 250 доларів. Я подумав і погодився. А далі все пішло дивно. Почалося з того, що будівельники не дочекалися мого приїзду, хоч я і просив. Поки приїхав на будівництво, вже встановили стовпи навісу. Ніби як і молодці, але ширину для заїзду причепа вони зробили все на 50 см більше габаритів причепа-дачі. Щоб без проблем її заганяти, навіс повинен бути ширше хоча б на метр. Спробував їм пояснити, а вони кажуть, що стовпи ж уже стоять, половина роботи зроблена В результаті погодився, ладно, давайте залишимо зазор півметра. А повинен був адже сказати: Розбирайте все це до такої-то матері, давайте мені ширину, щоб по метру з кожного боку !.

В результаті навіс побудували, прийшов час розплати. Кажу, скільки? І виконроб не моргнувши оком, виставляє прайс на 300 доларів. Як так, домовлялися адже до 250? Більше матеріалів пішло. Що зробив я гуманітарій? Правильно, дістав триста доларів і сказав спасибі, хлопці, що побудували. А потрібно було дати 240 і нагадати, що договір був про суму до 250. Не боятися влаштувати скандал, здатися жадібним і жорстким.

Але я навіть радий, що вирішив потренуватися на цьому навісі. Тепер розумію, пред’являти свої претензії потрібно жорстко. Зараз цей навіс у мене в печінках сидить, кожен раз, коли в нього ставлю причіп, згадую, що проявив зайву м’якотілість.

Про банальному

Будинок в селі для мінчанинЗдавалося б, така банальна річ туалет. На ділянці його не виявилося, довелося копати яму, везти з рідного села запасний і інсталювати його на ділянці. А якби не було запасного? Тоді 120 доларів вартість нового, плюс доставка. І так в кожній дрібниці: чого не торкнися, всюди гроші. Або все роби своїми руками.

Проміжний підсумок такий. З урахуванням забору, розбирання сараїв, будівництва навісу, регулярного платного покосу трави, до 19 тисячам за ділянку можна сміливо приплюсовує ще 2 тисячі. І це в режимі суперекономіі і допомоги знайомих хлопців. Якщо просто замовляти роботи на стороні привести ділянку в порядок коштувало б близько 4 тисяч за ринковими околомінскім цінами.

Будинок в селі для мінчанин

Жити в селі хочеться всій родині. Тому кожен день у нас проходить з питанням коли ти побудуєш будинок ?. Так що в наступній частині: як швидко продати квартиру в Києві і який будинок можна побудувати за $ 40 тисяч.

Будинок в селі для мінчанин

Схожі новини

Залишити коментар