Будинок і лазня під одним дахом практично зручно і вигідно

Баня в приватному будинку – вихід, якщо мало місця на ділянці

Баня в приватному будинку – вихід, якщо мало місця на ділянці

Баня на заміській ділянці – велика перевага. Але найчастіше обмежене земельне простір не дозволяє встановити на ділянці ще одну споруду. В цьому випадку лазня, поєднана з будинком – єдино можливий варіант, що має певні переваги.

Що зручніше – разом c будинком або окремо?

Споруда лазні окремо від житлового будинку обумовлена ​​міркуваннями пожежної безпеки і можливими несприятливими ефектами – підвищеною вологістю, запахами. Якщо дозволяє площа ділянки, що окремо стоїть лазня, особливо що має простору кімнату для відпочинку або поєднана з гостьовим будинком, – чудовий варіант. Нерідко власник, який займається будівництвом житлового будинку самостійно або бажаючий доглядати за процесом, зводить неподалік лазню, яку використовує як тимчасове житло. Зазвичай для зведення такого будинку лазні на ділянці використовуються каркасні конструкції. Це найшвидший і не витратний варіант. Після того як основний будинок побудований, і власники переселяються в нього, будова використовується як гостьовий будиночок з лазнею.

Але в більшості випадків окрема лазня являє собою невелику будівлю з основними приміщеннями: роздягальнею і парною. Тоді віддаленість лазні заподіює певні незручності. Необхідність долати відстань від лазні до будинку в холодну погоду або під дощем здатне звести нанівець все задоволення від приємних розслаблюючих процедур. До того ж різка зміна температурних умов може спровокувати застуду.

Доводи за баню, поєднану з будинком

Будинок і лазня під одним дахом - практично, зручно і вигідно Вирішальним фактором для багатьох власників невеликих заміських ділянок вибрати варіант лазні в приватному будинку, є істотна економія земельної площі і зменшення витрат на будівництво. Адже будинок і баня мають один фундамент, одну спільну стіну і загальну дах.

У багатьох власників викликає сумніви в практичності варіанту будинок і баня під одним дахом. Викликані вони боязню, що лазня є пожежонебезпечним об’єктом, а підвищена вологість може нанести шкоду житлового будинку. Але сучасні технології і вогнестійкі кошти для обробки деревини дозволяють звести небезпеку загоряння до мінімуму. Щодо високого рівня вологості, що виникає в будинку через близькість лазні, то такі побоювання безпідставні. Зазвичай рівень вологості в житловому будинку становить 50-55%. Це досить комфортний параметр для всіх проживаючих в будинку. У лазні зазвичай вологість варіюється від 40 до 70%. Вологе повітря, що проникає в будинок з банних приміщень, порушить баланс лише на нетривалий час, після чого все приходить в норму. А щоб не виникало неприємних запахів, досить ретельно провітрювати лазневі приміщення після кожного використання.

Способи створення будинку і лазні під одним дахом

Будинок і лазня під одним дахом - практично, зручно і вигідно Існують два варіанти організації лазні в житловому будинку. В оптимальному випадку для будинку, поєднаного з лазнею, проект складається до початку будівництва. Це оптимальний варіант, так як дозволяє врахувати всі нюанси з’єднання інженерних комунікацій, ізоляції приміщень і зручності планування.

Але нерідко думка про приєднання лазні до житлового будинку приходить до власника пізніше, коли будинок вже побудований. У цьому випадку будівля лазні, суміщеної з будинком, стає більш витратним і трудомістким справою. Однак задоволення і зручність прийому банних процедур не виходячи з дому окупить всі витрати часу та грошей. Коли баню хочуть трохи віддалити від будинку, а ділянку маленький – будують лазню поєднану з хозблок.

Процес прибудови лазні до житлового будинку починається з установки фундаменту. Стрічковий фундамент є найбільш оптимальним варіантом. Для зведення прибудованої лазні зазвичай використовуються ті ж матеріали, з яких було побудовано житловий будинок. Такий варіант не вносить дисгармонію в загальний вигляд житла. Хоча в деяких випадках контрастність може бути елементом дизайну і виглядати досить гармонійно. Також потрібно відзначити, що для більш раціонального використання енергоносіїв баню необхідно утеплити.

Вбудована лазня – вдале рішення проблеми

Ще один досить поширений, завдяки швидкості і зручності облаштування, варіант – установка вбудовується лазні. Це окрема кабінка, забезпечена всіма необхідними елементами і обладнанням. Для її встановлення не потрібно великого простору і зведення додаткових приміщень. Міні-лазню можна встановити в будь-якому вільному просторі будинку. Для цього можна використовувати комору, горище, підвал. Вхід у вбудовану лазню робиться всередині будинку: з коридору, з кухні, з веранди або навіть з вітальні.

Будинок з лазнею і гаражем – вибір практичних господарів

Будинок і лазня під одним дахом - практично, зручно і вигідно Необхідність розмістити на обмеженому просторі ділянки всі потрібні об’єкти породила ще один варіант – будинок з лазнею і гаражем. Поєднання таких різних за призначенням і вимогам до утримання приміщень вимагає особливо ретельного підходу до проектування. Грамотне розташування лазні і виконання всіх технологій допоможе створити гармонійний за зовнішнім виглядом і зручний у використанні комплекс.

В першу чергу необхідно визначитися з використовуваними для будівництва матеріалами, так як кожен з об’єктів має специфічні особливості, які вимагають грамотного підходу до вибору будівельних та оздоблювальних матеріалів.

У лазні, де зазвичай присутні високі температури і вологість, використовуються стійкі до таких випробувань матеріали. Для теплоізоляції та оздоблення можна застосовувати матеріали, що виділяють шкідливі речовини.

Для гаража. який може використовуватися не тільки для зберігання машини, але і як комора для інструментів, обладнання, бензину і машинних олій, а також як майстерня, необхідно використовувати міцні, зносостійкі і легкі в догляді матеріали.

Для житлового будинку важлива натуральність матеріалів, надійність і довговічність. Для спорудження будинку з лазнею і гаражем можна використовувати дерево, цегла, блоки, шлакобетон. Щоб в житловий будинок не попадали запахи з гаража і лазні, не проникала вологість, не порушувалася цілісність фундаменту будинку, необхідно подбати про гарну ізоляції приміщень.

Гараж і баню зручно розташувати поруч і встановити між ними двері. У гаражі можна зберігати паливо для лазні, а після ремонту машини приємно мати можливість швидко і зручно змити бруд в сусідньому приміщенні. Піч в лазні, встановлена ​​у суміжній з житловим будинком стіни, допоможе обігрівати і внутрішні приміщення будинку.

Баня, поєднана з будинком – практичний і зручний варіант. При якісному проектуванні і виконанні всіх технологій будівництва власники заміського будинку з лазнею будуть користуватися перевагами такого об’єднання довгі роки.

Відео – Будинок з клеєного бруса з лазнею і гаражем

Рекомендуємо для перегляду:

Схожі новини

Залишити коментар